PDA

Zobacz pełną wersję : co zrobić by zrobione zdjęcie widać bylo od razu na kompie



kasztanek
30.10.09, 18:39
Witam wszystkich!
Jestem tutaj nowy i w sprawach fotografii tez a kupilem ostatnio olympusa e510 i chcialbym sie dowiedziec co jest potrzebne by robiac zdjecie wyswietlalo sie ono od razu po zrobieniu na ekranie monitora w komputerze.
CZyli robie zdjęcie i ogladam od razu efekty na kompiku.
Prosze o pomoc i bardzo dziekuje za odpowiedzi!

helmuth
30.10.09, 19:00
Czy chodzi Ci o to, żeby zdjęci, które robisz na spacerze, "wyświetlało się ono od razu po zrobieniu na ekranie monitora w komputerze" :shock::roll:

Ceat
30.10.09, 19:01
Zakupić Olympus Studio, albo zakupić SDK i napisać program samemu.
Ewentualnie komuś zlecić.
Gotowca za friko nie znajdziesz.

PS. Domniemywam że "kompik" to literówka, chodziło o komputer?

kasztanek
30.10.09, 19:31
Chodzi mi o to, że jak np. w studiu robie zdjecie komus to zaraz po pstryknięciu pojawia sie ono na komputerze(laptopie) tak że moge je od razu widzieć jak wyszlo i tak po kazdym zdjeciu. Widzialem, ze tak mozna kiedys jak moja dziewczyna robila sesje zdjeciowa u fotografa i on od razu kazde zdjecie ktore zrobil obserwowal na monitorze.
A potrzebny jest do tego jakis specjalny kabel? Czy zwykly usb? I czy ten program o ktorym napisalas jest na plycie od producenta czy trzeba go dokupic?
Przepraszam, ze tak wypytuje ale dla mnie to nowosc i nie wszystko jeszcze rozumiem.

dzemski
30.10.09, 19:35
zainstaluj OlymppusStudio, podłącz aparat przez USB, przejdź na sterowanie aparatem i możesz robić zdjęcia z komputera nawet.

grizz
30.10.09, 19:36
Kup kartę "pamięci" która ma transmisję via wi-fi.

kasztanek
30.10.09, 19:43
Dziekuje bardzo za odpowiedzi!
Napewno kupie i mam nadzieje, ze niedlugo pochwale sie osiagnieciami na forum! Pozdrawiam wszystkich!

obiv4n
31.10.09, 00:37
ale siara !!! nie wifi tylko blutuff

krzysiekz
31.10.09, 13:02
po bt to nie zaraz tylko za godzine ;)

czmielek
31.10.09, 13:06
po bt to nie zaraz tylko za godzine ;)

Heheh "bul's eye" +rep