PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki program do odzyskania zdjęć z karty ??



rabit89
14.07.06, 00:23
Witam jak w temacie jaki program mi pomoze odzyskać foto z karty?? Karta nie była nadpisana zaraz po przypadkowym usunięciu zmieniłem na inna.

Moog
14.07.06, 12:00
PC Inspector smart recovery

kerry
17.07.06, 07:53
Rewelacyjny jest Zero Assumption Recovery (ZAR) - program jest shareware, ale ma pełną funkcjonalność jeśli chodzi o odzysk z kart pamięci. Pomógł mi wiele razy tam, gdzie inne programy się poddawały. Link: http://www.z-a-recovery.com/download.htm

Jack
25.07.06, 23:28
Freeware Pixo Rescue: http://www.pixomedia.com/treiber/PIXO_RESCUE_INSTALL.zip
Jack

qwerty
26.07.06, 07:22
Witam.
Jesli nie stanowi to problemu napiszcie w jakiej postaci są odzyskane proponowanymi przez Was programami pliki (chodzi o nazwe).
Czasem, w przypadku duzej ilosci pamiątkowych fotek z wielodniowej sesji uciążliwa bywa "odzyskana" nazwa typu: file1, file2, itd.
Pzdr.

Jack
27.07.06, 21:22
... Czasem, w przypadku duzej ilosci pamiątkowych fotek z wielodniowej sesji uciążliwa bywa "odzyskana" nazwa typu: file1, file2, itd.
Pzdr.W przypadku PC Inspector Smart Recovery i Pixo Rescue możesz utworzyć dowolna nazwę pliku odzyskanego zdjęcia i (dopisałem) wybrać folder docelowy. Zero Assumption narzuca nazwę "Image_xx", mozna wybrac tylko folder docelowy.
Pamiętaj jednak, że dowolna nazwa, na jaką pozwala program, dotyczy wszystkich zdjęć z całej karty pamięci, nie możesz zatem odzyskać z 1 karty zdjęć i nazywać je w różny sposób w trakcie procesu odzyskiwania.
Jack

Jack
27.07.06, 21:42
... w przypadku duzej ilosci pamiątkowych fotek z wielodniowej sesji...Zapomniałem dodać, że jeżeli wszystko pójdzie poprawnie, to masz wszystkie dane, wtedy, np. Eksplorator Windows wyświetla datę wykonania zdjęcia, więc, niezaleznie od nazwy, możesz sortować pliki według tej daty.
Jack

daco
2.08.06, 20:12
Witam.
czy może mi ktoś wyjaśnić co jest przyczyną że nie mogę odzyskać zdjęć z karty (formatowana) żadnym programem ? karta nie była używana od tego czasu a fotek nie ma
z góry dzięki za każdą pomoc
pozdrawiam

mariush
30.08.09, 14:43
Byłem dziś zmuszony użyć po raz pierwszy programu Rescue Pro (dołączanego do kart SanDisca). Po prostu, wczoraj na ślubie, przypadkiem skasowałem zdjęcie, na którym bardzo mi zależało.
Karta nie była już używana, dziś odpaliłem odzyskiwanie.
Zdjęcie "wróciło" bez problemu.
Ale nie tylko to!
Odzyskałem też kilka zdjęć z sesji sprzed tygodnia.
Oraz jedno zdjęcie aż sprzed miesiąca!
Co dziwne, ani jednego sprzed 2 tygodni.
Nie muszę dodawać, że karta jest formatowana co tydzień, a następnie nadpisywana.
Dziwne, dziwne...

Pi0trazy
30.08.09, 15:00
Nic w tym dziwnego. Formatowanie to nie nadpisywanie danych. To tylko zapisywanie informacji, że określone miejsce jest wolne. To że masz starsze zdjęcie od nowszego też nic dziwnego. Dane nie są zapisywane w kolejności od początku do końca jak w kasecie magnetofonowej. Można powiedzieć "gdzie popadnie, gdzie jest wolne". To tak jak korzystanie z toi-toiów. Przykładowo jest ich 20 obok siebie, ale niekoniecznie wejdziesz to pierwszego z brzegu mimo tego, że jest pusty.

Karol
30.08.09, 15:03
programu Rescue Pro (dołączanego do kart SanDisca).
Ta mała płytka z tym programem ze dwa razy uratowała mi tyłek ;-) a ostatnio dostałem moc całusów od znajomej za ocalenie jej fot z Rumunii. Jak pliki nie zostaną nadpisane innymi to odzyskuje prawie 100% zdjęć.

nevra
24.10.09, 20:19
Poratujcie wiedzą, jak się tego oprogramowania do SanDiska używa?

Kopiowałam sobie fotki do kilku folderów, przy czym coś mnie podkusiło, żeby zamiast skopiuj/wklej/usuń zrobić short program wytnij/wklej. No i jeden, największy folder mam na dysku pusty. Na SanDisku też. Wsio było w jpgach i w rawach, jakieś 250x2 plików.

Jak się toto obsługuje? Karta w czytnik, płytka w napęd? I co dalej?

taztaz
24.10.09, 20:28
test disk , a właściwie photorec_win działa idealnie.
wiec tak karta w czytnik
ściągnij ten programik
http://www.cgsecurity.org/testdisk-6.11.3.win.zip

helmuth
24.10.09, 20:30
Zobacz tu: http://www.zoom.idg.pl/artykuly/43717.html

nevra
24.10.09, 20:32
Mam oryginalne płytki SanDiska -Rescue. Tylko nie wiem, jak się to obsługuje. Do tej pory takich cyrków nie miałam.

helmuth
24.10.09, 20:39
Fragment:
Obsługa jest prosta. Najpierw wybieramy nośnik, z którego będziemy odzyskiwali dane - możemy wybrać zarówno dysk logiczny, jak i fizyczny (funkcja przydatna, gdy uszkodzona została struktura plików, natomiast źródłem danych nie może być jednak twardy dysk). Następnie wybrać należy metodę skanowania - szybką (Quick scan), gdy nośnik nie został uszkodzony lub sformatowany, albo pełną (Full scan) we wszystkich pozostałych przypadkach. W drugiej opcji możemy wskazać rodzaj plików do odzyskania (fotograficzne, filmy MPEG1 i MPEG2, audio MP3 i pozostałe dane). Przy skanowaniu pełnym program może spróbować też odtworzyć oryginalne nazwy plików. W obu trybach skanowania wskazać możemy interesujące nas formaty plików oraz określić ich maksymalny rozmiar.

Pliki odzyskiwane są do tymczasowego folderu. Po procesie odzyskiwania możemy obejrzeć je i wybrać interesujące nas (lub wszystkie) do odzyskania. Możemy podglądać zarówno pojedyncze pliki, jak i obejrzeć wszystkie w postaci miniaturek. Wybrane pliki można zapisać w dowolnym katalogu. Program ma blokadę uniemożliwiającą zapis odzyskanych plików w napędzie, z którego są odzyskiwane.

nevra
24.10.09, 22:02
I ten tymczasowy folder zatkał mi kompa na amen... ;) Zrobił rawy wielkości słonia, dużo większe od oryginalnych, niektóre po 17 MB. Będę je wywoływać do świąt chyba. Opcji jpg+raw ani przywrócenia normalnej numeracji nie znalazłam. :(

Idą zgrać, co odzyskałam, póki to mam. :)

Dzięki za pomoc.