PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki aparat do 1400zł



ventix1
1.12.03, 23:37
Jaki aparat cyfrowy polecicie do kwoty 1400zł, w tej chwili sprawdzam samsunga digimax 420 i nie jestem wcale zachwycony jego działaniem mimo że ma 4MPIX. Polećcie coś sensownego w nie najwyższej cenie.
Dzięki. Pozdrawiam

Muchowka
3.12.03, 13:44
Radzę iść w mniejszą matrycę z markowym aparatem (byle nie HP 735 !!!) Dobra optyka da Ci więcej niż duża, marna matryca.
Co polecić???
Policz ile masz kasy na aparat, zastanów sie jakiej wielkości będziesz robił zdjęcia, poczytaj sobie jaka wielkość jest potrzebna do wydruku pocztówki, 13x18, lub A4 i będziesz wiedział jakiej matrycy tak naprawdę potrzebujesz!
Przecież większość "śmiertelników" robi 99 % zdjęć w formacie pocztówki, a od wielkiej okazji robią 13x18.
Do tego wystaczy Ci 2 Mpix!
Jeżeli dajesz do fotolabu zdjęcie z 4 Mpix i chcesz z tego pocztówki to albo musisz każde zdjęcie pomniejszyć w programie graficznym, albo skasują Cię dodatkowo za pomniejszanie zdjęcia.
3 Mpix będzie już z dobrym zapasem !!!!
A dobra optyka i dobra nowoczesna matryca daje Ci w efekcie dużo lepsze efekty niż mary obiektyw na dużej matrycy!

ventix1
3.12.03, 22:01
Tylko jaka optyka jest tak naprawdę dobra, bo z tego co piszą producenci to każda jest wspaniała.

than
4.12.03, 11:31
olek to najlepsza optyka na tej planecie!!!! 8) a za 1400 to jakis canonek mały. jak amatorsko to amatorsko..pozdrawiam

Jeronimo
4.12.03, 18:55
ja z pol ceny bede sprzedawal swojego Olka C2zoom :P
IMHO polecam Olympusy (nie mowie tego poniewaz jestem na forum portalu Olympus.hat ale dla tego ze chcac nie chcac fotki wychodza naprawde dobrze.... poprostu optyka jest git. Ja gdyby nie to ze brakuje mi na nowego Olka troche kasy to wogle bym nie sprzedawal tego c2zoom bo jak na aparacik z 2Megowy jest suuuper.

Pozdro