PDA

Zobacz pełną wersję : Lampa wbudowana w E500 błyska co 'X" zdjęcie?



nania
31.12.09, 13:40
Witam szanownych forumowiczów.
Mam problem z moim E500 , wbudowana lampa błyska co któreś zdjęcie, czasem jest to co drugie ale ostatnio np potrafi zrobić fotę z lampą za 10!!!! razem. I nie jest to kwestia że lampa się nie naładowała!bo w wizjerze aparat pokazuje gotowość lampy! Wcześniej myslałam że jest to kwestia baterii, więc kupiłam nówkę i poprawy nie było, nie mniej jednak jak bateria jest słaba to efekt jest coraz gorszy! ale też nie zawsze bo są sytuacje że działa jak ta lala!!
Pisałam do serwisu to kazali mi zainstalować nowy firmware, tak żem uczyniła, ale poprawy nie ma!
Czy ktoś może spotkał się z taką przypadłością, czy to poważna usterka i tylko serwis mi zostaje. Będę wdzięczna za każde sugestie ;-)

Kinga

tomg
31.12.09, 13:55
Jak masz ustawioną lampę? Nie robisz czasem na auto? może automatyka aparatu twierdzi, że nie potrzeba błysku. Spróbuj z innymi ustawieniami lampy.

nania
31.12.09, 14:58
Nie, nie używam w zasadzie opcji |auto| ale co ciekawe, przed chwilą robiłam foty z opcją slow2 i co? błyskała za każdym razem ale z różną siłą!

MicSzu
31.12.09, 16:28
ale co ciekawe, przed chwilą robiłam foty z opcją slow2 i co? błyskała za każdym razem ale z różną siłą!
Bo pracowała w TTL-u ;)

epicure
31.12.09, 16:44
Jak przełączysz tryb pracy lampy z auto na błysk dopełniający, to powinna zawsze błyskać.

dog_master
31.12.09, 18:44
I nie jest to kwestia że lampa się nie naładowała!bo w wizjerze aparat pokazuje gotowość lampy! Wcześniej myslałam że jest to kwestia baterii, więc kupiłam nówkę i poprawy nie było, nie mniej jednak jak bateria jest słaba to efekt jest coraz gorszy!
Ja bym stawiała jednak baterię, ew. jakiś problem z kondensatorami czy coś z ładowaniem lampy. O ile oczywiście to jest problem, a nie zwykłe wolne ładowanie. Co ile próbujesz wyzwolić błysk? Pamiętaj, że im mocniejszy błysk tym lampa dłużej będzie się ładowała ;) A te lampki są słabiutkie.