PDA

Zobacz pełną wersję : Mam dylemat - 740 czy 750 a moze 755 ?? Pomozcie koledzy....



fido2001
2.02.04, 01:04
Korzystajac z okazji chcialby prosic kolegow o rade w kwestii zakupu nowego aparaciku. Do niedawna bawilem sie 2100UZ, ale w przykry sposob zostalem go pozbawiony. Teraz szukam czegos nowego.
Do niedawna bylem przekonany do kupna C-750-siatki, ale jak wiadomo pytajac tu i tam dostawalem sprzeczne informacje. I tak jedni chwalili to, a drudzy tamto; co w efekcje spowodowalo zamet w mojej glowie. Jedni twerdzili ze 750 nie jest zbyt udany i ma kilka bledow i pomimo wiekszej matrycy niz C-740 nie dorownuje mu jakoscia zdjec. Tutaj na forum jak i rozmawiajac z ludzmi dowiedzialem sie ze jest mnostwo uzytkownikow ktorzy sa baaaardzo zadowoleni z C-750. Niedawno ( !!!! ) skontaktowalem sie z kims kto przywozi w niezlej cenie z Japoni model C-755 ktoy jest poprawiona wersja C-750. Obsluguje standard "PictBridge", posiada 14x zoom optyczny ( od 10x do 14x jakosc jak z matrycy 2MP ), znacznie zmniejszony "szum" ( nie wiem za bardzo o co chodzi z tym szumem ) i jeszcze kilka drobiazgow....
Ostatnio pojawil sie C-760, ale jakos nie moge sie do niego przekonac. Na stronie Steve Digicams, jeszcze nie bylo testy tego malenstwa, ale wydaje mi sie jakos ciut za maly, nie ma stopki pod lampe i w sumie nie wiadomo co to jest i z czym to sie je, poniewaz jest to za mlody model i jeszcze za malo ludzi sie tym bawilo.
Tak wiec jesli wybiore, to raczej z tych trzech modeli 740/750/755, i wlasnie tutaj chcialbym Was prosic o pomoc w wyborze. Nie ukrywam ze Wasze zdznie BARDZO zadecyduje w moim wyborze. Mam jeszcze okolo 3 miesiecy zeby cos kupic. Potem jade na poltora miesieczna wyprawe po europie i musze zabrac tam juz jakiegos sprzeta zeby uwiecznic chwile spedzone m.in. W Turcji, Horvacji i skarbach przyrody na adriatyku....

Pozdrawiam serdecznie
Rafal.

PS. Przepraszam wszystkich za zamieszanie z tym postem, Byl on juz wczesniej w innej rubryce, ale po przeczytaniu regulaminu i lepszym opanowaniu forum pokasowalem go i umiescilem tu gdzie trzeba....

elciukay
9.03.04, 21:57
Ja miałem podobny problem do twojego!!! Tylko jeszcze nie wiedziałem do dziś dnia o C755 i wybierałem pomiędzy C740 a C750. Wybrałem C750 i jestem z niego bardzo zadowolony!!! Powtarzam - BARDZO ZADOWOLONY!!!. Ostatnio dokupiłem sobie do nie go nawet konwerter i filtr UV. Aparacik dobrze się trzyma w ręku i zdjęcia robi naprawde świetne, nie wiem co i komu się w tym cacku nie podoba. Tak dla twojej wiadomości jest jeszcze model C770 MOVIE który ma te same właściwości co C750 tylko, że filmy zapisuje w formacie MPG4.

Jak byś miał jeszcze jakieś pytania chętnie pomogę.

Olek
15.03.04, 14:37
niestety nie mam doświadczenia z C-755, ale jeśli chodzi o 740 i 750 to ja bym polecał 750, zdjęcia robi świetne a usterki, na szczęście nie miałem ale jak poczytasz na forum to wszystkie modele mogą się popsuć, a usterek w C-750 na razie nie było zbyt dużo. Pozdrawiam

Olek
15.03.04, 14:47
... model C-755 ktoy jest poprawiona wersja C-750. Obsluguje standard "PictBridge", posiada 14x zoom optyczny ( od 10x do 14x jakosc jak z matrycy 2MP ), znacznie zmniejszony "szum" ....
Jeśli chodzi o PictBridge to jest to kwestia firmwaru - mozna go łatwo zaktualizować i 750-tka też będzie obsługiwać ten standard, a może nowe aparaty obsługują już ten standard?