PDA

Zobacz pełną wersję : sposób głosowania w konkursie OLYrulez



blady
2.12.06, 02:14
Mam pytanie do administracyji:

KIEDY zostanie zaimplementowana możliwość głosowania na więcej niż jedno zdjęcie, powiedzmy na trzy?

Mam trzy typy w obecnej edycji, wszystkie podobają mi się na tym samym poziomie. Ponieważ nie chcę wybierać jednego, nie głosuję na żadne.

Przy możliwości wielokrotnego wyboru w ankiecie, zawsze mogę wybrać tylko jedno, dwa lub trzy, a teraz jestem skazany na jedno.

Temat przewija się, a jak widzę, postęp zerowy we wdrożeniu :cry:

Jeronimo: przenioslem na forum konkursowe (mysle ze nie ma tu za wiele postow, a ten temat spokojnie tu pasuje)

Jeronimo
2.12.06, 02:23
hehe a gdzie opcja ze jestem przeciw :D dziwna ankieta... a moze to manipulacja :twisted:


Juz kiedys ten pomysl padl (https://forum.olympusclub.pl/topics26/jak-rozkrecic-olyrulez-vt8525.htm) i rozmawialem z Radkiem na ten temat i o ile pamiec mnie nie myli to mialo pozostac tak jak jest - czyli jeden glos. Zreszta zaczekajmy az szefo sie wypowie!

Teraz problemem jest frekwencja czyli ilosc osob glosujacych, a nie ilosc glosow. Przy malej liczbie osob glosujacych mozliwosc wielokrotnego wyboru stworzy sytuacje ze bedzie kilka zdjec w czolowce i nie bedzie widac wyraznie faworyta. Jakby bylo z 500 osob glosujacych, a nie tak jak jest teraz ze 50 to IMHO mialby to wiekszy sens.

pozdrawiam

blady
2.12.06, 02:28
eee tam, od razu manipulacja - po co takie mocne określenie :razz: ;)

A ja myślę, że ponieważ jest mało głosujących, to ważna jest ilość głosów.
Zawsze można przecież głosować jak dotychczas (w sensie, że nie ma przymusu wybierania wszystkich opcji)? Jak są dwa pierwsze miejsca to krótka dogrywka i po sprawie.

Słucham dalszych argumentów. I Jeronimo - bez krępacji - możesz zagłosować w mojej ankiecie... dowolnie*... :mrgreen:

*ale tylko w ramach zaproponowanych opcji

Jeronimo
2.12.06, 02:29
no ja juz swoje napisalem.... jak nie bedzie wyraznego faworyta to zrobi sie zbedna dyskusja, a moze i nawet placz :twisted:

/EDIT
BTW. zakladasz swoje ankiety, a w ankiecie konkursowej jeszcze glosu nie oddales... why?

blady
2.12.06, 02:35
BTW. zakladasz swoje ankiety, a w ankiecie konkursowej jeszcze glosu nie oddales... why?


tak jak pisałem wyżej. mam kilka zdjęć które mi się w równym stopniu podobają, żadne z nich nie wysuwa się na prowadzenie, w związku z tym nie głosuję wcale :cry:

excel
2.12.06, 11:11
Wybierz tylko 4 odpowiedzi
(więcej odpowiedzi będzie ignorowane)

Czy chciałbyś mieć możliwość wielokrotnego wyboru w ankiecie Olyrulez?
podoba mi się taka możliwość
bardzo chciałbym móc tak głosować
zdecydowanie jestem na tak
cieszę się ze mogę wyrazić swoje poparcie dla tej opcji


