PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedy kupić cyfrówkę ???



krupek
22.11.03, 19:53
Pytanie to kieruje do wszystkich, którzy śledzą ceny aparatów cyfrowych "w przestrzeni czasowej" :) i orientują się jaki "okres" w roku jest najbardziej korzystny jeśli chodzi o zakup aparatu, sprzętu itd.

Zbliżają się święta, koniec roku... :lol:

Czy to dobry czas na zakup cyfrówki?
Kupować szybko w listopadzie, czy czekać na grudzień?
A może poczekać na początek roku następnego?

Każdego kto śledzi ceny... i jest zorintowany... proszę o wypowiedź bo to dość ważny temat dla wielu urzytkowników w sumie.

(A)rturo
23.11.03, 00:53
A chcesz ja kupic do tipa czy w pl sklepie?

krupek
23.11.03, 11:12
A to takie ważne jest? :roll:

No właściwie jest mi to obojętne. Liczy się tylko to żeby cena była dobra.

Z TIP'ów to interesuje mnie właściwie tylko www.aparaty.ua.pl bo jakoś
do Allego nie jestem przekonany.
(Jeśli ktoś zna innych TIP'ów blisko Rzeczowa, ew. Krakowa to niech da znać - (Arras to m.in. o Tobie mowa :)))

W sklepie też mogę kupić, a dlaczego by nie. W Rzeszowie powstał ostatnio MediaMarkt i jeszcze ze 2 interesujące inne sklepy są.

No więc (A)rturo jak się sytuacja przedstawia?

Arras
23.11.03, 13:10
Właściwie to odpowiedź na Twoje pytanie to jest trochę za trudna jak dla mnie. :D Nie bardzo zwiedzam miasto żeby być na bierząco w cenach. Z tego co się trochę zorientowałem to chyba najlepszym wyjściem było by kupienie aparatu przez tip'a. Chyba ceny najniższe... Co do mojego pstrykacza to kupiłem go w Krakowie, bo u nas różnica cen na modelach olympusa wachała się w granicach od 100 do 200 zł drożej niż w Krakowie.

PS. Przeglądnąłem stronę Grossman'a - ceny rzeczywiście nie wysokie - on sprzedaje swój sprzęt także na allegro, więc to chyba poniekąd jest gwarancją niskiej ceny.

(A)rturo
23.11.03, 13:52
krupek: bardzo wazne
cena u tipa zalezy od wahan euro.
przyklad: przy premeirze canona 300d kosztowal u tipa 4.2 w wersji kit obecnie to 4.7

Siro
23.11.03, 14:56
hmmm ceny w sklepach zaleza tez od miast ale np u mnie w Czestochowie w Media ceny byly o conajmniej 500 zl wyzsze niz na Allegro (gdzie tez aparat kupilem)
osobiscie polecam odwiedzenie Allegro bo zdarzaja sie niezle oferty :) wystarczy poszukac

krupek
25.11.03, 17:34
Co do tego, że aparat lepiej jest kupić u TIP'a to jestem przekonany. (no poza tym, że troche odrzuca mnie problem realizacji gwarancji gdyby czasem aparacik chciał się popsuć.)

Ja jednak pytałem nie o miejsce, ale o czas zakupu :lol:.

Czy na ten temat ktoś mógłby się wypowiedzieć?
Która część roku jest najlepsza na zakup cyfrówki? (listopad? / grudzień? / czy może dopiero poczekać na nowy rok? / a może jeszcze później?)

Doświadczonych speców od marketingu i sprzedaży proszę o wypowiedź... :) (żartuje oczywiście).

Siro
26.11.03, 00:09
moge sie mylic ale z moich obserwacji to raczej wyciagam wnioski iz przez caly rok jest tak samo :) co jakis czas, niezaleznie od pory roku, wychodza jakies nowosci, starszy sprzet tanieje i tak to sie ciagnie dalej :D
jedynie to moze ilosc roznych promocji etc w sklepach na swieta sprawi ze ceny spadna ale gdy nie kupujemy w sklepach jakis to roznicy chyba nie ma

Tadeusz B
26.11.03, 19:56
Polecam wizytę u Niemca lub Czecha tam są tańsze aparatki. :wink:
A kiedy kupić? - jak najszybciej bo szkoda czasu: święta, imprezy, życie szybko leci! