PDA

Zobacz pełną wersję : Konwersja z Capture One do Camera RAW



dobrzyk
29.09.06, 22:40
Przez ostatni rok wywoływałem RAW-y na Capture One Pro. Nosiłem ze sobą do pracy (studio) dysk wymienny na którym miałem zapisane moje RAWy. Do pracy bo tam była licencja na C1. Od 3 października otwieram własną działalność, ale na C1 mnie nie stać. Wole kupić CS2 i Camera RAW. I teraz mam problem...

Wiecie może gdzie C1 trzyma ustawienia ORFów? U mnie na dysku jest surówka (ORF-y), a na systemowym dysku w studio prawdopodobnie C1 zostawił ustawienia każdego ORFa, tylko nie mogę znaleźć tej destynacji... W Camera RAW jest to świetnie rozwiązane poprzez dołożenie oddzielnego pliku XMP do ORFa, albo zapamiętanie ustawień w DNG.

Jeśli nie znajde sensownego sposobu na odzyskanie ustawień moich rawów będę musiał wywoływać ponad 5000 ujęć od podstaw... :(

Pomocy!

Dempsey
4.10.06, 19:40
dobrzyk Capture One zapisuje ustawienia dla RAW'ów w plikach o rozszerzeniu ".work" przeszukaj więc najlepiej wszystkie dyski w kompie w celu znalezienia plików z takim rozszerzeniem. Możliwe, że pliki te są standardowo zapisywane z atrybutami "ukryty" i/lub "systemowy" (bądź w ukrytych podfolderach) i dlatego szukając standardowo nie jesteś w stanie ich znaleźć, bądź też ich nie widzisz mimo, że przeglądasz właściwy katalog... Na wszelki wypadek w opcjach wyszukiwania windows ustaw: wyszukaj pliki i foldery-> bardziej zaawansowane opcje->Przeszukaj ukryte pliki i foldery.
Mam nadzieję, że to Tobie pomoże - niestety nie mam Capture One nie wiem też czy pliki .work są w jakiś sposób kompatybilne z .xmp i czy uda się Tobie dokonać jakiejkolwiek konwersji.