PDA

Zobacz pełną wersję : Poczatek co-operacji???



zigger
5.01.07, 17:46
Znalazlem na 'Fotopolis' wzmianke o wymianie niektorych patentow pomiedzy Kodakiem a Sony (brak dokladnych informacji, ale to poczatek ;-)). Widac globalizacji nie da sie uniknac, ale moze w tym przypadku dobre beda tego owoce?

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=5270

Dag
5.01.07, 18:56
z badziewnej 4-ro megapixelowej maupki kodaka bedzie mozna zadzwonic do znajomego...

Michu (Pentax)
5.01.07, 20:34
Prawdę powiedziawszy, to nic z tego postu nie wynika. Wymiana patentów? Jakich - rodzi się pytanie. Kodak i Sony to raczej pionierzy produkcji matryc - być może dzięki temu z kolejną matrycą Sony nie będzie już takiej jazdy, jak z tą 10MB. Czy to coś znaczy dla Olka? Nie sądzę - skoro E400 był ostatnim modelem z matrycą Kodaka.
Być może więc jedyny komunikat, który można wyczytać między wierszami jest taki, że Kodak wycofuje się z rynku matryc.

zigger
6.01.07, 00:48
Michu, nowe matryce np. w Olkach to moze byc tylko jedna z korzysci. Zrobienie dobrego sprzetu dla ogolu (nie tylko dla uzytkownikow tej marki, inni tez zyja na swiecie :razz: ), to moze byc nastepna korzysc w sensie stymulacji pozostalych producentow do ruszenia mocniej do przodu. Piszesz, ze nie wiadomo jakie patenty? Pewnie, ze tak, ale to poczatek. Troche wiecej optymizmu ;)

The z00m
6.01.07, 00:51
Ciekawe czy przy tej okazji prezesi obu firm wymienili się płynami ustrojowymi i jeśli tak to kto był za kim :mrgreen:

YxasoR
6.01.07, 00:58
Żeby przetrwać, to z kimś musiał się Kodak zaprzyjaźnić. Olek odrzucił, i tak szczęściem do E-400 zrobili matryce, a do następnych już im się tak nie uda.

Michu (Pentax)
6.01.07, 11:38
Zigger - Jakoś tak zawsze bliżej mi było do pesymistycznych prognoz jeśli chodzi o dobro ogółu. Nie sądzę, by wielkim koropracjom przyświecał cel uszczęśliwienia odbiorcy. Wyciągnięcia kasy - owszem. Dlatego mimo wszystko pozwolę sobie na brak entuzjazmu.

zigger
6.01.07, 14:19
Michu, zgadzam sie z Tobą, ze ten, kto prowadzi dzialalnosc komercyjna ma w domysle kase a nie prace charytatywną. Tyle, ze tacy tez czasami robia niezamierzone posuniecia (powod?), ktorymi potrafia uszczesliwic (oczywiscie nie wszystkich). Ja nie postrzegam tego negatywnie, bo jesli nie bedzie mi pasowac, to co wyjdzie ze wspolpracy, to nie kupie (moze z wyboru, a moze nie bedzie mnie stac :mrgreen: ). Pesymistycznie zapatrywalbym sie, gdyby to bylo totalne zawladniecie rynku, a jak na razie nie jest. Moze sie myle, ale moim zdaniem zmiany sa potrzebne kazdej firmie, predzej czy pozniej ;)
Pozdrawiam

Michu (Pentax)
6.01.07, 18:10
Tu i ówdzie pojawiają się głosy, że owe połączenie przysłuzy się bardziej Sony, która zamierza wypuścić puszkę FF. Już od dość dawna mówiło się na forum KM, że pojawi się po Alfie puszka z 20MB FF. Kodak z pewnością ma doświadczenie w konstruowaniu dużych matryc DSC-14 czy ostatnio matryca dla Leiki M8.

zigger
7.01.07, 03:58
Gdyby Sony wypuscilo cos dobrego wklimatach FF, to nie mialbym im za zle. Jesli bedzie tez cos dla pospólstwa o dobrych parametrach, to tym bardziej. Na razie z produktow Sony w kategorii FOTO to mam 2MPX w SE750i :mrgreen: , z ktorego foty nie moga konkurowac nawet z 'Ami' o 'Smienie' nie wspominajac. Powaznie mowiac nie czuje zagrozenia ze strony firmy, ktora jest dla mnie zupelnie letnia (ani grzeje, ani ziebi). Jesli nie wypuszcza nic fajnego, to nadal bedzie bez zmian w moim przypadku, jesli zas cos ciekawego ujrzy swiatlo dzienne, to moge sie nad tym chwile zatrzymac i pomyslec. Byc moze latwiej mi tak mowic, bo na dobra sprawe nie jestem teraz zwiazany z zadnym systemem :razz: , ale troche juz czekam i w zasadzie tez nie jest to takie mile :?