Jak mozna ignorowac wiecej niz 4 odpowiedzi, jezeli mozliwosci odpowiedzi mamy 4

Pozdrawiam,
excel

grizz
2.12.06, 11:12
Heh to standardowa formułka... pisz do autorów skryptu ;p

Jeronimo
2.12.06, 14:27
BTW. zakladasz swoje ankiety, a w ankiecie konkursowej jeszcze glosu nie oddales... why?[/quote]

tak jak pisałem wyżej. mam kilka zdjęć które mi się w równym stopniu podobają, żadne z nich nie wysuwa się na prowadzenie, w związku z tym nie głosuję wcale :cry: nawet jesil beda zmiany to nie w dzialajacej ankiecie! zreszta za glosowanie moglbys cos dostac... no ale szczesciu trzeba pomagac (samo sie nie zaglosuje i nie wygra)

pozdro

aga_piet
2.12.06, 14:28
Blady, pewnie mamy tę samą trójkę na myśli :D
No szkoda mi tych nieocenionych. Zawsze w podsumowaniu piszę że "gdybym mogła, to".
OT - jestem nieposzona, że z powodu awarii kompa nie mogłam zrzucić i obrobić swojej propozycji. :(

Jeronimo
2.12.06, 14:33
mam propozycje - teraz zaglosujcie (bo nie bede dotykal bierzacej ankiety - nie zmienia sie zasad w czasie gry)

a co do przyszlych edycji konkursu to mozemy pogadac o wydluzeniu czasu nadsylanie zdjec na dany temat oraz o sposobie glosowanie i innych propozycjach.

blady
2.12.06, 16:22
Blady, pewnie mamy tę samą trójkę na myśli :D
No szkoda mi tych nieocenionych. Zawsze w podsumowaniu piszę że "gdybym mogła, to".
OT - jestem nieposzona, że z powodu awarii kompa nie mogłam zrzucić i obrobić swojej propozycji. :(

hehehe, no nie wiem czy ta samą trójkę, ale napewno mam dylemat na jaką jedną fotę oddać głos i napewno nie zdążyłem wpiąć swojej foty (moje lenistwo i brak zdecydowania).



mam propozycje - teraz zaglosujcie (bo nie bede dotykal bierzacej ankiety - nie zmienia sie zasad w czasie gry)

a co do przyszlych edycji konkursu to mozemy pogadac o wydluzeniu czasu nadsylanie zdjec na dany temat oraz o sposobie glosowanie i innych propozycjach.
Jeronimo, napewno coś się tam wybierze - spoko. Nie ma sensu wydłużać czasów bo i tak się wszystko rozwleka niemiłosiernie i trwa wieki. Nie wiem jak długi jest czas wrzucania fotek ale teraz jest to odpowiednio długi czas. Co prawda późno się dowiedziałem o konkursie, bo nie śledzę na bieżąco wątku w którym się wykluwają tematy, więc lepiej popracować nad informowaniem. Wysyłacz powiadomień na e-mail to niegłupia sprawa. Jak bym dostał e-mail z hasłem "konkurs - martwa natura" to pewnie bym się bardziej zmobilizował, a jak bym dostał drugą wiadomość "juz za 24 godziny koniec głosowania --- link" to już była by bajka.

RadioErewan
3.12.06, 18:48
Co do ankiety to napiszę wprost - nie ma przeszkód, by powstał alternatywny konkurs, z wieloma opcjami głosowania. Jak jest chętny do organizacji - proszę. Na tę chwilę pudełko gadgetów stojące u administratora sponsoruje wersję jednogłosową.

Pozdrawiam

blady
3.12.06, 20:45
Co do ankiety to napiszę wprost - nie ma przeszkód, by powstał alternatywny konkurs, z wieloma opcjami głosowania. Jak jest chętny do organizacji - proszę. Na tę chwilę pudełko gadgetów stojące u administratora sponsoruje wersję jednogłosową.

Pozdrawiam

Radek, nie chodzi o pudełko i nie chodzi o to głosowanie. Myślę, że przyszłe konkursy mogły by mieć możliwość wielokrotnego wyboru. Naród chciałby mieć taką możliwość - zobacz na wyniki w ankiecie którą przygotowałem ;)

RadioErewan
3.12.06, 21:06
Co do ankiety to napiszę wprost - nie ma przeszkód, by powstał alternatywny konkurs, z wieloma opcjami głosowania. Jak jest chętny do organizacji - proszę. Na tę chwilę pudełko gadgetów stojące u administratora sponsoruje wersję jednogłosową.

