PDA

Zobacz pełną wersję : E-3 i obsługa CF Sandisk EIII 16 GB



borowik23
2.11.09, 22:39
Witam, czy to możliwe, że E-3 nie odczytuje kart 16 GB? u mnie najpierw wyświetla się, że karta jest pełna - a jak próbuje ja sformatować - wyskakuje błąd karty.Wcześniej używana była w 1D Mark II

Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam

taztaz
2.11.09, 23:04
nie powinno być problemu, sformatuj kartę w kompie.

RadioErewan
2.11.09, 23:05
Witam, czy to możliwe, że E-3 nie odczytuje kart 16 GB? u mnie najpierw wyświetla się, że karta jest pełna - a jak próbuje ja sformatować - wyskakuje błąd karty.Wcześniej używana była w 1D Mark II

Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam

U mnie Sandisk 16GB działa.

Lailonn
2.11.09, 23:07
Też używam tej karty i 0 problemów.

borowik23
2.11.09, 23:10
o_O formatowałem już 3 razy :/ kurde :/ a karta jest dobra, dzis sprawdzałem w jedynce :/ trzeba pokombinowac ... :/
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
a jednak mozliwe ze karta uszkodzona :/ nie czyta jej 40D znajomego :/ a w czytniku działa normalnie - jakas rada?

Sergiuszone
3.11.09, 03:01
U mnie nie działałała 32GB Kingston. To znaczy działała ale licznik pokazywał, że jest do zrobienia tysiąc zdjęć z kawałkiem a według mnie powinno być nieco więcej. Ale nie zagłębiałem się w temat i może dla E3 jest to nieodpowiednia karta.

RadioErewan
3.11.09, 03:28
o_O formatowałem już 3 razy :/ kurde :/ a karta jest dobra, dzis sprawdzałem w jedynce :/ trzeba pokombinowac ... :/
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
a jednak mozliwe ze karta uszkodzona :/ nie czyta jej 40D znajomego :/ a w czytniku działa normalnie - jakas rada?
Sandisk to najczęściej podrabiane karty.

U mnie nie działałała 32GB Kingston. To znaczy działała ale licznik pokazywał, że jest do zrobienia tysiąc zdjęć z kawałkiem a według mnie powinno być nieco więcej. Ale nie zagłębiałem się w temat i może dla E3 jest to nieodpowiednia karta.
Powyżej 999 zdjęć do czasu spadnięcia licznika do 998 pokazuje cały czas to samo.

Pozdrawiam

Sergiuszone
3.11.09, 03:43
Czasem jeszcze w E3 robi mi się tak: po sformatowaniu pokazuje np. 105 zdjęć mimo że karta powinna być pusta. Po osiągnięciu 0 jest koniec i muszę ją ponownie sformatować i wraca do normy. Jest to karta Kingston 4GB i zdarzyło mi się dwa razy.

RadioErewan
3.11.09, 03:48
Czasem jeszcze w E3 robi mi się tak: po sformatowaniu pokazuje np. 105 zdjęć mimo że karta powinna być pusta. Po osiągnięciu 0 jest koniec i muszę ją ponownie sformatować i wraca do normy. Jest to karta Kingston 4GB i zdarzyło mi się dwa razy.

To jest diabelny błąd, który się wlecze od czasów E-330. Już wtedy zgłaszałem go do Olka. Trafił mnie już dziesiątki razy, a do dziś nie potrafię wskazać jak go odtworzyć. Jedno jest pewne, wyłączenie pamiętania numeracji i format rozwiązują problem. Najgorsze jak to człowieka spotka w polu, z dala od miejsca, gdzie można zrzucić fotki. Wtedy dizaster kataster.

Pozdrawiam

bikeart
3.11.09, 03:50
Mnie podobnie działo się tylko jak wymieniałem karty pomiędzy e-3 i e-510, kiedy działały na jednej puszcze nic takiego się nie działo, kiedy wymieniam między e-3, e-1 czy e-30 nic takiego się nie powtarza...

o widzę, że z Radio... pisałem równocześnie... właśnie mnie pierwszy raz spotkało w nieciekawej sytuacji, na szczęście miałem zapasową kartę i zaraz potem mogłem wszystko zrzucić na kompa, bo byłoby źle...;(

borowik23
3.11.09, 03:52
no to trafiłem na podrobioną - teraz trzeba doraźnie ze dwie tańsze troszke z dożywotnią gwarancją kupic ;p a hajs ucieka :/

Sergiuszone
3.11.09, 04:06
Na karcie CF w E 420 nie działa mi funkcja zdjęć panoramicznych i wyświetla się jako niedostępna. Zastanawiam się czy coś pokręciłem czy muszę kupić kartę xD?

bikeart
3.11.09, 04:14
nie chciałbym wprowadzić w błąd, ale funkcja panoramy przypisana była do xdków tylko, jak pamiętam...

