PDA

Zobacz pełną wersję : 50-200+E3 luz na mocowaniu ???



Eleazar
9.11.09, 13:07
Oczywiście temat do usunięcia gdy tylko będę miał odpowiedz.

Czy minimalny luz na mocowaniu 50-200 + E3 to tak ma być czy tez cos nie tego z 50-200 mocowaniem?
Po zamontowaniu tylko tego obiektywu cos takiego zauważyłem ???

KaarooL
9.11.09, 13:26
Jak ochłoniesz to napisz czy luz jest wokół osi obrotu, czy obiektyw lata w bagnecie. W sumie w żadnym aparacie OLKA z różnymi obiektywami nigdy nie miałem żadnego rodzaju luzu. A już jak się podpina nówki to ciasno wchodzą jak diabli.

dinx6
9.11.09, 13:37
Oczywiście temat do usunięcia gdy tylko będę miał odpowiedz.

Czy minimalny luz na mocowaniu 50-200 + E3 to tak ma być czy tez cos nie tego z 50-200 mocowaniem?
Po zamontowaniu tylko tego obiektywu cos takiego zauważyłem ???

Mam tak samo, minimalny, praktycznie niewyczuwalny luz. Nie przejmuję się tym specjalnie, poza tym 50-200 to dość ciężki obiektyw i pewnie dlatego czuć ten luz bardziej niż przy krótkich, lekkich szkiełkach.

Latawiec
9.11.09, 14:08
Potwierdzam poprzednia wypowiedz. U mnie tez sie da wyczuc luz w tym duecie. Jednak jest on tak minimalny, ze nie spedza mi snu z powiek. Mowa tu o max 0,5mm luzu wokol osi obrotu. Wydaje mi sie, ze jakis luz zawsze musi byc. Inaczej, w polaczeniu na sztywno ciezko byloby zmieniac szkla a nawet grozilo by to zatarciem i unieruchomieniem obiektywu na stale w puszce.
pozdro...

dinx6
9.11.09, 14:18
Wydaje mi sie, ze jakis luz zawsze musi byc. Inaczej, w polaczeniu na sztywno ciezko byloby zmieniac szkla a nawet grozilo by to zatarciem i unieruchomieniem obiektywu na stale w puszce.
pozdro...

Trafiłeś w sedno. Sztywne, pracujące połączenie mogło by z czasem doprowadzić do uszkodzenia części łączonych. Jestem prawie pewien, że tak samo jest w przypadku innych szkieł tyle, że tam luzy są mniej wyczuwalne.

Eleazar
9.11.09, 15:56
Ok. Dzięki wielkie
Ochłonąłem , przeczytałem co napisaliście, zadzwoniłem do serwisu Olka i znalazłem spokój wewnętrzny
uffff taki luzik mały a stres max:esystem2:

Krolik77
9.11.09, 18:26
Potwierdzam luz w połączeniu body z obiektywem to normalne . Bardziej przejmowałbym się tandetną stopką do mocowania statywowego buja się po wciśnięciu spustu migawki po zamontowaniu na statywie .
Pozdrawiam

Latawiec
13.11.09, 02:42
Potwierdzam luz w połączeniu body z obiektywem to normalne . Bardziej przejmowałbym się tandetną stopką do mocowania statywowego buja się po wciśnięciu spustu migawki po zamontowaniu na statywie .
Pozdrawiam

Jakos nie zauwazylem ow tandety... No i dopinanie statywu do aparatu po to zeby wyzwolic migawke za pomoca spustu wydaje mi sie totalnym nieporozumieniem. Proponuje zainwestowac w pilota lub wyzwalacz na kablu.
pozdro...