PDA

Zobacz pełną wersję : Masowe poprawianie...



qwerty
19.01.04, 07:55
Może to naiwne pytanko ale... może ktoś zna trick aby "masowo" poprawiać jakiś efekt na 1 fotce... np. oczka...
Wczoraj robiłem zdjątka na pewnym występie chóru i orkiestry w ciemnych kościele... no i w rezultacie fotki wyszły nie najgorsze ale co z tego kiedy jeden efekt mnie irytuje: oczy 3/4 wykonawców są jak z filmu grozy - białka tylko widać... Chciałbym wykonawcom posłać pamiątkowe fotki ale nie chce mi się 30-40 oczek poprawiać... Czy da się to zrobić "hurtem"?
Pozdr.

Arras
19.01.04, 13:54
OJ chyba nie za bardzo. Zakładam że oczka na każdej fotce są w innym miejscu, więc /automatyzacja > wsad/ w PS nie pomoże. Chyba jednak zostaje ręczne poprawianie.

qwerty
19.01.04, 16:19
Dzięki za odp. Sytuacja się o tyle rozwiązała że adres Emilkowy :0 na który miałem posłac nie istnieje... (?) Pozdr.

Hitaki
23.02.04, 00:14
nie jestem pewien i niechciałbym wprowadzać Cie w błąd ale chyba w Photoshopie jest możliwość zastąpienia koloru innym. zaznaczasz np czerwony na oczach i zmieniasz ten kolor na np szary lub niebieski i każdy czerwony kolor na zdjęciu zamieniasz w ten sposób w wybrany przez siebie. może troszke za późno pisze, ale tak na przyszłość. tak jak pisałem - nie jest to na 100% bo sam jeszcze nie rozpracowałem tego programu, ale słyszałem że coś takiego można zrobić

pozdrawiam

than
23.02.04, 14:03
to prawda ze iztnieje taka mozliwość, wiaze sie ona jednak z pewnym ryzykiem. nagrywając "action" zamieniający kolor czerwony na inny musimy sie liczyc z tym ze kolor ten wystepuje na innych obszarach foty niż oczy więc napewno zamienimy takrze : szalik dziewczyny czy wyjatkowo zmarznięty nos......pozdrawiam

hillel
12.03.04, 08:20
w photoshopie dokonaj selekcji (najlepiej opcja lasso z shiftem)wszystkich oczu (troche roboty będzie), następnie wybierz opcję Image-adjustments-hue/saturation(Ctr-u). w opcjach okienka wybierz najpierw red i zredukuj saturation i lightness na minimum. następnie to samo zrob dla magenty. i wszysko. dla 40 par oczu to bedzie nie wiecej niz 15 min roboty, a efekt jest idealny.