PDA

Zobacz pełną wersję : Monopod



nurek
12.01.07, 09:31
Witajcie,

Znalazłem ostatnio coś takiego. Może ktoś się pobawi.

http://www.dzikie.net/index.php?art=monopod&full=true&cpage=1


Wygląda całkiem ciekawie. Znaleźć tylko odpowiedni kijek i jazda :mrgreen:.


Pozdrawiam
Nurek,

suchar
12.01.07, 16:27
O kurcze... :D Fajne :) Ide szukac kijka na allegro ;)
Pzdr

kali999
12.01.07, 16:45
fajny pomysł tylko ciekawe jak się spisuje i jak jest wytrzymały.

Dempsey
12.01.07, 17:47
suchar jako kijek polecam _TO_ (http://www.allegro.pl/item156189932_kijek_trekkingowy_super_cena_zobacz_ okazja.html)
regulowana wysokość, lekki i w ogóle - w sumie nie za drogi nawet :-)[/b]

olifant
12.01.07, 18:02
generalnie dobry pomysł. znalazłem już kiedyś tą stronę jak się rozglądałem za monopodem (ostatecznie nic nie kupiłem) i nawet zastanawiałem się czy czegoś takiego nie złożyć sobie...ale ja to bym sobie uciął ze dwa palce przy okazji :roll:

suchar
12.01.07, 18:49
Dzieki dempsey. Szkoda ze nie ma kijow trekkingowych 180cm... W wolnej chwili chyba sobie machne taki monopod, wyjdzie cos kolo 70zl mysle... Oplaca sie :)

nurek
12.01.07, 19:32
Szkoda ze nie ma kijow trekkingowych 180cm...

I właśnie to jest ten probelm. A może trzeba dokładniej poczukać. W klepie sportowym widziałem takie długie kijki ale niestety nieteleskopowe :-(
I też trzeba chyba uważać żeby głowice do której mocowany jest aparat w miarę możliwości poziomo przytwierdzić do kija :roll:.

Jak ktoś spróbuje niech da znać.



Pozdrawiam

C+
12.01.07, 19:41
Lepiej:

http://www.e-cyfrowe.pl/slik-slim-pod-monopod-p-4747.html?id=4747&skad=skapiec&action=default_1#parametry_techniczne

http://www.foto-net.pl/sklep/pokaz_karte.php?name=Velbon-RUP-43&idt=11879&

suchar
12.01.07, 20:57
c+: tylko ze one oba maja po 150, 160cm wysokosci... Dobrze by bylo miec takie cos kolo 180cm, by moc stac i robic zdjecia przez wizjer. Jesli sie siedzi, to moze byc i 130cm, ale do stania do juz gorzej.

Tamten kij z linku Dempseya to pelna profeska, ma system Anti-Shake :mrgreen: idealnie sie na monopod nadaje. Juz nie potrzeba stabilizacji optycznej czy matrycy ;)

nurek: mysle, ze z ta glowica to nie bedzie wiekszych problemow. Gdybym probowal zmonotowac taki monopod, to cos napisze.
Pzdr

C+
13.01.07, 09:54
c+: tylko ze one oba maja po 150, 160cm wysokosci... Dobrze by bylo miec takie cos kolo 180cm, by moc stac i robic zdjecia przez wizjer. Jesli sie siedzi, to moze byc i 130cm, ale do stania do juz gorzej.

Tamten kij z linku Dempseya to pelna profeska, ma system Anti-Shake :mrgreen: idealnie sie na monopod nadaje. Juz nie potrzeba stabilizacji optycznej czy matrycy ;)

nurek: mysle, ze z ta glowica to nie bedzie wiekszych problemow. Gdybym probowal zmonotowac taki monopod, to cos napisze.
Pzdr

Mało jest monopodów na rynku około 180cm (znam tylko jeden przypadek) i raczej monopod jest wykorzystywany częściej na siedząco ;)

suchar
13.01.07, 17:33
Ja znalazlem juz kilka o tej wysokosci, tylko, ze kosztujace 400zl i wiecej... To prawda, ze najczesciej jest wykorzystywany na siedzaco, ale czemu nie miec mozliwosci wstania i zrobienia fotki stojac? Tak czy siak nie jestem bardzo chetny do wydania 500zl na monopod, wiec chyba jednak w wolnym czasie pokombinuje z tym kijkiem...;)
Pzdr

