PDA

Zobacz pełną wersję : HELIOS 44 oraz MC Variozenitar



piotr_w
12.01.10, 16:59
Cześć.
Mam pytanie... mam możliwość otrzymania obiektywów: HELIOS 44K-4 58mm/2 oraz MC Variozenitar-K 25-45mm f/2.8-3.5 Lens
....
- czego można spodziewać po tych obiektywach,
- czy są jakieś ograniczenia o których mogę nie wiedzieć(regulacja przesłony, głębia ostrośi...),
- czy jest możliwość podłączenia do systemu (adapter, możliwość kupna, sens)
.... jestem po raz pierwszy posiadaczem lustrzanki i nie będąc do końca obeznany z możliwościami liczę na konkretne odpowiedzi
pozdrawiam Piotr

giekon
12.01.10, 17:16
Siemqa. Pewnie,że da się te szkła podpiąć pod puchę 4/3 .Nie zastanawiaj się i życzę milej zabawy tymi szkłami:] pOZDRO

NightCrawler
12.01.10, 17:30
Uzupełniając poprzednią wypowiedź. Można podpiąć te szkła do body systemu 4/3 przy czym potrzebna jest odpowiednia przejściówka.
O ile kojarzę to obiektywy te są z bagnetem Pentax-K, tak więc przejściówka taka http://www.allegro.pl/item877574015_adapter_olympus_4_3_pentax_k_pk.html będzie Ci potrzebna.

Jest możliwość dokupienia również chipu (lub przejściówki z chipem).
Chip - dandelion daje Ci potwierdzenie ostrości.

Jeżeli chodzi o przysłonę - to jeżeli mają pierścień regulacji przysłony to nie będzie problemu - jedynie może być potrzeba zablokowania bolca przysłony (to zależy zarówno od obiektywu jak i rodzaju przejsciówki - sam mam 2 przejściówki na m42 - jedna jest zrobiona tak że blokuje mi bolec przysłony, a druga nie).

A czy warto - o obiektywach poszukaj u nas na forum/na necie. Poogladaj sample i sam zdecyduj. Moim zdaniem jeżeli za nie nie płacisz to jedynie musisz się wykosztować na adapter więc to nie jakiś kosmiczny wydatek.