PDA

Zobacz pełną wersję : Monitor

ogrodnik
19.01.04, 01:22
Dostalem 4 płyty CD ze zdjęciami zrobionymi z 4 -rech ruznych aparatów cyfrowych Zmieniłem wymiary fotek w photoshopie oraz odpowiednio wykadrowałem. Potem dałem się do poprawy colorów i kotrastu gdyz wszystkie zdięcia były za ciemne .Od tego momętu zaczeły się moje problemy
Pytanie:
W jaki sposób dopasować color zdięcie do monitora lub monitor do zdjęcia,
gdyz grzebanie w kolorach w photoshopie niewyszło im na dobre.A nagrane na płyte programem Ulead DVD PictureShow2 i odtwarzane na stacionarnym DVD były stanowczo za jasne to samo powiedziano mi w zakładzie foto gdzie zrobiłem kilka prubnych zdjęć .

Arras
19.01.04, 12:57
W lepszych monitorach jest coś takiego jak kalibracja kolorów /RGB/, polega to na dopasowaniu kolorów monitora do wzorców dostarczonych z monitorem. Jak to zrobić odwrotnie niestety nie mam pojęcia.

Wiedźma
10.05.04, 11:11
Hmm... Kalibrację kolorów mam w monitorze, ale wzory? - żadnych wzorów kolorów nie posiadam. Skąd takie cuś wziąć?

Hans
11.05.04, 09:01
w niektorych fotolabach, mozesz sobie zamowic probny wydruk , pozniej dostajesz to samo tylko ze w formie pliku i jedziemy z kalibracja monitora ( tak najelpiej ustawisz monitor pod lab ;)
kaliborwac Rgb tez mozesz ale jezeli pozniej bedziesz drukowal w labie moze sie okazac ze maja inaczej maszyne skalibrowana i d#$ zbita ;)
POzdr

emer
6.08.04, 15:18
znalazłem taki programik - może przyda się ... :)
http://www.elektroskabel.com.pl/narzedz/ntest.exe