PDA

Zobacz pełną wersję : Reset wartości ogniskowej w dandelionie 4/3 m42



dudzio
27.11.09, 10:53
Witam,

Przekopałem forum ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.
Posiadam adapter na m42 z dandelionem. Adapter chyba starszego typu bo przysłonę programuje z f/5.6, a ogniskową z f/8.0.
Jeżeli chodzi o wartość przysłony to wszystko jest ok. Dandelion pamięta zaprogramowaną wartość. Problem jest z ogniskową. Wprowadzona wartość wraca do 65536 mm po włączeniu i wyłączeniu aparatu i trzeba ją podawać ponownie co trochę jest denerwujące.
Czy ktoś miał podobny problem? Czy jest jakieś na to rozwiązanie? A może coś źle programuję. Proszę o pomoc :oops:

Pozdrawiam
dudzio

AdSR
27.11.09, 11:01
Witam,

Przekopałem forum ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.
Posiadam adapter na m42 z dandelionem. Adapter chyba starszego typu bo przysłonę programuje z f/5.6, a ogniskową z f/8.0.
Jeżeli chodzi o wartość przysłony to wszystko jest ok. Dandelion pamięta zaprogramowaną wartość. Problem jest z ogniskową. Wprowadzona wartość wraca do 65536 mm po włączeniu i wyłączeniu aparatu i trzeba ją podawać ponownie co trochę jest denerwujące.
Czy ktoś miał podobny problem? Czy jest jakieś na to rozwiązanie? A może coś źle programuję. Proszę o pomoc :oops:

Pozdrawiam
dudzio

Niestety, niektóre dandeliony tak mają. Mam ten sam problem. Jedno prawdopodobne rozwiązanie to włączać aparat w trybie innym niż A. Ja się przestałem przejmować i poprawiam dane exiftoolem w trakcie obróbki, ale jeśli masz stabilizację w korpusie, to prawidłowe ustawienie jest niezbędne.

dudzio
27.11.09, 11:11
mam e-410 i stabilizacja jest w ręku :) czyli nie występuję
jedyny cel w moim przypadku wprowadzania tej wartości to ładny exif
Aparatem fotografuję głównie w trybie A lub M i na takich trybach jest włączany Sprawdzę czy rzeczywiście jak się go włączy np. na auto to wartość będzie pamiętał. Dzięki za wskazówkę.