PDA

Zobacz pełną wersję : Ziarnistosc prawie przy kazdym zdjeciu co robic



domain2
19.11.06, 01:31
mam problem przy zdjeciach prawie zawsze pojawiaja sie ziarniste, no moze przy ISO 50 sa jakie takie, kupilem limpusa sp 510 2 tygodnie temu i nie wim co z ym zrobic czy oddac go do reklamacji nich sie tam tym zajma czy moze ja robie jakies bledy, nie wazne jaki tryb ustawie, w pokoju przy swietle lampki czy z fleszem czy bez i tak zawsze ziarnistosc,, meczy mnie to powoli wiesz doradzcie

Jeronimo
19.11.06, 01:34
co to jest "limpus"?

wrzuc jakies zdjecia a najlepiej tylko wycinek (bez pomniejszania)

KOKO
21.12.06, 15:53
Też mam 510 UZ i miałem ten sam problem. Ustawiłem iso na 100 i pozbyłem się problemu. Myślę ze to właśnie kwestia ustawień ale sam jestem jeszcze zielony więc wiele nie pomogę.

Jeronimo
21.12.06, 15:54
no jesli w tym aparacie masz taka opcje 'auto iso' to ja wylacz ;-0
przedmowca dobrze gada ;-)

pozdro

Jack
21.12.06, 20:14
To jest kwestia trybu pracy aparatu. Można manualnie ustawić na ISO 50 (o czym użytkownik jest kompletnie przeświadczony :D ), a następnie nie pohamować się i nacisnąć guzik stabilizacji cyfrowej (guziczek z "łapką"). Ta czynność, bez żadnego ostrzeżenia, przestawia automatycznie czułość aparatu na ISO 800. Stąd się bierze płacz i zgrzytanie zębów - miałem ISO 50 i wyszło "ziarno".
Wniosek - sprawdzić wpierw zapisy EXIF. a nie gderać, że przy 50 obraz jest mizerny :razz:
Jack