PDA

Zobacz pełną wersję : Filtry z allegro



majeczek78
6.12.09, 19:08
Przeglądałem oferty na allegro i zatrzymałem się na dłużej przy filtrach.
Zastanawiam się co są warte takie filtry które kosztują w okolicy 40PLN. Jeśli nie bardzo mam teraz kasę na zakup droższych polecanych filtrów to czy te z allegro są dla mnie jakimś wyjściem? Czy mój E-520 nie będzie miał problemów np. z ostrzeniem jeśli założę jeden z takich filtrów?

kowalikster
6.12.09, 19:12
Kijowy filtr zepsuje Ci światło a nic od siebie nie doda. Lepiej zainwestować w droży ale lepszy jakościowo filtr. Ja kupiłem kiedyś filterek za 30 pln, to jest polar. Niestety jakoś nie spełnia swoich założeń. Lepiej odłożyć kaskę i kupić coś konkretnego.

grizz
6.12.09, 19:13
Nie kupuj badziewia.

Lepiej nie miec filtra, niż mieć kiepski.

Zresztą po co tu mówić o filtrach? Wystarczy jeden. Kup dobrego polara i działaj.

tkud
6.12.09, 20:07
Nie kupuj badziewia.

Lepiej nie miec filtra, niż mieć kiepski.

Zresztą po co tu mówić o filtrach? Wystarczy jeden. Kup dobrego polara i działaj.

Tyle, że polar zabiera światło i niekiedy przy kiepskiej pogodzie można to poczuć. Oczywiście można go wtedy odkręcić ale przeważnie własnie wtedy jest potrzebna osłona.
Co do ceny filtra. Ja również miałem dylematy czy tani bedzie w sam raz i tak zaczynałem od Selco w granicach 30 zł ale osłaniałem gorsze obiektyw w kompakcie i to chyba po to aby mi muchy nie wpadały do tulei redukcyjnej ;-) zakupionej na potrzeby polara. Kiedy kupiłem lustrzankę to do kitowych nie używałem ochrony a jedynie polaryzacyjny. Kupując lepsze obiektywy skończyłem jednak na filtrach powyżej 100zł zarówno UV jak i polar.

Muminek
6.12.09, 21:45
Ja przed zakupem kierowałem się takimi testami
http://www.optyczne.pl/5.1-Inne_testy-Test_filtr%C3%B3w_UV.html
pomogło to w wyborze filtra i jestem zadowolony. Wydaje mi się że za 40,- filtr może miec niepewną jakośc. Pozdrawiam

dudzio
6.12.09, 22:04
Ja przejechałem się na tanim polarze z Allegro. Efekt jest taki że na obiektywach o dużych ogniskowych psuje ostrość i więcej w coś takiego nie zainwestuje. Warto czasem wydać te 100 zł więcej by zaoszczędzić sobie nerwów.

Karol
6.12.09, 22:28
Na Allegro warto polować na używane filtry. Ja kupiłem chyba 3 w sanie jak nowe za 30-60% ceny nowych. Dużo osób zmienia obiektywy a więc i średnice filtrów więc jak się komuś nie pali to warto obserwować daną kategorię i czekać na okazję.

tkud
6.12.09, 22:29
Ja przejechałem się na tanim polarze z Allegro. Efekt jest taki że na obiektywach o dużych ogniskowych psuje ostrość i więcej w coś takiego nie zainwestuje. Warto czasem wydać te 100 zł więcej by zaoszczędzić sobie nerwów.

Ale co wy tak o tym allegro. To za jakim pośrednictwem kupujesz nie ma chyba żadnego znaczenia. Badziew można kupić wszedzie.
Przyznam, że do teleobiektywów nie używam żadnych filtrów ochronnych a i z polarem zauważyłem, że mają problemy z AF. W tele jak założysz tuleję przeciwsłoneczną to żeby zabrudzić szkło trzeba chyba tego chcieć ;-)

