PDA

Zobacz pełną wersję : ustawienia



leszek
1.02.04, 18:49
witam
wiem ze to moze śmieszne ale przestawiłem w ustawieniach aparatu dane dotyvczace poszczegolnych literek .
a ze posiałem gdzies instrukcje to teraz mam problem z ustawieniem danych dla litery M
tzn jak robie fotke to mam tylko czarny obraz co poprawic i na jakie parametry za odpowiedz serdeczne dzieki

Arturn
7.02.04, 19:30
:evil: Boze czlowieku. Az mnie zatkalo po przeczytaniu tego posta. Nie moglem sie pohamowac od komentarza!! :twisted:

"Literki poprzestawiales" hahahaha

No dobra, troszeczke pomoge. Wiec: M to manual czyli ustawiasz sobie przeslone i migawke (co to jest przeslona i migawka to sobie doczytaj, przeciez masz internet) ustaw te wartosci np. jedna na 1/40 (to jest migawka), druga na 2,8 lub 3 (przesłona) i bedzie jasno, pod warunkiem, ze bedzie stosunkowo jasne otoczenie. Inne literki: A - to priorytet przeslony, migawka dostosowuje sie automatycznie, im wyzsza wartosc przesłony tym obraz ciemniejszy, ale glebsza ostrosc, S to priorytet migawki - ustawiasz jak dlugo ma byc naswietrana matryca, im krotszy czas tym obraz ciemniejszy.

Osobiscie proponuje poczytanie sobie jakiegos poradnika dla fotografii i czasami pobudzic swoja ciekawosc do tego stopnia, aby podstawami ludzi nie meczyc. Pozdrawiam