PDA

Zobacz pełną wersję : Nie wyzwala błysku Metz 48AF-1 E510



bdk
31.10.09, 20:43
Witajcie.
Mam nietypowy problem. Chodzi o lampe Metz-a 48 i Olka E-510 oba te urządzenia wcześniej działały i bardzo dobrze współpracowały aż do wczoraj. Po zapięciu lampy na sanki do olka lampa prawie że działa aparat steruje i widzi lampe ale po wciśnięciu spustu migawki nie wyzwala błysku. Ręczne wyzwolenie błysku prze lampie działa. Nie mam pojęcia co się podziała proszę o pomoc o ile to możliwe a jak nie to co mam wysłać do serwisu.

Bodzip
1.11.09, 09:33
Odpowiedź może być bardzo prosta, lub... skomplikowana :)
sprawdź w ustawieniach na aparacie, czy lampę masz ustawioną na "auto". W takim przypadku jeśli do zdjęcia jest wystarczająca ilość światła to lampa się nie odpali. Czyli niska przesłona i wysokie ISO = dużo światła = lampa milczy.
Przestaw na błyskawicę.

MicSzu
1.11.09, 09:38
Przeczyśc styki i w lampie i w stopce--> ja miałem ostatnio podobnie--> lampa strzelała mi co 5 klatek xD

bdk
1.11.09, 17:01
Boshe fakt, przeczyściłem styki i wszystko wróciło do normy kto by pomyślał.

Latawiec
24.12.09, 19:55
Pozwolcie, ze podepne sie do tego watku by nie zakladac nowego. Mam problem z lampa Hanimex TX228(Lampa ma ponad 20 lat). Lampa nie blyska pomimo swiecenia sie kontrolki pelnego naladowania (READY). Wcisniecie przycisku kontrolnego rowniez nie wyzwala blysku. Macie jakis pomysl co jest nie tak? Zarowka czy elektronika?

Z gory wielkie dzieki za wszelkie odp.
pozdro...