PDA

Zobacz pełną wersję : Niektóre pluginy do Photoshopa działają z PhotoPaintem12!



RobertW3D
21.09.06, 22:07
Witajcie,

Właśnie zrobiłem mały test i aż sam się zdziwiłem - niektóre pluginy do Photoshopa działają bez problemu z Corel PhotoPaintem12! Póki co sprawdziłem dwa - NoiseNinja 2.1.3 i Olympus RAW Importer for Photoshop (http://www2.olympus.pl/consumer/205_Olympus_Studio_Photoshop_Plug-In.htm) i nie stwierdziłem żadnych problemów. Wystarczy tylko przekopiować plugin do katalogu Program Files\Corel\Corel Graphics 12\Plugins\
W przypadku ORF importera pojawi się nowa opcja w menu File Format Plugins -> Import zaś w Effects będzie Noise Ninja. Plugin Olympusa działa bez programu Studio (mam tylko Master'a).
Wiem, że CPP nie jest aż tak popularny, ale może komuś się przyda - kto wie, może działa też ze starszymi i nowszymi wersjami ... ?

RadioErewan
21.09.06, 22:09
Witajcie,

Właśnie zrobiłem mały test i aż sam się zdziwiłem - niektóre pluginy do Photoshopa działają bez problemu z Corel PhotoPaintem12! Póki co sprawdziłem dwa - NoiseNinja 2.1.3 i Olympus RAW Importer for Photoshop (http://www2.olympus.pl/consumer/205_Olympus_Studio_Photoshop_Plug-In.htm) i nie stwierdziłem żadnych problemów. Wystarczy tylko przekopiować plugin do katalogu Program Files\Corel\Corel Graphics 12\Plugins\
W przypadku ORF importera pojawi się nowa opcja w menu File Format Plugins -> Import zaś w Effects będzie Noise Ninja. Plugin Olympusa działa bez programu Studio (mam tylko Master'a).
Wiem, że CPP nie jest aż tak popularny, ale może komuś się przyda - kto wie, może działa też ze starszymi i nowszymi wersjami ... ?
Hehehehe - większość zewnętrznych plugiunów (nie pisanych przez Adobe) działa nie tylko z CPT ale i Gimpem. Format 8bf jest dobrze opisany. Corel potrafi łykać niektóre pluginy od kiedy pamiętam (czyli z 10 lat).

RobertW3D
21.09.06, 22:30
Hehehehe - większość zewnętrznych plugiunów (nie pisanych przez Adobe) działa nie tylko z CPT ale i Gimpem. Format 8bf jest dobrze opisany. Corel potrafi łykać niektóre pluginy od kiedy pamiętam (czyli z 10 lat).

Hehehe - dobrze wiedzieć :) Kiedyś tego nie sprawdzałem, bo i tak zawsze używałem "trialowego" PS'a ;) Po legalizacji i przejściu na CPP jest to dla mnie bardzo miły news, że niektóre pluginy dobrze śmigają z Corelem :)
Co do Gimpa, to się nie wypowiadam (nie trawię go) - używam go tylko jak muszę na linuxie :)

grizz
21.09.06, 23:38
Wtyczki z PSa obsługuje tez IrfanView... nie trzeba do tego kobył ;)

bz24
21.12.06, 17:07
A co do Gimpa to przepraszam, ale jest naprawdę super. Używam go i muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem. Jestem tylko jednego ciekaw, czy nie psuje jakości obrabianych zdjęć?! Ktoś wywoływał zdjęcia po obróbce w Gimpie?

krzysiekz
21.12.06, 17:29
Jesli liczyc jako czesc gimpa ufraw to np ja :)

bz24
21.12.06, 17:43
i jak wyniki? Zadowalające?

Zastanawiałem się ostatnio nad tym, czy obróbka zdjęć w różnych programach (mam na myśli programy OpenSource typu właśnie Gimp, Picassa czy PhotoFiltre ) ma istotny wpływ na ich jakość?

Nawet mam zamiar zrobić test, ale jakoś się za to zabrać nie mogę :oops: leń ze mnie i tyle...

pozdrawiam

kisi
21.12.06, 17:49
Ja wywolywalem nieraz foty obrabiane gimpem i nie mam zastrzeżeń. Wszystko gra.