PDA

Zobacz pełną wersję : Wyniki Makro Olympus



RadioErewan
15.06.06, 22:22
http://www.makro.olympus.pl/wyniki.html

Jeronimo
15.06.06, 22:25
o kurde niezly poziom.... na drugi raz nawet nie bede wysylal :P

luc4s
15.06.06, 23:31
Jak po przeglądnięciu 57 000 zdjęć można jeszcze być w stanie coś wybrać?...
i czym były te zdjecia z obrad robione? Taż to szumi jak nasz Bałtyk. :)
Części wyróżnien nie przyznano, że są puste miejsca?

Co do zdjęć konkursowych IMO poziom poziomem, ale mnie one osobiście jakoś strasznie nie powaliły, widziałem zdjęcia makro, króre sprawiły, że do dzisiaj się zastanawiam jak to możliwe, takich mi tam brak. W tym konkursie chyba bardziej liczył się pomysł jak wykonanie.

Jeronimo
15.06.06, 23:52
a swoja droga ciekawe proporcje bokow np. tu
https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://www.makro.olympus.pl/wyniki/m7794.jpg) .
https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://www.makro.olympus.pl/wyniki/m10807.jpg)
ja myslalem ze do konkursow wysyla sie fotki cale a nie jakies wycinanki...


czym były te zdjecia z obrad robione? Taż to szumi jak nasz Bałtyk. :)
pewnie jakims Canonem :lol: :lol: :lol:

robin102
17.06.06, 13:53
mało fotografi w tych zdjęciach , ale może tak ma być , nie znam się na macrofotografi.

RadioErewan
17.06.06, 15:11
mało fotografi w tych zdjęciach , ale może tak ma być , nie znam się na macrofotografi.
Brak robactwa to chyba skutek zaproszenia do jury dwóch niezwykle wymagających fotografów makro.

Tadeusz Jankowski
17.06.06, 19:24
Zdjęcia stanowią realizacje dobrych lub bardzo dobrych pomysłów, i robią wrażenie. Widać na nich i światło (choć na niektórych czuję niedosyt pod tym względem), pomysły kompozycyjne, rytmikę i kolor jako środek wyrazu. Dla mnie są zbyt wystarannione, oschłe, zimne, odrealnione, ale mimo to oceniam je wysoko i to raczej jako grafikę, plakat, niż fotgrafię w sensie odbieranym przez szeroką publiczność, co w dobie mody na Photoshopa i zachłyśnięcia się jego możliwościami jest zrozumiałe. Myślę, że ta nerwica wywołana ślepym zachwytem dla techniki kiedyś złagodnieje i w końcu wygaśnie.
Nawiasem mówiąc większość motywów jest ujęta centralnie, tylko kilka jest ujętych "bocznie", m.in. margaretka na żółtym tle , i co na to forumowicze?
Pzdr, TJ

istotka
23.06.06, 12:02
Witajcie! Mi osobiscie niektore z tych zdjec sie nie podobaja. Dwa ostatnie, kolec, jakies tam kartki to pomylka chyba. Swiatlo to nie wszystko....naprawde nie wiem, czy kierowano sie w wyborze tych zdjec. Ten kolec jest przeciez okropny . Ale przyznam, ze niektore z tych zdjec sa naprawde fajne.

buszm
26.06.06, 23:30
Jak na moje oko to konkurs niesprawiedliwy bo fotografia to jedno a obróbka graficzna obrazu to drugie a tu to wszystko ze sobą wymieszane. Orginałki powinny być same - bez kadrowania, rasowania - odczyt z Exifa i tyle. Wysłałem kilka sztuk i szczerze mówiąc nie liczyłem na nagrody ale poszły orginałki - nic nie poprawiane bo myślałem, że po to jest właśnie Exif w takich konkursach. No cóż może doczekamy takiego konkursu.

