PDA

Zobacz pełną wersję : Wyzwalanie lamp studyjnych



C+
22.01.07, 21:32
Jakie rozwiązanie najlepiej wybrać i najlepiej współpracuje z E-Systemem?

Do wyboru:

fotocela
radiowe
podczerwień
kabel

Zapraszam do dyskusji :D

Jeronimo
22.01.07, 21:52
hehe widze ze trzeba rozbudowac dzial studyjny :mrgreen:

wszystko wspolpracuje z E-systemem :D

Jedna lampe wyzwalasz np. poprzez kabel - najtansza wersja (kostka synchro + kabelek) a reszta lamp jest wyzwalana za pomoca fotoceli.
Jakbym mial nadmiar forsy to zdecydowalbym sie na wyzwalanie radiowe bo IMHO jest najlepsze.

kabel - minus to ze mozna sie plata pomiedzy nogami lub byc za krotki, plus tylko ty wyzwalasz swoja lampe i jest tani
podczerwien - fajna sprawa, ale nie zawsze chwyta fotocela i podobno przy niektorych fotkach z bardzo bliska trzeba kombinowac z daszkiem do gory bo widac na zdjeciach "swiatlo"
radiowe - najlepsze szczegolnie wielo kanalowe (wtedy mozna uniknac blyskania kolegi lampa w duzym studio)

RadioErewan
22.01.07, 22:05
Jakie rozwiązanie najlepiej wybrać i najlepiej współpracuje z E-Systemem?

Do wyboru:

fotocela
radiowe
podczerwień
kabel

Zapraszam do dyskusji :D
Fotocela - najtańsze wielopunktowe.
Kabel - niezawodność - trzeba łączyć z fotocelą. Niestety, fotocele czasem potrafią oślepnąć.
Radio - brak kabli i wielopunktowe, uzależnienie od bateryjek. Chińskie radio sprzedawane przez prawie wszystkich potrafi grymasić - nie działał z jedną ze stopek w E500 na premierze.
Radio zaawansowane (Henslowe) marzenie, tylko koszmarnie drogie. Bajer to np. regulacja proporcji energii błysku głowic z generatora z portu na aparacie (zasięg ponad 100m).
IR - nie używałem, słyszałem masę narzekań.

Pozdrawiam

dadu
22.01.07, 22:27
W studio czy na wynos ?

willow32
22.01.07, 23:34
ja z kabla szybko zrezygnowałem, w wirze fotograficznym co chwilkę na niego właziłem i wręcz wyrywałem z gniazda :-/ jeżeli dużo się ruszasz w czasie fotografowania kabelek IMO odpada, w tej chwili mam radiówkę do jednej lampy druga odpalana z fotoceli, ale muszę pomyśleć na drugim odbiornikiem bo kiedy mam założony duży softbox a błyskam z małą siłą fotocela nie widzi błysku :( radiówka na podczerwienią ma tą przewagę że radiówce nie przeszkadzają ściany, a uwierz ze miałem kiedyś sytuację że jedna z lamp była ustawiona w innym pokoju :D przeciwko fotoceli jest natomiast to że jak błyskasz w pomieszczeniu gdzie są inni pstrykacze z flashami każdy z nich będzie wyzwalał Twoje lampy :) Jeronimo się ostatnio na tym przejechał o ile się nie mylę :)

Jeronimo
22.01.07, 23:45
Chińskie radio sprzedawane przez prawie wszystkich potrafi grymasić - nie działał z jedną ze stopek w E500 na premierze. o czyli jednak sie mylilem z ta wspolpraca i kazdym e-systemem


Jeronimo się ostatnio na tym przejechał o ile się nie mylę :) ano przejechalem bo nie umiem zalozyc kosti synchro z kablem i FL-50 wiec w tlumie ludzi (fotografujacych) uzywalem fotoceli (ale krotko :P)

kali999
23.01.07, 09:30
Ja używałem jak narazie tylko jednej opcji kabelka i kostki lub samego kabelka. I powiem tak faktycznie męczące jest wypadanie wtyku, a zdaża się to dosyć często, no chyba że np. foci się średnim formatem na statywie. Dużą wadą kabelka jest również jego czułość, jeśli do studia wejdą jacyś zapaleni amatorzy(czyt. burdello bom bom), a kabel zostanie kilkanaście razy przyduszony do ziemi, to jego żywot może szybko się skończyć. Również dosyć często przez właśnie wypadanie psuje się kabelek przy samej wtyczce.

Jeronimo
23.01.07, 12:56
BTW.
ja mam dwa kable kupowane w tym samym miejscu i jeden ciagle wypada (praktycznie nie da sie go uzywac) a drugi jest OK... dziwne :?

C+
23.01.07, 22:07
Ogólnie mam problem ze znalezieniem sprzętu w necie/sklepach, oprócz allegro i FS to prawie żadnych info, konkretów, cenników :?



Radio zaawansowane (Henslowe) marzenie, tylko koszmarnie drogie. Bajer to np. regulacja proporcji energii błysku głowic z generatora z portu na aparacie (zasięg ponad 100m).


Ile kosztuje np. takie drogie radio :roll: Nie mam punktu odniesienia :|

kali999
23.01.07, 23:36
jeśli się nie mylę elinchrom oferuje odbironik w cenie 803zł i nadajnik 406zł w podwójnym zestawie 1201zł. Znalazłem Broncolora ale niestety ceny nie mogę podejrzewam, że parę stówek droższe. Co do firmy podanej przez RadioErewan nie znam jej.

motoko
25.01.07, 01:09
Używam dwóch fotocel które wyzwalają dwie badziewne lampy po paręnaście złotych sztuka - po prostu bałem się założyć lampy bezpośrednio na aparat. Działa OK, nie mam problemu nawet gdy cela leży z lampą skierowana ku sufitowi na wysokości mojej głowy (1.8m) a ja błyskam lampą z aparatu z siłą 1/64. Miałem też zestaw Elinchrom D-lite2 i kabelki, ale tak jak już pisano trzeba z tym cholernie uważać, łatwo się potknąć i pociągnąć za sobą lampy lub powyrywać gniazda. Jak się ktoś chce poważniej bawić w studio to tylko radio.