PDA

Zobacz pełną wersję : Panasonic to nie system E, ale co tam



Smerf Maruda
17.08.06, 07:27
Panasonic doczekał się testu na Luminous Landscape:

http://luminous-landscape.com/reviews/cameras/Panasonic-L1.shtml

Najważniejsze, moim zdaniem:


Having taken many hundreds of frames with this lens during my week in Iceland I can tell you that this is one first-rate optic. No formal tests are needed to let me know that this lens is sharp, contrasty, and quite free of any serious aberrations – at least those visible without conducting a formal test suite.

Tadeusz Jankowski
17.08.06, 07:57
lgrabun,
Mogłbys to przetłumaczyć. Nie wszyscy znaja angielski w stopniu wystarczającym do pelnego odczytania powyzszej oceny aparatu. I pare slow dodac, kto to jest ten luminous landscape i jaka pozycje na rynku ma jako fotograf testujący aparaty.
Pzdr, TJ

fotomic
17.08.06, 08:43
lgrabun,
Mogłbys to przetłumaczyć. Nie wszyscy znaja angielski w stopniu wystarczającym do pelnego odczytania powyzszej oceny aparatu. I pare slow dodac, kto to jest ten luminous landscape i jaka pozycje na rynku ma jako fotograf testujący aparaty.
Pzdr, TJ jestem za ;) tak sucho to napisane jest na forum :/

KaarooL
17.08.06, 08:50
przeczytałem teścik - bardzo fajnie i sensownie napisany. wnioski takie, że obiektyw rządzi, body nie bardzo. wiele rzeczy wymaga poprawek, wizjer jest mikroskopijny i ciemny, przy opróżnianiu bufora na kartę nie można strzelić fotki (niczym w kompakcie) a kształt obudowy i umieszczenie spustu nie sprzyjają dłuższemu foceniu.
aha, dyskusyjny jest liveview bez ruchomego LCD...

sprzęt dla maniaków niezbyt przystający do obecnych realiów (szybkość nowych najkonów i kamuniów) ze świetnym obiektywem, który ratuje sytuację.

Dexter
18.08.06, 11:27
No to może ja przetłumaczę:

"Zrobiwszy setki zdjęć tym obiektywem podczas tygodnia na Islandii, mogę Wam powiedzieć, że to pierwszorzędna optyka. Żadne formalne testy nie są potrzebne, by zawiadomić mnie, że jest to szkło ostre, kontrastowe i wolne od poważnych aberracji - przynajmniej tych widocznych bez przeprowadzenia formalnego zestawu testów."

jps
23.08.06, 09:23
Kolejny test:

http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1033&thread=19654759