czmielek
3.11.09, 05:15
Błąd o którym wspominał Radio przydarzył mi się na 2 posiadanych tego dnia kartach na raz, a było to na ślubie kuzynki i myślałem że cisnę aparatem o ścianę. Na szczęście miałem zapasowe body.

bikeart
3.11.09, 08:55
to dlatego, że aparat zapamiętywał ilość pozostałych zdjęć z pierwszej karty i pamiętał na każdej kolejnej, wypstrykana do końca i sformatowana nowa w aparacie to było jedyne wyjście w terenie bez możliwości zrzucenia zdjęć, na które na gorąco wtedy wpadłem...

dzemski
3.11.09, 09:39
Nigdy nie zdarzył mi się błąd opisany przez Radka, mam Kinston CF Elite 2GB i Sandisk Extreme IV 8GB.

Po formatowaniu pod Windows często karty nie są rozpoznawane przez urządzenie. Dobrym wyjściem jest wtedy utworzenie pod windows katalogu "DCIM" i podkatalogu standardowego dla zdjęć "OLY101". Po czymś takim karta powinna ruszyć w aparacie, ponieważ samo formatowanie w aparacie polega na tym samym co zrobi Windows + utworzenie tych wlasnie katalogów.

Nemo5576
3.11.09, 18:18
Na karcie CF w E 420 nie działa mi funkcja zdjęć panoramicznych i wyświetla się jako niedostępna. Zastanawiam się czy coś pokręciłem czy muszę kupić kartę xD?
Ano musisz. Ja kupiłem jak mi się wyświetlił komunikat "Panorama wymagana karta xD" :roll:

RadioErewan
3.11.09, 18:38
Nigdy nie zdarzył mi się błąd opisany przez Radka, mam Kinston CF Elite 2GB i Sandisk Extreme IV 8GB.

Po formatowaniu pod Windows często karty nie są rozpoznawane przez urządzenie. Dobrym wyjściem jest wtedy utworzenie pod windows katalogu "DCIM" i podkatalogu standardowego dla zdjęć "OLY101". Po czymś takim karta powinna ruszyć w aparacie, ponieważ samo formatowanie w aparacie polega na tym samym co zrobi Windows + utworzenie tych wlasnie katalogów.

Nie, nie, nic nie daje efektów dopóki nie przełączysz numeracji z ciągłej na auto.
Formaty ^%#&@# w Nikonach, Canonach, Olkach, innych korpusach, Swiss Knife. Nic.
1. Wkładasz pustą kartę 8GB a tam 27 zdjęć.
2. Format. 27 zdjęć.
3. Klik. 26 zdjęć
4. Format. 26 zdjęć.
5. Wkładasz kolejną kartę. Na obu już tylko 26 zdjęć.
6. Klik. 25 zdjęć.
7. Do punktu 1 i wszystko się powtarza tylko z coraz mniejszą ilością dostępnych fotek.
Wkładasz kartę do Canona. 999 fotek.
Można białej gorączki dostać. I ni diabła nie dojdziesz, co przyczyną. Jak to wywołać by zgłosić serwisowi.

Pozdrawiam

dog_master
3.11.09, 20:00
Miałam to samo (https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=15780) - tu też trochę szczegółów dla niedowiarków, których to nigdy to nie spotkało ;)

borowik23
3.11.09, 23:06
Testowałem kartę na 1Ds Mark III canonie - normalnie działa o_O nie kumam kompletnie o co biega :/

Eddie
26.02.10, 20:27
Nie, nie, nic nie daje efektów dopóki nie przełączysz numeracji z ciągłej na auto.
Formaty ^%#&@# w Nikonach, Canonach, Olkach, innych korpusach, Swiss Knife. Nic.
1. Wkładasz pustą kartę 8GB a tam 27 zdjęć.
2. Format. 27 zdjęć.
3. Klik. 26 zdjęć
4. Format. 26 zdjęć.
5. Wkładasz kolejną kartę. Na obu już tylko 26 zdjęć.
6. Klik. 25 zdjęć.
7. Do punktu 1 i wszystko się powtarza tylko z coraz mniejszą ilością dostępnych fotek.
Wkładasz kartę do Canona. 999 fotek.
Można białej gorączki dostać. I ni diabła nie dojdziesz, co przyczyną. Jak to wywołać by zgłosić serwisowi.

Pozdrawiam

Szczęście, że nie zacząłem płakać i kląć, gdy u mnie wyskoczył ten błąd.
Jest jeszcze lepiej.
Włożyłem kartę XD, przełączyłem na nią, zrobiłem kontrolnie kilka klatek. Licznik pracował prawidłowo. Poczułem więc cień nadziei. Zapakowałem ponownie CF... a tam na liczniku tych kilka klatek mniej, które klepnąłem na XD :)