fruzia
16.12.09, 11:07
Zgadzam się z całą resztą, że lepiej dołożyć trochę pieniędzy i kupić lepszy filtr. Taki byle jaki jak już ktoś wyżej wspomniał zepsuje Ci światło i możesz mieć problemy z ostrzeniem. Wydasz niepotrzebnie pieniądze po czym na pewno stwierdzisz, że i tak trzeba będzie wymienić go na nowy i wyrzucisz pieniądze w błoto. Chociaż powiem Ci szczerze, że ostatnio kupiłam sobie w sklepie Foto-Tip filtry Samyang za podobną cenę właśnie (nie miałam jak odłożyć w tym momencie więcej kasy a potrzebowałam filtr uv) i narazie nie narzekam, wręcz przeciwnie; zobacz sobie u nich: www.foto-tip.pl/sklep/index.php?manufacturers_id=26&osCsid=9b7d5781ba%0Ab475e76cdfec02cd570abe (http://www.foto-tip.pl/sklep/index.php?manufacturers_id=26&osCsid=9b7d5781ba%0Ab475e76cdfec02cd570abe)

Koriolan
16.12.09, 11:13
Tanie filtry są do bani.
Zakładanie filtra za 200 PLN na kita to jakieś nieporozumienie. Czyli kity mogą obejśc się bez kita. Chyba że ktoś dużo fotografuje w warunkach ryzykownych, bądź wymagającyhc częstego wycierania soczewki . Wtedy lepije mieć filtr.


Na inne obiektywy- jako filtr ochronny niezmiennie polecam Marumi Protection DHG.

authalia
14.01.10, 15:07
Nienie, tanie filtry z allegro to zło wcielone.
Potrafią zepsuć zdjecie.
Osobiście nie mam takowych, ale pożyczyłam kiedyś od znajomego i różnica między allegrowym no name'm a hoyą była kolosalna.
Nigdy więcej

Lepiej w takiej sytuacji robić bez niż z.

zaus
15.01.10, 14:15
zgadzam się, że kupowanie filtra z allegro za 20zł to wyrzucanie kasy w błoto i psucie swojej pracy, ponieważ jakość tych 'zabawek' pozostawia wiele do życzenia. Profesjonalne filtry uv kosztują od 50zł wzwyż ( http://winmar.pl/k21,Filtry.html ), a te wszystkie kolorowe szybki z jakimiś śmiesznymi cieniami to zupełnie niepotrzebny dodatek, jeżeli używa się PSa ;)

mariush
15.01.10, 14:23
a te wszystkie kolorowe szybki z jakimiś śmiesznymi cieniami to zupełnie niepotrzebny dodatek, jeżeli używa się PSa ;)Aparat jest niepotrzebny jak się potrafi używać PSa.

authalia
19.01.10, 14:36
Profesjonalne filtry kosztują nawet więcej niż 50zł.
Te hoye, przez którą miałam okazję fotografować kosztuje nawet około 180zł (link (http://www.foto-tip.pl/sklep/hoya_polaryzacyjny_kolowy_hmc_super_55mm-p-272.html)), ale warto coś takiego mieć w swojej foto-torbie, szczególnie jesli kogoś kręci taka filtrowa fotografia :)

Bzyku
19.01.10, 14:42
A co to fotografia filtrowa? Bo ja amator jestem...

Pietrucha
19.01.10, 14:45
nieaktualne

authalia
25.01.10, 16:13
A co to fotografia filtrowa? Bo ja amator jestem...

Logicznie kwestie rozstrzygając fotografia filtrowa jest niczym innym jak fotografowaniem przy pomocy filtrów zarówno tych bezpośrednio nakładanych na obiektyw jak i tych na lampach tudzież filtrach foliowych, które trzymają asystenci fotografów w studiach.
Po prostu... :]

Pietrucha
25.01.10, 16:22
fotografia flirtowa to fotografia służąca celom matrymonialnym.

Rafał Czarny
25.01.10, 16:27
fotografia flirtowa to fotografia służąca celom matrymonialnym.

Niekoniecznie. To fotografia służąca szeroko pojętym celom erotycznym.

Pietrucha
25.01.10, 16:45
Niekoniecznie. To fotografia służąca szeroko pojętym celom erotycznym.

Masz rację. Zawęziłem pojęcie, bo patrzyłem przez badziewny filtr z allegro.