C+
13.01.07, 19:19
Ja znalazlem juz kilka o tej wysokosci, tylko, ze kosztujace 400zl i wiecej... To prawda, ze najczesciej jest wykorzystywany na siedzaco, ale czemu nie miec mozliwosci wstania i zrobienia fotki stojac? Tak czy siak nie jestem bardzo chetny do wydania 500zl na monopod, wiec chyba jednak w wolnym czasie pokombinuje z tym kijkiem...;)
Pzdr

Ale kijek nie ma 180cm, a za ~100 masz oryginalny monopod :razz:

siwyjohn
14.01.07, 12:30
c+: tylko ze one oba maja po 150, 160cm wysokosci... Dobrze by bylo miec takie cos kolo 180cm, by moc stac i robic zdjecia przez wizjer. Jesli sie siedzi, to moze byc i 130cm, ale do stania do juz gorzej.

Dolicz do wysokości samego monopodu wysokość głowicy (bez niej niewiele zdziałasz) i wysokość body - w sumie dochodzi min. 15cm. Poza tym oczy masz niżej od czubka głowy :mrgreen:

suchar
14.01.07, 12:39
Ok. Mam 176cm, wiec odejmujac okolo 10cm to bedzie 1,66m, a 135cm+15cm daje 150cm. Nadal nie styka :mrgreen: Tak czy siak "domowy" monopod ma jedna, wielka zalete: jest tani :) Z monopodow, do ktorych linki dal c+ tylko ten drugi, za 130zl, ma glowice kulowa...

siwyjohn
14.01.07, 13:05
Ok. Mam 176cm, wiec odejmujac okolo 10cm to bedzie 1,66m, a 135cm+15cm daje 150cm. Nadal nie styka :mrgreen: Tak czy siak "domowy" monopod ma jedna, wielka zalete: jest tani :) Z monopodow, do ktorych linki dal c+ tylko ten drugi, za 130zl, ma glowice kulowa...

Mogę Ci polecić zestaw Manfrotto 680B + głowica kulowa 486RC2. Obiecuję, że starczy wysokości :) Uprzedzam jednak, że nie jest to ani lekkie, ani tanie, za to wyjątkowo solidne i wygodne w obsłudze. Udźwig tego kijka to 10kg, a w razie potrzeby może służyć do obrony własnej :mrgreen:

suchar
14.01.07, 13:42
Ok. Mam 176cm, wiec odejmujac okolo 10cm to bedzie 1,66m, a 135cm+15cm daje 150cm. Nadal nie styka :mrgreen: Tak czy siak "domowy" monopod ma jedna, wielka zalete: jest tani :) Z monopodow, do ktorych linki dal c+ tylko ten drugi, za 130zl, ma glowice kulowa...

Mogę Ci polecić zestaw Manfrotto 680B + głowica kulowa 486RC2. Obiecuję, że starczy wysokości :) Uprzedzam jednak, że nie jest to ani lekkie, ani tanie, za to wyjątkowo solidne i wygodne w obsłudze. Udźwig tego kijka to 10kg, a w razie potrzeby może służyć do obrony własnej :mrgreen:

Wysokosci starczy z pewnoscia ;) Tanie nie jest... wychodzi ponad 400zl :) W Polsce zaleta "mozna tego uzyc do obrony wlasnej" jest jak najbardziej duza zaleta ;) Niestety, teraz nie mam tylko kasy... :/ Pozostaje kijek... Mam pytanie: kupujac statyw stolowy za 16zl kupimy statyw, ktory przeznaczony jest pod kompakty. Jeslibym wzial z niego glowice i podlaczyl do kija trekingowego, to taki monopod utrzyma zestaw E330+50-200? Czy trzeba jednak wykombinowac jakas inna, solidniejsza glowice? Nie wiem, na ile udzwig to kwestia nozek, a na ile glowicy.
Pzdr

siwyjohn
14.01.07, 13:50
Mam pytanie: kupujac statyw stolowy za 16zl kupimy statyw, ktory przeznaczony jest pod kompakty. Jeslibym wzial z niego glowice i podlaczyl do kija trekingowego, to taki monopod utrzyma zestaw E330+50-200? Czy trzeba jednak wykombinowac jakas inna, solidniejsza glowice? Nie wiem, na ile udzwig to kwestia nozek, a na ile glowicy.

