PDA

Zobacz pełną wersję : fotografia studyjna - prosze o rade PILNE



Seiller
5.02.04, 15:53
Witam
Zamierzam nauczyc sie fotografi studyjnej i robic zdjecia do katalogow.
Zdjecia te beda przedstawialy meble. Na stronie www.layman.pl widac
dotychczasowe zdjecia robione przez zawodowych fotografow. Chcialbym
aby fotki robione przeze mnie nie odbiegaly od tam przedstawionych.

Dysponuje aparatem Olympus c-750 oraz pewnym doswiadczeniem w fotografii
plenerowej.

Jakie wyposazenie proponujecie aby uzyskac podobne efekty oraz z jakiej
literatury mam sie uczyc.

Dodam iz zdjecia na powyzszej stronie byly robione aparatem analogowym przy
(o ile mnie pamiec nie myli) uzyciu 2 softboxow.



PS.
Prosze jednak o konkretne wypowiedzi, jesli softboxy i lampy to jakie, gdzie mozna je kupic (najlepiej w warszawie lub elblagu) do tego dochodzi fotocela czy mam racje, a moze mozna podlaczyc je poprzez sanki na aparacie?

Aparat Olympus c 750

Dziekuje i Pozdrawiam

gie-dee
5.02.04, 17:12
witam,
na poczatek proponuję Ci byś się zdecydowanie lepiej zorientował jakie zdjęcia się teraz robi..
I postaw sobie trochę wyzej poprzeczkę...
fotki z tej strony są poniżej krytyki, nigdy bym nie zapłacił za takie zdjęcia!!
jedyne co mówią o tych meblach to to jakie są brzydkie, tych zdjęć napewno nie robił "zawodowy fotograf"
nawet jezeli miał soft boxy i miał by 20 osób do pomocy i 10 000 pln na całą sesje to zabrakło mu jednego - wyobraźni i chociaż minimum pojęcia o kompozycji.

co do sprzetu to do takich zdjęć nie potrzebujesz nic więcej, bo te fotki wygladają jak pac shoty z ulotki do hipermarketu..

jezeli chcesz robić fotki do katalogów to cyfrówkę schowaj do piwnicy i kup sobie jakiś średni format, i potrenuj troche, szkoda odrazu kase wydawać na reszte sprzętu.

a na Twoim miejscu zaczoł bym od oglądania fotek z meblami, uczenia się o kompozycji...

myslę ze zacząć mozesz od tego
www.stratocucine.com

z całym szacunkiem,
gie dee

Seiller
5.02.04, 17:52
Dziekuje za odpowiedz, slowa krytyki zawsze mile widziane ale i tak "zostaje przy swoim" i prosze o konkretna porade !!!


"...Prosze jednak o konkretne wypowiedzi, jesli softboxy i lampy to jakie, gdzie mozna je kupic (najlepiej w warszawie lub elblagu) do tego dochodzi fotocela czy mam racje, a moze mozna podlaczyc je poprzez sanki na aparacie?

Aparat Olympus c 750 "

Pozdrawiam Seiller