PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon L4



Pat
12.08.06, 14:25
Hejka..
Mam dylemat czy kupowac Nikona L4.Jest tani jak na taki "zakres" mozliwosci.
Co sadzicie o nim? A jak nie Nikon to co? Olympusy sa w podobnych cenach,ale podobno ciezko nimi zrobic ostre zdjecie przy ustawieniach automatycznych.


Wiec w skrocie. Zastanawiam sie nad kupnem i prosze o rade uzytkownikow cyfrowek innych firm niz Nikon.Co polecacie w cenie do 700zl?

Pat.

grizz
12.08.06, 14:56
"podobno ciezko nimi zrobic ostre zdjecie przy ustawieniach automatycznych."

LOL

Pat
12.08.06, 15:02
Tak slyszalam,ze jak nie mozna ustawiac manualnie opcji to podobno wychodza.
Ale jak obalasz te hipoteze to polec mi jakis Olympus w dostepnej cenie.

Pat.

grizz
12.08.06, 15:17
e1 tylko trudno dostać.

Pat
12.08.06, 16:13
Ja chce kompakt..i nie zbyt drogi...

Pat
12.08.06, 19:38
A powiedzcie czy lepszy nikon l4, canon a430 czy olympus d540?
Szczerze.
Pat

Dexter
12.08.06, 21:13
A powiedzcie czy lepszy nikon l4, canon a430 czy olympus d540?
Szczerze.

Szczerze: Żadnego bym nie kupił. Nawet, jeśli zamierzasz korzystać przede wszystkim z automatu, zawsze warto mieć manual w zapasie, choćby po to, że jak zdarzy się sytuacja nietypowa, z którą automatyka sobie nie radzi, zrobić zdjęcie, którego inaczej nie zrobisz, by jak najlepiej radzić sobie, gdy masz czas na dokładne nastawienie parametrów oraz (czego Ci jak najbardziej życzę) by odkryć siebie w fotografii "zawansowanej". ;)

Ale przejdźmy do konkretów: Po pierwsze, nie warto kierować się megapikselami - ta liczba to ułuda - ważniejsza jest np. wielkość matrycy, a to już nie jest podawane w reklamówkach MM. Najlepiej byłoby dołożyć jakieś 60-100 zł i kupić Olympusa SP-320 - masz tam zarówno 100% manual wraz z zapisem plików w RAW-ie, jak i automat i dużo programów tematycznych (jak Ci tak zależy...). Plus dużo lepsza jakość zdjęć. Jeśli chcesz wybrać wariant "oszczędnościowy", warto pomyśleć o Canonie A530 za ok. 600zł - również fotki na bardzo dobrym (choć poniżej Olympusa) poziomie oraz dużo nastaw ręcznych (ale tylko wtedy, kiedy chcesz...) ;)