PDA

Zobacz pełną wersję : Maly problem do rozwiazania



seta_lp
27.09.06, 20:11
Witam... Zwracam sie do was z pytaniem w imieniu mojego kolegi ktory zapupil sobie do swojego olka teleobiektyw...Tu zobacz jaki (http://allegro.pl/item127961085_sakar_titanium_2x_teleobiektyw.html) niestety nie doczytal sie jaki on ma gwint i tu zaczyna sie problem... Czy mozna dostac redukcje do 35mm lub gdzie mozna kupic tulejke z takim gwintem wyjciowym do C4100? Pomozcie... Pozdrawiam....

01
27.09.06, 22:13
Nie wiem jaki gwint ma c4100 ale tu jet tego cała masa: www.foto-tip.pl, www.systembank.pl . W obu firmach ktoś znajomy coś kupował i zadowoleni byli. Obie firmy na allegro też się wystawiają.

seta_lp
27.09.06, 22:35
Nie wiem jaki gwint ma c4100 ale tu jet tego cała masa: www.foto-tip.pl, www.systembank.pl . W obu firmach ktoś znajomy coś kupował i zadowoleni byli. Obie firmy na allegro też się wystawiają.

Chydzi mi o to aby np. z 46mm zejsc do 35mm... Gwint mocowania w c4100 jest taki sam jak w c4000 sprawdzalismy z moim... wies jak to dziadostwo polaczyc w kupe to ja nie wiem juz...

01
27.09.06, 23:05
To jest szkiełko pod kamerę. Gość przykombinował w opisie, ale nic mu zarzucić raczej się nie da - bo pisze, że tylko kupił razem z aparatem. Nie widzę też we wspomn. sklepach przejściówek z 46 na 35. No i taka kombinacja może winietować na brzegach. Spróbuj przyłożyć do aparatu w odległości tak jak by to było z redukcją - ostrożnie z obiektywem - i zobacz czy nie robi za bardzo ciemnych brzegów. Kolejna sprawa to może być kłopot z jakością obrazu. Nasadki pod kamerę nie wymagają takiej precyzji jak pod aparat i tu może być lipa.

Jak nie znajdziesz przejściówki, a po przyłożeniu testowym stwierdzisz , że jednak szkiełko optycznie jest zadowalające to pozostaje Mc Gyver czyli kombinujesz oprawki z filtra 35 i z filtra 46, łączysz centrycznie przy pomocy ogólnie dostępnych materiałów i sprzęt gotowy. Tylko bierz pod uwagę to żeby obiektyw nie blokował się o ten wynalazek.