RadioErewan
7.01.07, 04:19
Tu i ówdzie pojawiają się głosy, że owe połączenie przysłuzy się bardziej Sony, która zamierza wypuścić puszkę FF. Już od dość dawna mówiło się na forum KM, że pojawi się po Alfie puszka z 20MB FF. Kodak z pewnością ma doświadczenie w konstruowaniu dużych matryc DSC-14 czy ostatnio matryca dla Leiki M8.
Do dsc / slr/n wkładali nie swoje matryce, bo ich były za drogie :-).
Takie umowy o wymianie patentów, czy też dogadanie problemów związanych z patentami to codzienność. Nie spodziewał bym się współpracy na płaszczyźnie fotograficznej. Kodak is walking dead.
Choć Thom Hogan radził Nikonowi, by wynająć cały team, który zajmował się Kodakiem slr/n. Tanio wyjdzie zrobić firmware i zaimplementować FF, bo też pełnoklatkowe Kodaki, nie licząc fatalnej ergonomii i braku filtra AA były całkiem ql.

Pozdrawiam

zigger
7.01.07, 04:41
Choć Thom Hogan radził Nikonowi, by wynająć cały team, który zajmował się Kodakiem slr/n.

A Olek nie chcial tych ludzi? Skoro są dobrzy w tym, co robia, to moze w nowym miejscu pracy mogliby cos dobrego popelnic jeszcze w temacie matryc 4/3?

RadioErewan
7.01.07, 04:44
Choć Thom Hogan radził Nikonowi, by wynająć cały team, który zajmował się Kodakiem slr/n.

A Olek nie chcial tych ludzi? Skoro są dobrzy w tym, co robia, to moze w nowym miejscu pracy mogliby cos dobrego popelnic jeszcze w temacie matryc 4/3?
Thomowi chodziło o szybkie zbudowanie aparatu 36x24 dla Nikona - w Kodaku mają wiedzę jak złożyć wszystkie klocki w całość bo zrobili kilka takich lusterek. Kodak do swoich aparatów nie montował swoich matryc bo były za drogie. O ile wiem, to jednym z lepszych klientów Kodaka był Olek i wcale się dziś z tego powodu w Olku nie cieszą.

Olympusowi matryca 36x24 w 4/3 nie jest potrzebna.

Pozdrawiam

zigger
7.01.07, 04:53
O ile wiem, to jednym z lepszych klientów Kodaka był Olek i wcale się dziś z tego powodu w Olku nie cieszą.

Ciekawe, czy podobne odczucia ma Olek ze wspolpracy na polu matryc z Panasem, skoro w E-400 znow pojawil sie Kodak? :?

RadioErewan
7.01.07, 04:56
O ile wiem, to jednym z lepszych klientów Kodaka był Olek i wcale się dziś z tego powodu w Olku nie cieszą.

Ciekawe, czy podobne odczucia ma Olek ze wspolpracy na polu matryc z Panasem, skoro w E-400 znow pojawil sie Kodak? :?
Nie sądzę. Tu sytuacja jest strasznie pogmatwana.
Jedno jest pewne. To właśnie matryce do e400 są gwoździem do trumny współpracy z Kodakiem.

Pozdrawiam

Magus
8.01.07, 13:53
Ciekawe jaka matryca będzie w następnym E-x??

Czy Olek jest zadowolony z LiveMos ???????

blady
10.01.07, 22:07
Ciekawe jaka matryca będzie w następnym E-x??

Czy Olek jest zadowolony z LiveMos ???????

Skoro nie Kodak, nie Sony, nie Fuji i nie własna produkcja, to moze by tak Sharpem potraktować nowego olka?