Jeronimo
26.06.06, 23:34
zgadzam sie... powinno byc bez kadrowania i jak ktos wygra to pokazuje EXIF'a...

buszm
29.06.06, 00:06
Dokładnie - to właśnie cała trudność makro - trzeba być blisko obiektu i nie wielka to sztuka przywalić fote na telezoomie z daleka na wielkiej matrycy i potem kadrować....

kapir
1.07.06, 12:27
Orginałki powinny być same - bez kadrowania, rasowania - odczyt z Exifa i tyle

:) - proszę bardzo, purystyczne podejście do fotografii na grupie cyfrowej :)
Nie zgadzam sie oczywiście z tą opinią. Kadrowanie i delikatna obróbka cyfrowa, ale takie aby nie naruszać delikatnej granicy między fotografią, a grafiką są jak najbardziej uzasadnione, a wręcz w fotografii jako sztuce kreacji porządane.
Inaczej ma sie to w fotografii przyrodniczej (w tym macro), reportażowej i dokumentalnej (w tym architektura i krajobraz). Tam możliwe dozwolone korekcje graficzne są znacznie mniejsze. IMO dopuszczalne jet dowolne kadrowanie, przekształcenie na B&W, oraz nienachalne ingerencje w kolor.
Zresztą, w fotografii jak w każdej sztuce regułą jest brak reguł :)

RadioErewan
2.07.06, 00:45
Widzę, że na grupie wielu zwolenników teorii jakie głosi Lechu. "Fotografować w JPG" :-).

Smerf Maruda
3.07.06, 21:30
http://www.makro.olympus.pl/wyniki.html

Ja wygrałem.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Kartę 256MB, CF. Przyda się :-)

zazula
23.07.06, 19:13
III miejsce w kategorii wymagajacej.

Czy ktos wie, czy nagrody zostaly wyslane? Jestem na wakacjach a mialy byc wyslane po 10 lipca a 19 jeszcze nie bylo.

Szpileczka
11.08.06, 21:50
Dostaliście już nagrody, bo ja nadal nic, a jest już 11.08 czyli miesiąc po tym jak mieli wysłać kurierem :?

zazula
22.08.06, 10:52
Dostaliście już nagrody, bo ja nadal nic, a jest już 11.08 czyli miesiąc po tym jak mieli wysłać kurierem :?

Do mnie wyslano 21 lipca przez UPS. Musisz sprawdzic mailowo czy dostali twoje dane, bo jednej osobie napisali, ze nie zglosil sie w terminie z danymi i nagroda przepadla. A wysylal dane w tym samym dniu co ja.

Szpileczka
22.08.06, 21:50
Niestety żadnej odpowiedzi nie dostałam, nawet na moje reklamacje.
Dane zostały wysłane do nich 17 czerwca.
Najłatwiej jest powiedzieć ,że danych nie dostali... ;)

fotomark
6.12.06, 21:40
Fotomark

fotomark
6.12.06, 21:42
Przepraszam że odświeżam stary post ale nie chcę zakładać nowego wątku.
Proszę szanowną społeczność o pomoc i radę.
Miałem szczęście wygrać jakąś tam nagrodę, w tym konkursie.
Niestety niemogę się jej doprosić.
Kontaktowałem się kilka razy ze sponsorem nagrody i zawsze zapewniał mnie że już wysyła nagrodę. Pisałem dwókrotnie do organizatorów konkursu, pisałem listy do redaktora naczelnego pisma i wszędzie mnie poprostu olali.
Pomomo że nagroda nie jest aż tak cenna, niee mam zamiaru im darować ponieważ nie lubie jak się ze mnie robi idiotę.
Mam zamiar napisać jeszcze list do Prezesa Olympus Polska pana Krzysztofa Trześniowskiego.
Poznałem go osobiście w Powsinie gdzie byłem na rozdaniu nagród , i uważam że to bardzo sympatyczny człowiek.
Proszę o pomoc w kontakcie ponieważ nie mam żadnych namiarów.
Dziękuję za pomoc.

Piotr Grześ
8.12.06, 23:50
Skontaktuj się poprzez Olympus Polska, strona internetowa - telefony itp. To sympatyczni ludzie. Widocznie coś się im mocno pomieszało, tak bywa, nie mają już nagród, ale jak bedziesz mile "upierdliwy", sądzę, że coś uzyskasz. A swoją drogą strzelili sobie gola. Ja dostałem koszulkę w rozmiarze ogromnym, ale właściwym i cieszę się.
Pozdrawiam.

fotomark
9.12.06, 14:25
Dzięki Piotr Grześ.:) Będe próbował na pewno. Byłem już na ich stronie ale nie potrafię tam znaleźć nic konkretnego. Pozdrawiam