Na 100% taka głowica sie rozleci, gdyż jest obliczona na ok. 0,5kg masy, a podany przez Ciebie zestaw waży ponad 2kg. Geneza procesu rozpadania się będzie wyglądała mniej więcej tak: mocujesz zestaw na głowicy, przekrzywia się pod własnym ciężarem -> dokręcasz mocniej głowice, dalej nie za dobrze - wszystko sie chybocze -> dokręcamy dalej -> trzask! i aparat spada obiektywem w beton zgodnie z prawem Murphy'ego. Lepiej oszczędzic na kijku niż na głowicy, tym bardziej, że dobra zostanie Ci potem do statywu.

suchar
14.01.07, 13:57
Tego sie wlasnie obawialem... Czyli kijek trekkingowy odpada... Bosko :/ W takim razie pozostaje mi tylko czekac i zbierac te 400zl... Ech, ile to kasy idzie w ten sprzet ;) Dobrze przyanajmniej, ze jak raz sie dobrze kupi, to taki sprzet starcza na lata. Dzieki siwyjohn za porady. Niestety to nie moj watek i nie moge ci nagrodzic punktem "pomogl" :/

siwyjohn
14.01.07, 14:03
Tego sie wlasnie obawialem... Czyli kijek trekkingowy odpada... Bosko :/ W takim razie pozostaje mi tylko czekac i zbierac te 400zl... Ech, ile to kasy idzie w ten sprzet ;) Dobrze przyanajmniej, ze jak raz sie dobrze kupi, to taki sprzet starcza na lata. Dzieki siwyjohn za porady. Niestety to nie moj watek i nie moge ci nagrodzic punktem "pomogl" :/

Kijek trekkingowy wytrzyma - tylko kiepska głowica będzie problemem.

suchar
14.01.07, 14:24
Piszac "kijek" mialem na mysli cale to ustrojstwo. Sama glowica o ktorej pisales kosztuje 235zl, wiec juz chyba lepiej pozbierac troche dluzej, dolozyc te 200 zl i miec wyzej i moc sie bronic ;)
Pzdr

C+
14.01.07, 15:05
Może zrobimy na forum (wg naszych opinii) najlepsze monopody/statywy w różnych przedziałach cenowych - do 150 zł, do 300 zł, do 500 zł i powyżej :D

siwyjohn
14.01.07, 15:10
Może zrobimy na forum (wg naszych opinii) najlepsze monopody/statywy w różnych przedziałach cenowych - do 150 zł, do 300 zł, do 500 zł i powyżej :D

Do tego trzeba by było się spotkać, każdy przetestuje sprzęty kolegów i potem wyda werdykt. Bez porównania ocena jest według mnie zbyt mocno subiektywna.

Piotr Grześ
16.01.07, 22:39
W niedziele w MM zakupiłem monopod Velbon RUP-4. Niestety nie mieli do niego głowicy. Jakieś tam gadania obslugi, że muszą powiedzieć kierownikowi, żeby ściągnąl itp. śmieszne gadki. Powiedzcie proszę gdzie i jaką w miarę niedrogą głowicę nabyć. Ma to utrzymać E-300 :?:

siwyjohn
17.01.07, 15:58
W niedziele w MM zakupiłem monopod Velbon RUP-4. Niestety nie mieli do niego głowicy. Jakieś tam gadania obslugi, że muszą powiedzieć kierownikowi, żeby ściągnąl itp. śmieszne gadki. Powiedzcie proszę gdzie i jaką w miarę niedrogą głowicę nabyć. Ma to utrzymać E-300 :?:

Jaki typ głowicy Cię interesuje (kulowa, 3D, ...), jaką konkretnie ma mieć nośność i ile chcesz na nią wydać? Rozumiem, że szybkozłączka ma być w komplecie. W każdym razie przyzwoita firmowa głowica na pewno będzie kosztować ponad 100zł. Kiepskiej nie warto kupować - ryzykujesz upadkiem sprzętu. Z tych, które miałem w rękach, do monopodu mogę Ci polecić kulowe Manfrotto 486RC2 (ok. 210zł) lub jej odchudzoną wersję 484RC2 (ok. 180zł) z naciskiem jednak na tą pierwszą ze względu na większy zapas wytrzymałości.

