PDA

Zobacz pełną wersję : Obiektyw M42 SOLIGOR TELE-AUTO 135mm 2.8



ljuk11
20.12.09, 02:01
Witam
Mam do was pytanie ??
Używał ktoś z was tego obiektywu (M42 SOLIGOR TELE-AUTO 135mm 2. 8
Co możecie o nim napisać?? warto nim zawracać sobie głowę?? czy szukać czegoś innego??

czmielek
20.12.09, 12:54
Witam
Mam do was pytanie ??
Używał ktoś z was tego obiektywu (M42 SOLIGOR TELE-AUTO 135mm 2. 8
Co możecie o nim napisać?? warto nim zawracać sobie głowę?? czy szukać czegoś innego??

Miałem to szkło kiedyś. Pamietam że nawet był ostry tylko słabo pod swiatło sobie radził. Ogólnie budowa na + metal i szkło. Jezeli cena nie jest zbyt wygórowana to warto wziąc przetestować i najwyżej odsprzedać z niewielka stratą albo i bez.

enter
21.12.09, 00:46
tu pisałem trochę o soligorze
https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?p=580961#post580961
marka ta coraz częsciej pojawia się na allegro prezentujac manualne obiektywy ale czy szkło bez powłok albo słabymi powłokami będzie dobre przy lekkim bocznym świetle czy świetle kontrowym tego nie wie na razie nikt :)

kup wrzuć sample - jak się nie spodoba to sprzedaj za tyle samo - nic nie stracisz a zyskasz doświadczenie - aj polecam nie przepłacać i nie tracić czasu i kupić tairka 11a - raz kupisz będziesz miał długo i bedziesz zadowolony

ljuk11
21.12.09, 00:57
kup wrzuć sample - jak się nie spodoba to sprzedaj za tyle samo - nic nie stracisz a zyskasz doświadczenie - aj polecam nie przepłacać i nie tracić czasu i kupić tairka 11a - raz kupisz będziesz miał długo i bedziesz zadowolony

Kupiłem jak tylko dotrze wrzucę sample , a co do tairka 11a - na razie mnie nie starć na to szkło , pobawię się trochę z soligorem jak będzie lipa to pomyśle o czymś inny.
Dzięki za cenne rady.