PDA

Zobacz pełną wersję : jaką kupić blendę?



pleg
14.09.06, 13:21
Można kupić zestaw, ale chyba nie wszystkie będą mi potrzbne:

Rozpraszająca: biała,
odbijające: srebrna, złota, biała,
pochłaniająca czarna

Która przydaje się najczęściej podczas fotografowania na zewnątrz !

KaarooL
14.09.06, 15:03
myślę, że powinieneś pomyśleć o srebrno-złotej. srebrna strona jest neutralna, złota ociepla.
warto zastanowić się nad wielkością: chcesz odbijać przy portretach czy na całość?

Jeronimo
14.09.06, 15:12
KaarooL ostatnio cos siejesz dezinformacje ;-) srebrna nie jest neutralna!!!

plaszczyzna zlota - ocieplenie kadru,

plaszczyzna srebrna - wydobywa kontrasty

plaszczyzna biała - swiatlo neutralne
& jako dyfuzor - światlo rozproszone, miekkie (sa tez blendy transparentne)

plaszczyzna czarna - poglebia cienie, redukuje odbicia

Jeronimo
14.09.06, 15:36
co bedziesz fotografowal na zewnatrz? zreszta na dworze to srebrna i czarna (pokrowiec) chyba odpada

pleg
14.09.06, 15:38
Głównie na zewnątrz, nie mam ani miejsca ani sprzętu na focenie w pomieszczeniach. Pozostaje plener i walka ze słońcem. Stąd moje pytanie o kolor blendy.

Focić chcę ludzi, a więc i twarze i postacie. Z naciskiem na twarze, dla mnie najważniejsze.

Chyba przeważają o rozmiarze zbliżonym do 110 cm długości (podłużne), dwustronne. Która przyda mi się najbardziej?
Srebrno/Złota
Srebrno/Biała
Złoto/Biała

Jeronimo
14.09.06, 15:41
pytalem raczej o co a nie gdzie :D

no tak ale np. modelke to mozesz ocieplic zlota blenda... chyba nie stosuje sie srebrnego do ludzi ;-) a co do np. robaczkow to ja doswietlalem bialym ;-)

pleg
14.09.06, 15:44
pytalem raczej o co a nie gdzie :D

no tak ale np. modelke to mozesz ocieplic zlota blenda... chyba nie stosuje sie srebrnego do ludzi ;-) a co do np. robaczkow to ja doswietlalem bialym ;-)

czyli złoto biała ?

Jeronimo
14.09.06, 15:47
ja taka mam i nie narzekam ;-) no ale poczekaj moze znajdzie sie ktos co ma inne zdanie. Ja malo uzywam blendy w plenerze (modelki) bo nie ma mi kto jej trzymac (no a kolegow ktorzy mi sie tylko slinia to mam dosyc :mrgreen: )

pleg
14.09.06, 15:54
Ja malo uzywam blendy w plenerze (modelki) bo nie ma mi kto jej trzymac (no a kolegow ktorzy mi sie tylko slinia to mam dosyc :mrgreen: )

Do moich modeli nikt się nie będzie ślinij ;)
Będą głównie w sile wieku, a zdjęcia głównie z tych poważnych

irek50
14.09.06, 21:19
Mało jest bogatszych firm niż TVP --a oni nie wydają pieniędzy na efektownie wyglądające blendy tylko używają białych płyt styropianowych... (jeśli efekty specjalne Cię interesują to dodaj jeszcze złotą blendę i tyle)

Jeronimo
14.09.06, 21:24
a no tak.. ja mam blende bo chcialem miec ja mala i podreczna...

jest tez taka wersja jak mowi irek50 z tym ze ta "blende zlota" robisz z koca ratunkowego ktory mozesz kupic na jakies stacji benzynowej. To jest koszt od 6-10zl, a jakis koles sprzedawal to kiedys na allegro jako super blende za chyba 19zl :D

maryo
15.09.06, 14:12
złoty kolor to podstawa, inaczej nidyrydy
wielkość minimum 1m, nie ma co rzałować, bo bedziesz potem rzałować :)

pleg
15.09.06, 18:01
złoty kolor to podstawa, inaczej nidyrydy
wielkość minimum 1m, nie ma co rzałować, bo bedziesz potem rzałować :)

zamówiłem 60x90 złoto białą (jajo) :)

gofer111
16.09.06, 23:09
pleg to jak ją będziesz ją miał to pokaż fotki, jeśli będziesz mógł.
Pozdrawiam

pleg
18.09.06, 13:34
pleg to jak ją będziesz ją miał to pokaż fotki, jeśli będziesz mógł.
Pozdrawiam

jasne, mam nadzieję, że nie spalę się ze wstydu

dinx6
7.10.06, 11:33
[quote=maryo]złoty kolor to podstawa, inaczej nidyrydy
wielkość minimum 1m, nie ma co rzałować, bo bedziesz potem rzałować :)

ja kupiłem dużą, złoto- srebrną i było warto. jedynym problemem jest...jej złożenie. :) od kiedy wypadła mi z pokrowca to za chiny ludowe nie chce się z powrotem do niego włożyć :)

ma ktoś może jakąś instrukcję złożenia z powrotem tego jajka w mały owal? nie chcę się z nią specjalnie szarpać, bo materiał jest dość delikatny i łatwo można go porwać. byłbym wdzięczny za instrukcje

01
7.10.06, 15:16
Zwijasz w ósemkę i potem składasz. Na www.funsports.pl jest fotka jak się to robi.

pozdr.

dinx6
7.10.06, 16:40
OK, dziękuję. Niestety, nie jest to takie łatwe na jakie wygląda, ale jakoś opanuję :)