PDA

Zobacz pełną wersję : E-510 program "diagnostyczny"



sly102
30.10.09, 22:48
witam. od 1,5 roku jestem szczesliwym posiadaczem E-510 :grin: niedawno dowiedzialem sie ze istnieja programy "diagnostyczne" tzn wiem ze takie cos ma canon (masz program na komputerze podlaczasz sobie aparat i program pokazuje ci ile masz zrobionych zdjec od momentu pierwszego uruchomienia aparatu jaki jest stan zuzycia migawki i inne czyli takie cos jak podlaczasz sobie samochod do komputera i widzisz jego prawdziwa historie przebiegu i napraw). ciekawe czy olki tez maja taki program jak canon a jesli tak to jak sie nazywa i gdzie go mozna zdobyc.
pozdrawiam

rodia
30.10.09, 23:05
poszukaj na forum pod hasłem "tryb serwisowy" lub "menu serwisowe"


Polega to na tym, ze otwierasz klapkę karty pamieci, wciskasz odpowiednia kombinacje klawiszy w aparacie i na LCD pojawiają się dane na temat eksploatacji sprzętu.

sly102
31.10.09, 13:07
mam jeszcze jedno pytanko w tej sprawie jezeli mozesz mi teraz opisac co znacza poszczegolne litery
R:
S:
C:
U:
V:
B:

L:

dzieki na pomoc i info

grizz
31.10.09, 13:09
poszukaj w wątku, który Rodia wymienił.

sly102
31.10.09, 13:40
jakby ktos chcial to powtorze jeszcze raz (na E-510 dziala bez problemu)


włącz aparat, otwórz zamknięcie karty CF
pojawi sie napis OTWARTA POKRYWA KLAPY
naciśnij menu + ok
pojawi sie napis E-3
naciśnij przyciski nawigacyjne w podanej kolejności :
góra
dół
lewo
prawo
nacisnij przycisk wyzwalajacy migawkę - tzn zrób zdjęcie
nacisnij przycisk nawigacyjny prawo aby wyświetlić właściwe dane



R: ilość wykonanych fotek
S: ilość wykonanych fotek z załączoną lampą błyskową
C: prawdopodobnie ilość podniesień lustra w trybie serwisowym do czyszczenia matrycy
U: ilość uruchomień systemu SSWF
V: ilość uruchomień systemu LiveView łącznie z naciśnięciem AEL/AFL w trybie LV (ustawianie ostrości)
B: ilość wykonanych fotek z załączonym system IS


a oto opis ze strony niemieckiej: (http://olypedia.de/Tastenkombination)