PDA

Zobacz pełną wersję : drukowanie w photoshopie



qjonik
15.12.03, 23:27
Witam,
Przeczytalem gdzies, ze zeby wydrukowac zdjecie, trzeba najpierw zmienic rozdzielczosc tego zdjecia. W photoshopie rozdzielczosc jest podawna w ppi, natomiast we wlasciwosciach drukarek (przynajmniej mojej) jednostka to dpi. Zdaje sie ze chodzi o to samo (cal na pixel?) ale nie jestem pewny. I czy rzeczywiscie trzeba ustawic taka rozdzielczosc jak w drukarce? wtedy zdjecia są takie male.. ;)
A jaki wplyw na drukowanie zdjec ma kompresja JPG? Chodzi mi o tryby HQ i SHQ. Obydwa maja rozdzielczosc 2288*1712, a roznica jest zdaje sie, dosc duza. Czy przy drukowaniu trzeba (mozna) to jakos uwzglednic?
Prosze o pomoc bo troche sie w tym pogubilem, a metoda prob i bledow jest dosyc kosztowna w tym wypadku.. :?
Z gory dziekuje

than
16.12.03, 11:56
nie wiem po co te wszystkie mecyje......w PS tworzysz "nowy" nadajesz mu wymiary takie jak sobie chcesz ( ale pamiętaj o 300 dpi) , otwieraasz obok fotke, podciągasz fotke kadrujesz kolor nasycasz generalnie co tam trzeba...potem łapiesz fotke i przeciagasz na "nowy" jezeli sie nie zgadzaja wymiary NO TO CO!!! proponuje "free transform" (ctrl+t) trzymany razem z shift'em zapewni ci proporcje i ciągasz na narożnik do rządanych wymiarów....potem "file/print with preview" mozna jeszcze cos pokombinować i print....papier foto i wio!!! boshe ale sie rossssspissssaałem.
pozdrawiam

qwerty
16.12.03, 12:39
HQ lub SHQ: zależy jakich zdjęc potrzebujesz... na urlopie lub imprezach robię zawsze HQ, zaś zdjecia kwiatów, ciekawe inne motywy w SHQ - żywsze kolory.
Na wydrukach do 15x10 poza ożywieniem kolorów nie zauważysz różnicy między SHQ a HQ - dopiero na większym formacie. Pozdr.

qjonik
16.12.03, 19:13
OK, wielki dzieki. Zaraz sobie pocwicze :D