Pozdrawiam

Radek, nie chodzi o pudełko i nie chodzi o to głosowanie. Myślę, że przyszłe konkursy mogły by mieć możliwość wielokrotnego wyboru. Naród chciałby mieć taką możliwość - zobacz na wyniki w ankiecie którą przygotowałem ;)
Ankietę zbudowałeś tak, że teraz to się możesz powołać najwyżej na nietypowe temperatury wód gruntowych w Pułtusku.

Ja powtórzę, nie widze problemu w skonstruowaniu konkursu z wieloma głosami. Jeżeli zabierzesz się za jego organizację, znajdziesz chętnych do publikacji, zbudujesz ankietę i ogłosisz wyniki, to możesz liczyć na wsparcie w postaci przełączenia ankiety w globalne ogłoszenie, wszelkie sposoby promocji, sympatię i tak dalej. Nie będę tego sabotować, ale OlyRulez ładnie się rozkręcił (w mojej opinii) i szkoda psuć coś co działa.

W opinii administracji zajmującej się konkursem wielokrotne głosowanie nie pomoże, tylko rozwodni wynik.

Pozdrawiam

RadioErewan
3.12.06, 21:20
Dopiszę jeszcze jeden argument przeciw. Niestety, nie mamy możliwości wyłączenia głosowania na własne prace. Zdarzało się, że nawet laureaci głosowali na swoje zdjęcia. Mnie to się nie podoba, nawet bardzo. Niestety, w związku z brakiem możliwości zablokowania takich praktyk, wielokrotne głosowanie dało by ~25% głosów na siebie.

Pozdrawiam

aga_piet
3.12.06, 22:32
Tu odeprę argument. Jeśli Administrator widzi, że ktoś głosuje na własne prace, może to podać do publicznej wiadomości. Raz, drugi będzie obciach i ludzkość się oduczy :)
Mówię to abstrahując od możliwości głosowania na kilka prac. Sam fakt głosowania na siebie jest godzien napiętnowania.

RadioErewan
3.12.06, 22:45
Tu odeprę argument. Jeśli Administrator widzi, że ktoś głosuje na własne prace, może to podać do publicznej wiadomości. Raz, drugi będzie obciach i ludzkość się oduczy :)
Mówię to abstrahując od możliwości głosowania na kilka prac. Sam fakt głosowania na siebie jest godzien napiętnowania.
Godzien, nie godzien. Nie podoba mi się, ale przy jednym głosie łatwiej pokusę zwalczyć. Przy dwóch głosach czy więcej będzie łatwiej dać głos sobie czy koledze "bo go lubię".
Dokonywanie wyborów - namiastka sportu - emocje i niepewność - życie. Chcesz to zlikwidować.

Pozdrawiam

blady
3.12.06, 22:49
Nie rozumiem Twojego oporu RE. Zauważ, forum się rozjeżdża, ale nikt specjalnie nie protestuje bo wie, że w efekcie będzie lepiej. Tak samo tutaj. I tak Jeronimo przygotowuje konkurs, i tak, co za problem dać możliwość wyboru do 3 zdjęć, zamiast jednego? Nawet eksperymentalnie? Zobacz na ankietę w tym wątku - mimo, że jest możliwość głosowania jednostronnie to i tak można wyłonić preferencje: "zdecydowanie jestem na tak" i mimo 10 osób oddano 21 głosów. Ciekawe nieprawdaż?

Mi to ryba, czy ktoś głosuje na siebie czy nie. Jak ktoś uważa, że zrobił lepsze zdjęcie od innych to niech głosuje na siebie - ma tak prawo uważać. W przypadku możliwości zagłosowania na więcej niż jedno zdjęcie, taka osoba zagłosuje na siebie i przy okazji może jeszcze na inne zdjęcie. Jak więcej osób będzie uważało, że to inne zdjęcie jest warte zagłosowania i na nie zagłosuje, to i tak wygra lepszy. Teraz jak ktoś uważa, że jego jest najlepsze, oddaje głos na swoją fotę i koniec. Na drugie już nie odda głosu, bo nie ma takiej możliwości.

