PDA

Zobacz pełną wersję : pytanie o szybkosc robienia zdjec w c-5050



bozek
30.04.03, 21:48
Mam takie pytanko co do opóznienia w w C-5050. Czy to prawda, ze jest duzy klopot np. ze zrobieniem zdjecia biegncego psa?

Lasota
19.08.03, 22:03
Niestety, jest to bardzo kłopotliwe ale tak jest w rzeczywistości. Mam aparat już 3 miesiące i nie mogę się przyzwyczaić. Ma dużą zwłokę. Podobno większość cyfrówek tak się zachowuje. :cry:

than
20.08.03, 08:20
proponuje robić zdięcia "poklatkowe" (chyba tak to sie nazywa) o ole w aparacie jest taka funkcja

miro
20.08.03, 09:43
chyba chodzi o zdjecia seryjne :?

Taylor
20.08.03, 23:04
Możesz także przełączyć tryb pracy aparatu na "S" -priorytet migawki i poktłem zmniejszyć czas naświetlania do 1/500 lub nawet do 1/1000 i spróboj zabaczyć jak wychodza, czas naświetlania jest za krótki żeby zdjecia wyszły w pomieszczeniu, chyba ze zwiększysz ISO do 400 lub nawet 800. Ale jak pisałem tryb S i 1/500 czy 1/1000 i praktycznie zamrażasz obraz. Co do zdjęć seryjnych to sam jestem na etapie doswiadczeń, mimo wszystko do obiektów w ruch polecam, włączyc HI(okienka) w połączeniu z trybem pracy "S" i czasem naświetlania jak wcześniej pisałem. w trybie Hi aparat robi tylko 3 zdjęcia serii. to tyle

kano
21.08.03, 06:29
Pierwsza i podstawowa sprawa prawie we wszystkich aparatach cyfrowych, to przycisnac migawke do polowy. W tym momencie aparat zamrozi wszystkie ustawienia (migawka, przeslona, balans bieli) i jezeli nastepnie wcisniemy ja do konca w wybranym momencie, to zdjecie bedzie zrobione niemal natychmiast (opoznienie w setnych sekundy). Warto tez korzystac z przycisku AEL, lub przeprogramowac go na AFL. Przy jego pomocy mozna wprowadzic do czasowej pamieci ustawienia ekspozycji lub ostrosci - to znacznie przyspieszy robienie zdjec. Na koniec jeszcze hyperfokus (byl juz tutaj omawiany) i wykorzystanie wlasnych ustawien w MY Mode. Powodzenia w probach.