PDA

Zobacz pełną wersję : e-520 wypadł element w środku :/



bartek86
18.01.10, 14:41
Witam, po ponad roku (aparat kupiony 11.2008) ostatnio na imieninach robiąc zdjęcia rodzinie nagle w wizjerze coś mi obraz zasłania.... odłączyłem obiektyw od body a tam na lustrze leżą 3 części: szkiełko chyba rozpraszające obraz na wizjer i 2 blaszki pewnie od mocowania
czy to jakaś wada akurat w moim egzemplarzu czy komuś już sie to stało?
Mam zamiar jutro wysłać kurierem aparat do serwisu bo udając sie do miejsca zakupu (media markt) powiedzieli że musze zadzwonić do centrum serwisowego i dowiedzieć co dalej robić bo oni nie przyjmą aparatu bo prawdopodobnie naprawa będzie płatna !!!

MicSzu
18.01.10, 14:43
pewnie wypadła Ci matówka--> myślę, ze jak odeslesz aparacik do serwisu to bez problemu Ci zrobią z tym:)

bartek86
18.01.10, 14:45
kurcze ale akurat mi? nic z aparatem cudacznego nie robie a tu taki zonk i troche wstyd przed rodziną hehe
a zaraz wyjazd na narty sie zbliża ale myśle że zdążą z naprawą
dzięki za dodanie otuchy

bogdan1
18.01.10, 14:48
Chińskie rączki nie dokręciły, bo była przerwa na miseczkę ryżu:)

MicSzu
18.01.10, 14:50
kurcze ale akurat mi? nic z aparatem cudacznego nie robie a tu taki zonk i troche wstyd przed rodziną hehe
a zaraz wyjazd na narty sie zbliża ale myśle że zdążą z naprawą
dzięki za dodanie otuchy



Do 3 tygodni powinienes miec go u siebie:)

Artur
18.01.10, 15:01
witaj
jesli sie uprzesz założysz to sam...
penseta, najlepiej z gumowymi koncówkami i po minucie jest na miejscu...
jesli nie masz takiej pensety założ coś gumowego na końce normalnej... inaczej możesz zrobić matówce kuku;-)
powodzenia

bartek86
18.01.10, 15:05
Najgorsze że nie wiem jak to powinno siedzieć poprawni tak to bym sobie to zrobił

Rennsport
18.01.10, 15:07
Ludzie sami wymieniają matówki wiec prawdopodobnie będzie można samemu założyć ( są chyba nawet opisy jak to zrobić )

a jak chcesz by ci to zrobili na miejscu to idź do najbliższego serwisu foto to powinni ci to zrobić od ręki

ale jak jakaś blaszka pękła to będziesz musiał wysyłać do serwisu

bartek86
18.01.10, 15:09
Chyba żadna blaszka nie pękła, wszystko jest ok tylko 3 części w ręku trzymam

RadioErewan
18.01.10, 15:10
Jak wypadło i to samo, to nie złożysz. Jest gdzieś na forum mój opis zniszczenia matówki do e-330. Sam rozbierałem i drugi raz to może bym nawet problemów nie miał. Ale nie mam pewności.
Strzelenie zdjęcia grozi przy okazji jakimś większym wybuchem, jak zagubione elementy dostaną się w okolice migawki. Wyślij do serwisu!

Pozdrawiam

bartek86
18.01.10, 15:12
Dzięki za szybką odpowiedź, jutro wyśle

Artur
18.01.10, 15:12
masz tam "wypustke"
inaczej nie da sie włożyc...
powodzenia

bartek86
18.01.10, 15:31
obejrzałem filmik z dołu strony https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=10054 i wydaje sie to być banalnie proste, w domu sprawdze bo nie chce zostać bez aparatu na dłuższy czas

Artur
18.01.10, 15:35
bo jest banalnie proste
pamietaj tylko o gumowanej pensecie...
wiem co pisze, mam pamiatke na swojej matówce...

Sebu$
18.01.10, 15:58
było już "conieco" o tym :

https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=13536&page=3


ostatnio "wypadla" koledze w E-510.

4 minutki roboty i śmiga dalej. 4 minutki bo już temat znałem i wiedziałem co, gdzie i jak ....

( ... i powinna być matówka, sprężynka dociskająca i mocująca razem 3 elementy )

p.s.
robisz to na własna odpowiedzialność ;) może lepiej do serwisu jednak ...

.

HrabiaMiod
18.01.10, 20:17
Albo choć do lokalnego serwisu foto : )

I uważaj, bo matówka to strasznie delikatny element. Na swojej (wymieniłem na mat. z klinem i rastrem) zrobiłem ryskę, choć obchodzilem się jak z jajkiem :)

bartek86
19.01.10, 10:04
dzięki koledzy, już sobie wczoraj poradziłem, tylko nie wiedziałem ja ma leżeć ta czarna blaszka, wsadziłem ją pensetą, reszte paluchem uprzednio czyszcząc wszystko szmatką do okularów