PDA

Zobacz pełną wersję : gniazdo pilota



piotrmag
29.11.09, 19:08
jakis czas temu zakupiłem, do e 3 pilot zdalnego sterowania..Hankel.wszystko było ok i zabawka sprawowała sie super, do czasu kiedy wkładając do torby aparat nie wyjąłem wtyku z gniazda...Afekt wiadomy.dobrze, że uszkodziła się wtyczka nie gniazdo w aparacie.i ,a, problem bo muszę kopić taki kabel z jednej strony mikro jack z drugiej wtyk pasujący do olka. Niestety nigdzie nie mogę zapleść symbolu takiego wtyku. I tu prośba o pomoc może ktoś to wie.a może ktoś wie gdzie taki kabel gotowy można kupić?
A jak sadzicie czy podpięcie pilota nie do gniazda o którym pisałem, a przez złącze usbnie spowoduje szkody dla aparatu?

skow
30.11.09, 00:09
I tu prośba o pomoc może ktoś to wie.a może ktoś wie gdzie taki kabel gotowy można kupić?


Raczej nigdzie.




A jak sadzicie czy podpięcie pilota nie do gniazda o którym pisałem, a przez złącze usbnie spowoduje szkody dla aparatu?

Nawet jak nie uszkodzi to i pewnie nie zadzała.
Na http://www.olympus-europa.com/consumer/images/Ol-E-System-Chart_E3.pdf
wspominają tylko o RM-CB1. Nie ma nigdzie informacji, że E-3 współpracuje z RM-UC1 (pseudoUSB 12pin)

irek50
30.11.09, 09:33
jakis czas temu zakupiłem, do e 3 pilot zdalnego sterowania..Hankel.wszystko było ok i zabawka sprawowała sie super, do czasu kiedy wkładając do torby aparat nie wyjąłem wtyku z gniazda...Afekt wiadomy.dobrze, że uszkodziła się wtyczka nie gniazdo w aparacie.i ,a, problem bo muszę kopić taki kabel z jednej strony mikro jack z drugiej wtyk pasujący do olka. Niestety nigdzie nie mogę zapleść symbolu takiego wtyku. I tu prośba o pomoc może ktoś to wie.a może ktoś wie gdzie taki kabel gotowy można kupić?
A jak sadzicie czy podpięcie pilota nie do gniazda o którym pisałem, a przez złącze usbnie spowoduje szkody dla aparatu?

Kolega Witek (witia1) kupował RM-CB1 za ok 100zł --należałoby odciąć kabel i przylutować resztę (łatwiej połączyć trzy przewody niż lutować jack --kiedyś zrobiłem ręcznie tę wtyczkę, ale to jest bardzo pracochłonne)--pozdrawiam