PDA

Zobacz pełną wersję : Książki o fotografii



krupek
22.12.03, 14:00
Wszystkim początkującym chociaż może i nie tylko polecam do poczytania książkę pt. "ABC Fotografowania" Tomasza Wójcika.

Znajduje się tam zwięzły rzeczowy opis praktycznie wszystkiego co dotyczy fotografii. Zawrte są między innymi opisy: migawki, przysłony, czułości, światła, kompozycji, techniki fotografowania, głębi ostrości, obiektywów, lamp błyskowych, przeróżnych trybów aparatu, filtrów. A wszystko to jest napisane przystępnym językiem, czasem aż może za prostym, ale przez to nie ma rzeczy której nie dało by się zrozumieć. Książka traktuje o fotografii analogowej, ale praktycznie wszystko (poza filmami, warsztatem itd.) odnosi się też do cyfrówek.
Książeczka zawiera liczne ilustracje - część z nich w kolorze. Dla mnie to idealna książka na początek.

Jak ktoś zna inne ciekawe książeczki, to niech tu zamieści tytuły i opisze je krótko.

ARF-FOTO
5.01.04, 02:29
1. PHOTOSHOP Peter Bargh - przewodnik po Photoshopie w zwięzłej i czytelnej formie, wydanie z kolorowymi zdjęciami

2. FOTOGRAFIA CYFROWA Edycja Zdjęć Scott Kelby - w książce autor zebrał proste sposoby uzyskania różnych efektów przy edycji zdjęć którymi posługują się profesjonalni fotografowie - super

3. seria książęk o fotografi z National Geographic - wszystko od najlepszych fotografów

apamiki
7.01.04, 22:07
A ja polecam stronę:
http://fotohobby.home.pl/
tu można znaleść wiele ciekawych rzeczy.

pantoflara
16.11.04, 11:36
a ja nie wiem jaką książkę wybrać do fotografii cyfrowej.. nie mogę znaleźć rzeczowych inforamcji tylko jakiś pseudo profesjonalny bełkot :(

piotr-pl
17.11.04, 00:21
można kupować książki..., albo też można poszukać w necie, jest wiele ciekawych publikacji na wiele tematów i to również jest jakiś pomysł na pogłębienie wiedzy.

Jeżeli chodzi o książki to sugeruję sprawdzić początkującym "userom" rok edycji wersji oryginalnej (jeżeli jest tłumaczona) jest to dziedzina, która bardzo szybko się rozwija i może się okazać, że książka wydana w Polsce na pocz. roku 2004 jest przedrukiem książki zagranicznej, która była napisana np: pod koniec 2002, no i już część treści nie jest już aktualna, zwłaszcza w dziedzinie opisu sprzętu dostępnego na rynku i ich możliwości, porównań...

jeżeli chodzi o techniki foto, to są prawie identyczne do technik z fotografii analogowej i tutaj postęp jest bardzo wolny.

pantoflara
17.11.04, 10:38
dziękuję za odpowiedź :D