Zresztą nie, to nie - moim zdaniem jednak możliwość głosowania na trzy zdjęcia nie rozwodni wyników. Co najwyżej będzie potrzeba stworzenia dogrywki - 24h na głosowanie - krótki czas, więcej emocji, lepsza zabawa. Teraz właśnie konkurs rozwadnia się - długi czas wyklarowania się tematu, długi czas na wrzucanie zdjęć, długi czas na głosowanie i w efekcie długi czas oczekiwania na wyniki. Osobiście tracę zainteresowanie takim konkursem który trwa miesiąc.

Konkurencji dla obecnego konkursu nie mam zamiaru robić bo jeszcze dostanę bana za wychylanie się albo za działanie na szkodę obecnej formy konkursu... Tylko zgoda administracji na zmianę sposobu głosowania, w przyszłych konkursach Olyrulez mnie zadowala.

I jeszcze jedno - jak policzyłeś te 25%? Za cholerę nie mogę dojść jak Ci to wyszło. I druga sprawa, żeby była jasność: wielokrotne głosowanie dla mnie oznacza możliwość wyboru jednej, dwóch lub trzech prac ale tylko raz, bez możliwości cofnięcia swojej decyzji.

Jeronimo
3.12.06, 23:05
ja regularnie glosuje na siebie nawet jak nie wystawiam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

zreszta ciekawa dyskusja... ja mam wrazenie ze bardzo ciezko jest "tworzony" nowy temat .... i na sile juz sa wybierane takie ogolnikowe zeby bylo latwiej... a mimo to fotek malo... no a tu dyskusja na temat ilosci glosow :?

spogi
3.12.06, 23:08
Mi to ryba, czy ktoś głosuje na siebie czy nie. Jak ktoś uważa, że zrobił lepsze zdjęcie od innych to niech głosuje na siebie - ma tak prawo uważać. W przypadku możliwości zagłosowania na więcej niż jedno zdjęcie, taka osoba zagłosuje na siebie i przy okazji może jeszcze na inne zdjęcie. Jak więcej osób będzie uważało, że to inne zdjęcie jest warte zagłosowania i na nie zagłosuje, to i tak wygra lepszy. Teraz jak ktoś uważa, że jego jest najlepsze, oddaje głos na swoją fotę i koniec. Na drugie już nie odda głosu, bo nie ma takiej możliwości.


Może i jestem za krótko na tym forum (żółtodziób) ale podoba mi się wypowiedź bladego :)
Popieram to co Mówi
Wrazie czego można przecież tylko spróbować :)
Co do głosowania na własne foto to może się nie będe wypowiadał :mrgreen: :razz: :mrgreen:
Takie jest moje zdanie :) a raczej moje w oparciu o słowa kolegi bladego :) hehe
pozdrawiam

YxasoR
3.12.06, 23:42
Zresztą nie, to nie - moim zdaniem jednak możliwość głosowania na trzy zdjęcia nie rozwodni wyników. Co najwyżej będzie potrzeba stworzenia dogrywki - 24h na głosowanie - krótki czas, więcej emocji, lepsza zabawa. Teraz właśnie konkurs rozwadnia się - długi czas wyklarowania się tematu, długi czas na wrzucanie zdjęć, długi czas na głosowanie i w efekcie długi czas oczekiwania na wyniki. Osobiście tracę zainteresowanie takim konkursem który trwa miesiąc.
no właśnie, trwa tyle, żeby jak najwięcej osób wzięło udział. I dla mnie jest dużym plusem to, że mam zdjęcie dobre i mogę zaproponować ten temat, który mi pasuje...

