PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc w wycenie zdjec



Tymoon
18.11.09, 12:01
Witam!

Nie wiem czy dobry dział, ale myślę, że tu pasuje najlepiej...

Potrzebuję pomocy w wycenie zdjęć z koncertu.
Fotki koncertowe robię już jakiś czas dla za free portalu studenckiego, a teraz naszło mnie, żeby spróbować je odsprzedać. W pierwszym kroku postanowiłem odezwać się do menagera zespołu, który grał. I tu powstaje pytanie. Ile mogę sobie zażyczyć od fotki...

Poniżej przykładowe foto.

diabolique
18.11.09, 12:06
Szczerze?
Daj mu za darmo.
Kiedyś ktoś mu powie ile są naprawdę warte i pozostanie niesmak...

dobas
18.11.09, 12:07
możesz dowolnie duzo lub dowolnie mało :)


mozesz mniej niż w stawkach ZPAF

http://www.zpaf.pl/pl/content/prawa_aut/tabele.php

możesz tyle samo - ale są to tabele minimalnych wynagrodzeń
mozesz więcej, a możesz też i 10 razy więcej.

pytanie tylko za ile kupią i czy za tyle za ile Oni bedą chciali kupić będziesz chciał sprzedać te zdjęcia ;)


Jeśli odezwałeś się Ty do nich a nie Proletaryat do Ciebie to bedziesz miał jeszcze trudniej ;)

Zespół troszkę chyba nie fortunnie wybrany do zarabiania na zdjęciach bo podejrzewam, że zdjęć z koncertów prez kilkanaście lat sobie nazbierali :)

Chyba że to był jakiś szczegółny koncert i moga chcieć zdjęcia z tego konkretnego koncertowania

Tymoon
18.11.09, 12:19
Tabele ZPAFu widziałem i zdaje sobie sprawę, że są to mało realne kwoty.
Więc pytam o takie które nie wywołają uśmiechu politowania ;)
A rozeznania w tej materii nie mam żadnego...

A co do wyboru zespołu to po prostu ostatni koncert na którym byłem i akurat przy tej okazji mnie tknęło ze sprzedażą zdjęć...

Co ciekawe na swojej stronie zdjęć mają mało, w zasadzie tylko z ostatnich koncertów i o ich jakości też można by dyskutować...

A było to 20 lecie zespołu i jedyny od dłuższego czasu koncert w warszawie.

dobas
18.11.09, 12:38
tabele ZPAF nie są mało realne.

Tymoon
18.11.09, 13:07
Mało realne w odniesieniu do moich prac, których nie uważam za na tyle profesjonalne, aby podchodziły pod cennik ZPAFu.

Druga rzecz.
Aneks do tabeli ze stawkami a wykorzystanie fotografii w internecie:
http://www.zpaf.pl/pl/content/prawa_aut/inet.php

Jakoś ciężko mi odnieść do wykorzystania zdjęcia, bezterminowo w galerii na stronie zespołu.

I jakoś nie wierze, aby zespół taki jak Proletaryat był zainteresowany zdjęciami w cenie z tabel ZPAFu ;)

dobas
18.11.09, 13:16
obawiam się że nikt z Nas Ci nie pomoże.

Cena jest ceną. nie zależy od niczego logicznego.
Są ludzie którzy za wszelką cenę chca sprzedac swoje zdjęcie bo nie żyją z fotografii bo sobie dorabiają i potrafią sprzedac fotografię za kilka / kilkanaśce euro acieszą się strasznie że ich zdjęcie gdzieś zaistniało ze mają jakies publikacje

Na tych wsciekają się Ci co robią zdjęcia zawodowo i mówia że "psują im rynek"

Są tacy którzy poniżej pewnej stawki nie zejdą.

Są tacy, którzy z jakiś przyczyn zdjęcia dadzą Ci za darmo - bo lubia zespół bo szczytny cel, bo "cos innego"

Więc potencjalnie takie samo zdjęcie możesz dostać za darmo, kupic za 3 PLN albo kupic za 2000 PLN.... Zakładam ze ich poziom jest porównywalny. bo niejednokrotnie jest

Ale nikt Ci nie powie wyceń to zdjecie na 17 PLN 39 groszy. To czy za ile i komu sprzedasz swoje zdjęcie zależy od Zdjęcie - Twoich umiejętności i zasobnosci portfela kupujacego.
Oraz od tego czy chcesz te zdjęcia sprzedać za wszelką cenę żeby zaistnieć, żeby zacząć czy żeby cokolwiek innego - czy masz to w D i jesli nie sprzedasz tych zdjęć Twój świat się nie zawali....

Tymoon
18.11.09, 13:21
Co racja to racja.
Będę próbował "strzelać" z ceną...

Dzięki za odpowiedz :)

Jerry_R
23.12.09, 02:16
I jak - wstrzeliles sie?