PDA

Zobacz pełną wersję : Tabela kompatybilności lamp FL



RadioErewan
14.12.06, 21:29
Dostałem od Jacka tabelkę kompatybilności lamp FL. Autorowi (którym nie jest Jack) bardzo dziękuję.

<html><script type="text/javascript" src="/flashobject.js"></script>
<div id="flashcontent"></div>
<script type="text/javascript">
var fo2 = new FlashObject("/swf/FL_Compatibility_pl.swf", "Ostrzenie", "600", "600", "7", "#FFFFFF");
fo2.addVariable("noLog", "1");
fo2.write("flashcontent");
</script></html>

LubMich
14.12.06, 22:04
FL20 i FL40 pracują w ttl z E1 ?? :shock:

RadioErewan
14.12.06, 22:23
FL20 i FL40 pracują w ttl z E1 ?? :shock:
Napisał to zestawienie fachowiec od E-Systemu i nie pozostaje nic innego jak zaufać mu w 101%.

Pozdrawiam

Jack
14.12.06, 22:37
FL20 i FL40 pracują w ttl z E1 ?? :shock:Tak. FL-20 jest, wbrew pozorom, nowocześniejszą konstrukcją, jak FL-40 i dostosowaną do systemu 4/3. Osobiście pracowałem dłuższy czas E-1 + FL-40 bez najmniejszych problemów z TTL.
Jack

LubMich
15.12.06, 01:19
Dziwne, że przestała pracować z Exxx.. Jestem laikiem, jeżeli idzie o starszy sprzęt olympusa.. ale tą FL40 sobie muszę sprawdzić :>
Takich cudów jak hss raczej nie ma co się spodziewać?

Jack
15.12.06, 10:24
Dziwne, że przestała pracować z Exxx...Nie "przestała" pracować, tylko uległ zmodernizowaniu protokół przesyłania informacji do lampy w nowszych modelach lustrzanek. FL-40 w TTL-u pracuje tylko z E-1, z nowszymi modelami pracuje tylko autonomiczny układ pomiarowy lampy.
Jack

LubMich
15.12.06, 10:33
hehe no dość oczywiste, że to nie lampa się zmieniła ;) - ale zdziwił mnie fakt wypadania jakiegoś standardu z 4/3.

C+
15.12.06, 10:39
hehe no dość oczywiste, że to nie lampa się zmieniła ;) - ale zdziwił mnie fakt wypadania jakiegoś standardu z 4/3.

FL-40 nie jest chyba z 4/3 ;)

fotomic
15.12.06, 10:58
hehe no dość oczywiste, że to nie lampa się zmieniła ;) - ale zdziwił mnie fakt wypadania jakiegoś standardu z 4/3.

FL-40 nie jest chyba z 4/3 ;) si, ona była dostosowana do starszego systemu aparatów olka - to nie 4/3

Jack
15.12.06, 11:05
...FL-40 nie jest chyba z 4/3 ;)Pozwól, że trochę uzupełnię. FL-40 nie jest lampą systemową 4/3, gdyż została opublikowana 01.09.2000, a więc "trochę" wcześniej, jak założenia systemowe. Pierwszą systemową lampą jest FL-50, opublikowana 24.06.2003.
Jack

zdrip
20.12.06, 02:20
Bardzo fajna tabelka, dzięki dla Autora!

Mam właściwie tylko 3 pytania:

1. Czym się różni czerwone NO od czarnego NO?
2. Czy na pewno nie działa AF illuminator na C-770 + FL-36? (mam inne informacje)
3. Czy na pewno nie działa AF illuminator na E-1 + FL-40? (mam inne informacje)

Pozdrawiam!

RadioErewan
20.12.06, 02:29
Masz w dokumencie mail do autora - napisz te pytania, bo on bankowo nie czyta naszego forum. Jak Ci odpowie, to może skopiuj tę odpowiedź na forum.

Pozdrawiam

luc4s
20.12.06, 11:31
2. Czy na pewno nie działa AF illuminator na C-770 + FL-36? (mam inne informacje)


Nie działa, przez sekundą sprawdzałem z FL50, z tego co pamietam z FL 36 też nie działał.

olifant
21.12.06, 21:09
ja mam trochę może głupie pytanie odnośnie FL-36 i FL-50. Czy pomiędzy tymi lampami jest jakaś różnica w pracy z E-1 poza mocą, wydajnością i szybkością? W stylu jakieś synchronizacje na drugą kurtynę itp. słowem - czy wszystkie funkcje FL-50 + E-1 obskoczy też FL-36 + E-1 tyle że będzie słabiej błyskać i dłużej się ładować itp.

