PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ktoś moze zetknął się z Fuji S6500fd ?



zibi1303
5.11.06, 22:40
kumpel się mnie pyta, bo nie wie co wybrać, czy stary nikon D50 czy ten Fuji S6500fd. ?
Lutro to lustro to wiem, ale czy nie warto mieć nowszego kompakta, czy wchodzić w system najkona ? :)
Możecie coś poradzić ?

siwyjohn
6.11.06, 09:09
Nie napisałeś z jakimi szkłami to D50 i czy Twój kumpel ma zamiar inwestować później w obiektywy? Bez dobrych szkieł lustro nie rozwija szkrzydeł - w takim wypadku chyba lepiej fuji. Trudno coś doradzić nie znając osoby, która będzie sprzętu używać. Pamiętaj, że tryb auto w lustrzankach do niczego sie nie nadaje, chociażby ze względu na głębię ostrości. Lustro wymaga więc większej wiedzy i zaangażowania w fotografię, w przeciwnym razie może tylko zniechęcić.

System jak system, jeśli kupiłeś body z jednym czy dwoma obietywami to nie jest to żadne wchodzenie w system - sprzedajesz to tak samo jak kupiłeś ;) Nie ma co się tym przejmować.

Napisz z czym i za za ile nikon, za ile fuji. Co chce focić Twój kolega - odpowiedź "wszystko po trochu" nie jest zadowalająca ;) Np. do makro w lustrzance będziesz potrzebował specjalnego obiektywu lub chociażby soczewki powiększającej, a w kompakcie wykonasz taką fotkę praktycznie od ręki, itd.

Mogę Ci coś doradzić, ale muszę znać dokładnie tematykę wykonywanych zdjęć, stopień chęci do nauki fotografii zainteresowanego, przedział cenowy i chęć do dalszych inwestycji.

zibi1303
6.11.06, 23:10
Focić to raczej potrafi bo focił analogami i na obiektywach to sie zna lepiej ode mnie. ma teraz to co ja SP-500. Co do reszty to się zapytam, bo nie wiem.