PDA

Zobacz pełną wersję : przycinanie zdjecia do foto



maryo
26.06.06, 16:55
witam

chce przyciąć zdjecie to fotografa
czy dobrze robie?

system 4/3 ma 3264x2448 wiec do foto musi byc: 3264x2171 (system 3/2) - zdjecie poziome

robie to w PS, moze ktoś zna prosty sposób na to w tym programie?

Marylka
26.06.06, 19:54
najłatwiejszym sposobem zmiany wielkości obrazka to = klikamy na zakładke obrazek potem wielkość obrazka ( Wymiary w pikselach ) i wpisujemy odpowiednio w polach szerokośc i wysokość.

Dag
26.06.06, 20:03
tym sposobem znieksztalcimy obrazek a tego chyba niechcemy prawda?

kisi
26.06.06, 20:28
JPEGCrops - przycina bez problemu. Wybierasz format fotki i po sprawie. No i jest za free...

vendro
26.06.06, 20:46
nie wiem czy dorbze zrozumialem, w Ps mozna tak:

zaznaczasz dany fragment obrazka i wybierasz z menu tak jak na obrazku:


https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://img250.imageshack.us/img250/4645/kadr9fk.gif)

żwirek
26.06.06, 22:14
JPEGCrops - przycina bez problemu. Wybierasz format fotki i po sprawie. No i jest za free...

program naprawdę godny uwagi, przycina szybko i bezboleśnie ;)

Jeronimo
27.06.06, 00:30
popieram... ostatnio tylko go uzywam

maryo
27.06.06, 08:28
jpegCrop rzeczywiście jest swietny, pokazuje nawet ile jest dpi.

znalazlem jeszcze podobną funkcje w acdsee pro.

szkoda ze PS nie ma takiej funkcji i trzeba na piechote to robic

krishu
27.06.06, 10:16
albo tak
Aktywana ramka - pierwsza ikonka z lewej, przed selakcją fix size - z zakładki górnej i dalej w ramce obok wpisujesz W i H jak chcesz to w pix albo w mm, cm etc.
potem zaznaczasz - aktywna ramkę możesz przesuwać - jak wykadrujesz to napinasz copy i past into new - czy cos takiego.
a jak to nie wychodzi to selec invert i del. potem zostanie ci wykadrowana fotka na tle (w zalezności o koloru w palecie podstawej - to nieistotne) i napinasz crop'em jak masz w miare nowego ps i odpalona opcje to ci sam bedzie przyciagal ramki cropa.
w podanych nazwach moga byc min. bledy poniewaz wiekszosc robie z przyzwyczajenia i nawet nie wiem jak tam dokladnie jest.

maryo
27.06.06, 10:55
KRISHU a mozesz napisac co to jest ta aktywna ramka?
mam PS cs2
teraz jestem w pracy ale w domu przecwicze to.

maryo
27.06.06, 17:08
ha ale prościzna!!!
juz rozpracowałem to, a teraz podziele sie z wami:

olek robi w systemie 4:3 a fotolab 3:2 (poziome zdjecie)

w PS naciskam narzędzie CROP, u góry wpisuję "3 in" dla widh i "2 in" dla heigh oraz puste zostawiamy dla resolution.
potem rozwijamy u góry menu (dla crop) i wciskamy ikonke malutką aby zapisał nowe ustawienie (bo przyda sie na później)
no i dowoli przycinamy zdjęcia.

PS jest tu lepsze od powyższych programów, bo jest możliwość dowolnego obrotu naszego crop`a

dka
28.06.06, 14:25
w narzedziu "crop" w fotoszopie to nie dawaj mu jednostek "in" (inch=cal), bo ci wykadruje, ale jednoczesnie zmniejszy (zeskaluje) obrazek do tych 3 cali w szerokosc przy dpi jaki masz.

ja uzywam zaznaczenia (nie wiem jak sie nazywa, moze mark-tool?? w kazdym badz razie ctrl+m) i u gory w opcjach narzedzia ustalam "stale proporcje bokow" 3 do 2. rozciagam to zaznaczenie jak mi pasi a potem w menu "obrazek/kadruj (mam polska wersje)". i cyk - to jest po prostu takie docięcie:) takie kadrowanie :)

mariush
30.06.06, 15:31
maryo, chyba większość labów wykonuje odbitki w formacie 4:3...