Magus
29.12.06, 16:06
ja mam trochę może głupie pytanie odnośnie FL-36 i FL-50. Czy pomiędzy tymi lampami jest jakaś różnica w pracy z E-1 poza mocą, wydajnością i szybkością? W stylu jakieś synchronizacje na drugą kurtynę itp. słowem - czy wszystkie funkcje FL-50 + E-1 obskoczy też FL-36 + E-1 tyle że będzie słabiej błyskać i dłużej się ładować itp.



Baaaardzo długo się nad tym zastanawiałem... pracuję czasem E-1 z FL 50 i FL 36 na zmianę.
Generalnie z danych wynika, że masz rację i rużnicy w fukcjonalnościach dostępnych nie ma (poza zestawem napięciowym).

Jednak efekty organoleptycznie namacalne (zdjęcia) przecza tej teorii - z FL-50 są lepiej naświetlone i nie zdazyło mi sie przepalone za to z FL 36 często przepala pisze o automatyce TTL AUTO.

Największa róznica jest z E-300, które w trybie M z załozoną FLka ustawina na AUTO osiaga zupełnie rózne efekty w tych samych pomieszczeniach - FL-50 mi się nie myli FL-36 często przepala a czasem niedoświetla. Nie wiem od czego to zalezy.

Myślę sobie, że może gdy FL 36 zbliża się do maksymalnej siły błysku traci dokładność (błyskam zawsze w górę ze stofenem).

Ja mam FL-36 FL-50 ma Tata - gdybym kupował 2 raz to TYLKO FL-50

FL-36 jest dobra tak okazjonalnie, rodzinka, imprezka itd.
Śluby itd nawet nieprofesjonalnie objechac FL-36 z dobrymi efektami jest trudno.

olifant
29.12.06, 16:45
dzięki za odpowiedź ;) profesjonalnie fotografią się raczej nie będę zajmował, ślubów nawet amatorsko nie będę trzaskał. dlatego...zamówiłem [i właśnie dzisiaj odebrałem, przed godziną :D] FL-36 i póki co jestem...więcej niż zadowolony. zapewne jak emocje trochę opadną i trochę się z lampą porobi fotek to się jakieś wady dostrzeże ale póki co ani trochę nie żałuję zakupu [może bym wziął FL-50 jakby była zdziebko tańsza, coś koło 1200zł...ale tak jest prawie dwa razy droższa]. pozdrawiam i idę się dalej bawić ;) :iloveoly:

robin102
29.12.06, 22:01
FL 36 z E300 lepiej mi się robiło jak lampa byla ustawiona na tryb AUTO , a nie TTL
Z E-1 za to w TTL bylo lepiej.

kali999
30.12.06, 13:55
Tu masz rację Magus nie jest łatwo. Tak się składa, że już jeden ślub robiłem, jak również tygodniową dokumentację w hali i trzeba się trochę napocić, a przede wszystkim poznać lampę. Jak już trochę się popstryka, to już będzie wiedomo co i jak przełączyć, żeby było ok.

excel
30.12.06, 15:45
Tu masz rację Magus nie jest łatwo, tak się składa, że już jeden ślub robiłem jak również tygodniową dokumentację w hali i trzeba się trochę napocić, a przede wszystkim poznać, jak już trochę się popstryka to już będzie sie wiedziało co i jak przełączyć żeby było ok.

Kali, nie wiem, czy to ode mnie zalezy, czy ki diabel, ale jakos trudno mi sie ciebie czyta. W twojej (nie pierwszej zreszta) wypowiedzi czesto brakuje ladu i skladu. Mowia, ze wymyslono znaki interpunkcyjne, mowia tez o skladni, stylu, oj tyle o tym mowiono, a ty jakbys o tym wszystkim zapomnial.
Czy twoj pseudonim ma z tym cos wspolnego?

Jezeli tylko mnie sie tak wydaje, to nie musisz wracac do ksiazek. W takim razie przepraszam.

pozdrawiam,
excel

kali999
30.12.06, 16:21
Myślałem, że to forum o fotografii i jak ktoś pisze w pośpiechu to kij z niewielkimi błędami. Ale jak się już tak czepiamy to przycisnąłbyś parę razy Alt co??

excel
30.12.06, 16:27
Myślałem, że to forum o fotografii i jak ktoś pisze w pośpiechu to kij z niewielkimi błędami. Ale jak się już tak czepiamy to przycisnąłbyś parę razy Alt co??

Z niewielkimi, to moze i kij, jak piszesz, ale jak trzeba 3 razy czytac, aby raz zrozumiec, to juz inna sprawa.
A w jakim celu mialem przycisnac ALT?

excel

fotomic
30.12.06, 16:28
..................
A w jakim celu mialem przycisnac ALT?

excel
pewnie dlatego że prawy ALT robi polską czcionkę

excel
30.12.06, 19:37
Ale jak się już tak czepiamy to przycisnąłbyś parę razy Alt co??

A wiesz, mam nieco inny układ klawiatury, a nie wiem, czy bylbys zadowolony, gdybym zamiast "ą" wystukal np. á przy pomocy klawisza ALT. Wtedy dopiero musialbys sie glowic. Chce tobie zaoszczedzic wysilku.

excel

Meister
28.04.07, 09:11
WItam wszystkich!

Ja z takim pytaniem do posiadaczy Olympusa C-5060. Mam ten model i chcialbym wiedziec co lepiej kupic do niego. Czy uzywana FL-40 czy FL-36?? Na FL-50 jeszcze mnie nie stac :razz: ale moze za pare lat ;) Bedzie przewaznie uzywana okazjonalnie a od czasu do czasu bede korzystal na jakies maje portreciki :razz: Co mnie meczy z wyborem to, ze FL-40 ma wieksza liczbe przewodnia i światło wspomagające AF. A FL-36 ma za to gwr. i jest przszlosciowa :P A jeszcze bym zapomnial. Ile laduje sie lampa FL-40 po pelnym blysku?? Mam nadzieje ze mi cos doradzicie :D


Pozdrawiam i dziekuje :D

Karol
28.04.07, 13:45
Meister - wybrałbym FL-36, szczególnie jak kiedyś planujesz wejść w posiadanie lustrzanki E-systemu...

shakal
4.05.07, 05:02
Witam...nie można zassać tej tabelki :?
...coś robię nie tak czy jej okres ważności upłynął :D

pozdr,

Karol
4.05.07, 05:04
Witam...nie można zassać tej tabelki :?
...coś robię nie tak czy jej okres ważności upłynął :D

pozdr,
Raczej problem po Twojej stronie - właśnie ją zassałem bez najmniejszych trudności...

shakal
4.05.07, 15:24
Kotek...wysłałem Ci prośbę na priv.
z góy dziękuję ;)

pozdr,

ps..a jak "nacisnąć" komuś, że pomógł? nie mogę znaleźć ..sorki za takie głupoty :oops:

olifant
4.05.07, 15:37
tylko założyciel tematu może

shakal
4.05.07, 16:28
yhmy.....senkju :D

pozdr,

burbot
6.09.07, 17:13
Tabelka compatible też:
http://www.olympusclub.pl/pub/instrukcje/lampy/

copek
30.11.07, 20:55
Witam,
Czy mogę bez obaw stosować FL-40 z E-500?

W instrukcji aparatu:

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://slawek.cop.w.interia.pl/L1.jpg)

W tabeli kompatybilności:

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://slawek.cop.w.interia.pl/L2.jpg)

Wiec mogę dla AUTO & MANUAL ??

Rafał Czarny
30.11.07, 21:03
Copek, Fl40 będzie działać jak każda inna lampa niesystemowa - przez gorącą stopkę. Czyli aparat będzie tylko wyzwalał lampę, nie będzie się z nią komunikował. Jeśli lampa ma własną automatykę, to można robić zdjęcia. W manualu też. Nie będzie działał TTl

barber
30.11.07, 22:44
Witam,
Czy mogę bez obaw stosować FL-40 z E-500?

W instrukcji aparatu:
Obrazek (http://slawek.cop.w.interia.pl/L1.jpg)

W tabeli kompatybilności:
Obrazek (http://slawek.cop.w.interia.pl/L2.jpg)

Wiec mogę dla AUTO & MANUAL ??

Kupiłem tę lampę (2003), nówkę w atrakcyjnej cenie do C4000Z. W praktyce okazało się zbyt drogo dokupić jeszcze kabel i uchwyt. Więc lampa leżała parę lat do czasu kiedy kupiłem E-510 i wtedy okazało się że nie jest w pełni kompatybilna z aparatem. Jak podałeś z tej tabeli kompatybilności to tak działa. W instrukcji aparatu według mnie i w rzeczywistości powinno być napisane że nie działa funkcja TTL, a nie jak jest napisane w formie ostrzeżenia "nie podłączć bo wybuchnie". Jak zauważyłem ta lampa wspomaganie AF daje światłem widzialnym, a następcy w zakresie niwidzialnym z tego pewnie wynika niekompatybilność.