PDA

Zobacz pełną wersję : Olympus 720 a zdjęcia błysków petard



fred114
2.01.04, 21:33
Jestem początkującym użytkownikiem aparatu Olimpus 720.W noc sylwestrową próbowałem robic z balkonu zdjęcia petard no wyszło fiasko.Zdjęcia w większości poruszane i mało czytelne.Robiłem w automatyce i manualu prze ustawianie przysłony i czasu i ekspozycji.
Czy ktoś ma praktykę na tym aparacie ?Co zrobiłem źle.Pytam gdyż nie chcę za rok zrobić tego samego błędu.

miro
3.01.04, 11:23
takie zdjecia to tylko ze statywu i z długim czasem...

tez sie bawilem,za luje ze nie chcialo mi sie zejsc na dol o mialbym wieksze mozliwosci niz okna...

czasy roznie od 4 do nawet 8 sekund w zaleznosci od fajerwerkow.

Arras
3.01.04, 12:31
problem jeszcze tkwi w focusie. POlecam przyostrzyć na jakiś obiekt mniej więcej w takiej odległości w jakiej pojawią się petardy, przytrzymać spust, ustawic obiektyw na rozbłyski, docisnąć spust (na samowyzwalaczu) i odpalać petardy :). I koniecznie statyw.

marcin1323
25.01.04, 13:04
wiecie , ale nie zawsze trzeba używać statywu. ja rok temu zrobiłem C-1 zoom ciekawe fotki sztucznych ogni na jakimś miejskim festynie i to z rąsi. efekt był niezły, biorąc pod uwagę fakt, że w aparacie o którym piszę o jakichkowliek manualach, poza wb, można pomarzyć. jak znajdę sposób, to chętnie je prześlę na forum.
skłaniał bym się do opinii, że to zależy głównie od miejsca, które się wybierze do robienia ujęć

tomcio
28.01.04, 10:18
Przychylam się do opinii, że większe znaczenie ma wybór miejsca. Ja w tym roku robiłem foty fajerwerków i wyszły całkiem całkie. foty robiłem Olympusem C350 w trybie nocnym bez lampy i z ręki. Nawet nie widać poruszenia ręką pozdrawiam 8) 8) 8)