Piotr Grześ
17.01.07, 20:50
Autor Wiadomość
siwyjohn
Serdecznie dziękuję za informację :D . Zastanawiałem się, czy głowica Manfrotto będzie pasowała do Velbona, ale przecież gwinty są takie same. Zamierzam używać jej z E-300 + ZD 50-200 - najbliższe plany zakupowe, a zatem powinna być w miarę mocna.

nurek
18.01.07, 16:52
W takim razie pozostaje mi tylko czekac i zbierac te 400zl...

Ostatnio widziałem w sieci Fotojoker bardzo fajny, solidny i wysoki monopod za niecałe 200pln. To też nie mało ale zawsze lepiej niż 400 :mrgreen: . Lekki bo wykonany z AL i co najfajniejsze wyposażony w bardzo konkretną głowicę kulkową. Poszukaj może uda Ci się na niego trafić.
Manfrotto z pewnością jest bardzo dobry ale duża część z tych 400pln idzię "za markę".
Fakt faktem że kiedyś kupiłem tani statyw (chyba tak za 60pln). Nie chce mi się nawet komentować tego zakupu :evil:.


Ech, ile to kasy idzie w ten sprzet ;)
I tu się z Tobą zgadzam. Oj idzie, idzie :cry:. Ale zawsze można powiedzieć że lepiej na sprzęt niż np. na jakieś dragi ;)!




Pozdrawiam
Nurek

matzone
6.02.07, 15:07
Na całodniowe wyprawy w góry mój statyw Velbon SHERPA 600 jest za ciężki. Czasami nie miałem już siły go rozkładać po wyczerpującym marszu ( efekt rozmyte fotki ). Kilka dni spędziłem na poszukiwaniach w necie odpowiedniego dla mnie monopodu (mam 189 cm wzrostu). Przypadkowo natrafiłem na ten niepozornie wyglądający statyw-model 1003

http://www.funsports.pl/index.htm

Jest bardzo wysoki (z założoną głowicą ma 180 cm) dokręcając głowicę od Velbon-a tworzy zgrabny i ergonomiczny zestaw.
Muszę pochwalić sklep, w którym dokonałem zakupu bo zamówiona przesyłka przyszła na drugi dzień (poczta) szok :shock: . Monopod + wysyłka 55 zł.
Fotka monopodu

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://img305.imageshack.us/my.php?image=p2050286ra9.jpg)

suchar
7.02.07, 20:23
O, wyglada to ciekawie. Moglbys napisac, ile ten monopod (razem z glowica) wazy? I jaki jest koszt zakupu takiej glowicy, jaka tam jest? Czy jest ona (glowica) w miare wygodna w uzyciu?
Z gory dziekuje za odpowiedz,
Pzdr

matzone
7.02.07, 23:03
Ten monopod nie posiada głowicy. Na zdjęciu widać dokręconą głowicę od statywu SHERPA 600. Ja przyzwyczaiłem się do niej i uważam, ze jest wygodna ( choć dla wielu to może być prymitywny model-brak poziomicy i innych bajerów). Pooglądaj sobie kilka modeli głowic i dopasuj do swoich potrzeb (może zagustujesz w gł. kulowych?)
Monopod waży 0,37kg, głowica 0,58 kg.
Na wadze kuchennej całość waży 1 kg.

http://www.foto-net.pl/sklep/pokaz_karte.php?name=g%B3owica-PH-157Q&idt=11767&PHPSESSID=5ad0433319dbbfc9ab10ef00d145c5ce&PHPSESSID=5ad0433319dbbfc9ab10ef00d145c5ce

Tu ten sam monopod tylko cena kosmiczna-ale ja skapy się zrobiłem :mrgreen:

http://www.fotozakupy.pl/sklep/page/product/product/3101