Jeronimo
3.12.06, 23:47
teraz jak sie juz "stworzy" temat to jest 7dni na wgrywanie i 7dni na glosowanie... 24h to zdecydowanie za malo! to forum a nie czat ;-) nie kazdy tu nocuje :mrgreen:

blady
3.12.06, 23:52
ja regularnie glosuje na siebie nawet jak nie wystawiam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

zreszta ciekawa dyskusja... ja mam wrazenie ze bardzo ciezko jest "tworzony" nowy temat .... i na sile juz sa wybierane takie ogolnikowe zeby bylo latwiej... a mimo to fotek malo... no a tu dyskusja na temat ilosci glosow :?

Możemy pogadać też o formie samego konkursu - nie ma sprawy (głosowanie to też kawałek formy).

Temat moim zdaniem powinien proponować zwycięzca bez możliwości zmiany - jak będzie temat trudny np: "zieeeewwww" to dobrze - konkurencja będzie mniejsza, a satysfakcja większa :mrgreen: Chyba chodzi o jakość zdjęć a nie o ilość? Dla mnie w konkursie mogą się pojawiać nawet tylko trzy foty - ale niech będą to dobre zdjęcia.

Ustalona ilość dni na wrzucenie zdjęcia np 5 dni, głosowanie przez 48 godzin, konkurs w regularnych odstępach - tak, żeby każdy wiedział - w poniedziałek wchodzę na forum i znam temat, wrzucam foty do piątku. Przez sobotę i niedzielę głosuję. Nie masz zdjęcia? Nie zdążyłeś/as? Nie chciało Ci się zrobić zdjęcia na temat? Wypadek losowy? TRUDNO - będzie następny raz na inny temat.

spogi, agapiet - dzięki za poparcie w kwestii oddawania głosów :twisted:

LubMich
4.12.06, 00:12
blady - jeżeli chodzi o wybieranie tematów to obecny system jest lepszy - i głosowanie się zaczyna jak pojawi się kilka zdjęć w jednym temacie...
terminy nadsyłania prac i głosowanie też mocno przyciąłeś - tydzień - albo i więcej na wstawianie - tydzień na głosowanie..
Jeżeli będzie natłok prac to zawsze można robić równolegle kila tematów..

co do głosowania - ilość głosów - popieram więcej niż jeden. Co do głosowania na samego siebie to nie wiem czy powinienem się wypowiadać - bo jestem chyba przekładem absolutnego braku moralności w tym wypadku ;)

blady
4.12.06, 00:22
blady - jeżeli chodzi o wybieranie tematów to obecny system jest lepszy - i głosowanie się zaczyna jak pojawi się kilka zdjęć w jednym temacie...
terminy nadsyłania prac i głosowanie też mocno przyciąłeś - tydzień - albo i więcej na wstawianie - tydzień na głosowanie..
Jeżeli będzie natłok prac to zawsze można robić równolegle kila tematów..


No właśnie moim zdaniem sposób wybierania tematu nie jest efektywny i to najsłabszy punkt programu. Bo nie wiadomo kiedy jest start i kiedy koniec konkursu. Równoległe istnienie kilku konkursów to znowu przerost formy i zbyt duże rozdrobnienie. Nad jednym konkursem ciężko zapanować i spowodować większą mobilizację zawodników.




narazie mamy:
kolej - 1x
sen - 1x
pod slonce - 1x
części ciała - 1x
gory - 1x
taniec - 1x
pocztówka z wakacji - 2x
pajaki - 2x
martwa natura - 3x ("złom" podciagnalem pod ogolny temat)

To co powyżej to sposób wyboru tematów. Każdy ma jakieś zdjęcie, to wrzuca. I mamy 1x. Dyskusja nad wyborem tematu rozpoczęła się 2 listopada, a zakończyła 24 listopada. A ja nawet tego nie zauważyłem i nie zdążyłem podpiąć swojej foty... nic dziwnego 3 tygodnie o decydowaniu się na temat konkursu... :evil: