PDA

Zobacz pełną wersję : KONWERTER 1,35x DO E-620



mateuszejk
1.01.10, 18:06
Witam!
Mam pytanie odnośnie konwerterów do e-620 na allegro, czy opłaca je się kupować za 189 i czy poprawiają one pole widzenia?
Pytam ponieważ nie mam za dużego doświadczenia i oczytania w akcesoriach tego typu. Do nie dawna korzystałem z 510, teraz dostanę 620. I zastanawiam się nad kupnem kilku gadżetów do niego.
życzliwym klubowiczom z góry dziękuje
Mateusz

krzysiekz
1.01.10, 18:49
Nie oplaca sie. Albo ec14 albo dluzsze szklo kup.

romek1967
1.01.10, 18:49
gdybyś podał o jaki konwerter chodzi może było by nam łatwiej coś doradzić

mateuszejk
1.01.10, 19:05
Przepraszam ale nie dodałem że to konwerter na wizjer, bardzo przepraszam ze tego nie dopisałem ale myślałem że to jedyny typ konwerterów

gdybyś podał o jaki konwerter chodzi może było by nam łatwiej coś doradzić

dokładnie to daje link na allegro //www.allegro.pl/item864972946_nowosc_konwerter_1_35x_na_wizjer_mus zla_oczna.html (http://www.allegro.pl/item864972946_nowosc_konwerter_1_35x_na_wizjer_mus zla_oczna.html)]

krzysiekz
1.01.10, 19:06
Me-1 kosztuje pare zl wiecej, a jest przynajmniej przewidziany do olka. Napewno bedzie gorzej widac panel ustawien w wizjerze, trzeba sie przyzwyczaic. Me1 uzywam i nie zdejmuje od zakupu ;)

mateuszejk
1.01.10, 19:16
Me-1 kosztuje pare zl wiecej, a jest przynajmniej przewidziany do olka. Napewno bedzie gorzej widac panel ustawien w wizjerze, trzeba sie przyzwyczaic. Me1 uzywam i nie zdejmuje od zakupu ;)
Tak ale jej niestety nie można używać z 620, dlatego pozostaje mi tylko zamiennik jezeli opłaca się takie coś kupić

krzysiekz
1.01.10, 20:19
to w 620 zmienili mocowanie muszli?

romek1967
1.01.10, 21:13
Nie zmienili w E-620 mocowania muszli, pasuje bez problemu ta z E-3. W tablicy systemowej do E-620 (http://www2.olympus.pl/consumer/images/E620_System_Chart_EN.pdf) nie ma muszli ME-1 :) są wszystkie inne ale tej jednej brakuje.........
A w opisie muszli ME-1 (http://www2.olympus.pl/consumer/dslr_me-1.htm) jest napisane że nie współpracuje z E1 i E-620 :/ szkoda.....

banc
3.01.10, 03:53
Posiadam ten konwerter z allegro. Na stałe używam go ze starym e400. Tam sprawdza się świetnie.

Do e620 daje się zamontować. Ale pojawiają się od razu problemu. Z założoną gumową muszlą (zarówno większą jak i mniejszą) ekran trzeba przepychać, żeby go otworzyć. Używanie konwertera bez muszli jest z kolei mało komfortowe.


Systemowa ME-1 też ma okrągłą gumę nieznacznie wystającą (tak przynajmniej wynika ze zdjęć).
e30 i e3 mają trochę więcej miejsca między wizjerem a ekranem, i w tych modelach nie ma pewnie problemu z otwieraniem ekranu.

Dar-i-jush
3.01.10, 11:29
W opisie montażu widzę trzy śrubki. Rozumiem, że dwie służą do przykręcenia adaptera, a trzecia gdzie się wkręca?

and21
3.01.10, 11:43
Trzecia służy do zablokowania soczewki konwertera.Można ją wykręcać.

Moominek
3.01.10, 14:06
A może ktoś wie jak taki konweter na wizjer (a właściwie ten konkretny) nada się dla okularnika -2,5D :?:

Skora
31.01.10, 10:20
banc czy to ocieranie o wizjer w E-620 przy otwieraniu ekranu (ale się zrymowało :-) ) jest bardzo dokuczliwe ? To znaczy czy jest wielki problem z zamknięciem ekranu ?

banc
1.02.10, 08:45
banc czy to ocieranie o wizjer w E-620 przy otwieraniu ekranu (ale się zrymowało :-) ) jest bardzo dokuczliwe ? To znaczy czy jest wielki problem z zamknięciem ekranu ?

Ocieranie (przepychanie) jest bardzo niemiłe. Bez przeróbek przwiduje szybkie problemy z zawiasem ekranu.
Potrzebna przeróbka jest podobna do tego: https://forum.olympusclub.pl/showpost.php?p=595960&postcount=18
Pewnym plusem jest to, że masz dwa podejścia (dwie muszle).

Skora
3.02.10, 20:04
Kurcze to teraz już nie wiem czy wywalać prawie 200zł i przerabiać (bez pewności że się uda) czy zaczekać aż Olympus coś wypuśći :esystem:

furmun
3.02.10, 21:19
Szukałem tu i tam na ten temat (jak dla mnie zbyt droga zabawka aby experymentować),a opis jest ok https://forum.olympusclub.pl/showpost.php?p=595960&postcount=18,...ale tylko po czasie gwarancyjnym wszelka ingerencja wiadomo grozi utratą gwarancji, wypada więc czekać
pozdrawiam

szamotl
6.02.10, 12:52
Moim zdaniem naprawdę dobrze się sprawdza ja mam go zainstalowanego do E-520 i faktycznie obraz w wizjerze widocznie większy. Można zastosować z mniejszą nakładką (ale możliwe że przy ostrym słońcu będą promienie się dostawać) i wtedy nie powinien przeszkadzać przy otwieraniu ekranu w E-620 (nie sprawdzone praktycznie bo nie mam tej puszki). Dla okularników też się nada bo korekcja nadal działa i można dostroić. Jak dla mnie warto zainwestować te prawie 190 zł (a powiększenie tego nieoryginalnego jest większe o 0,15 w stosunku do orginału) a jakość w porządku.

BartT
4.05.10, 10:18
Witam
Kupiłem ten konwerter (Seculine 1,35x U-13C), założyłem do e500 i jestem zadowolony.
Czytałem gdzieś że mogą być problemy z zaciemnianiem kadru na brzegach (a przynajmniej obszaru gdzie wyświetlane są informacje aparatu) - nic takiego się nie dzieje. Obraz jest wyraźnie większy. Łatwiej ostrzy się ręcznie i przyjemniej się kadruje, efekt tunelu został bardzo zredukowany.
Kupowałem ten konwerter głównie po to aby móc precyzyjnie ostrzyć ręcznie. W dobrych warunkach robi się to teraz dużo wygodniej i pewniej. Jednak miałem nadzieję, że konwerter pozwoli dobrze ostrzyć ręcznie również w trudnych warunkach oświetleniowych kiedy AF sobie nie radzi. Pierwsze doświadczenia z MF w trudnych warunkach są gorsze niż myślałem, nadal miałem problemy z zobaczeniem i precyzyjnym ustawieniem ostrości. Warunki jednak były skrajne: słabe światło żarowe w starym kościele, obiektyw f 1,4 i niewielka odległość od sceny więc głębia minimalna.
Generalnie konwerter w pełni pasuje do e-500, daje większą frajdę kadrowania i znacznie polepsza możliwość ostrzenia ręcznego. Nie sprawia jednak, że będzie to ostrzenie pewne w każdych warunkach. Za ok. 200zł nie może się zmienić zbyt wiele.

viruuss
4.05.10, 15:15
witam
tak jak pisałem przerobienie do 620 jest banalnie proste
uzywam od dłuzszego czasu i jest ok,
prawda jest ze trzeba sie nauczyc patrzenia na belke wyswietlacza ( dolną ), patrzac na wprost jej nie widac , po pewnym czasie mozna wypracowac odpowiednią technikę :)
jest jeszcze inny problem - ME-1 słabo trzyma sie w uchwycie , łatwo można ja zgubić , patent na to podał chyba Irek ?
przy przeróbce warto jeszcze chwilę podłubac
w skrócie - można wykonac zazwleczkę która blokuje ME-1 od dołu
tzreba w muszli wywiercić 2 otworki i w nie wsunąć sprytnie wygiętą zawleczkę z drutu
pozdrawiam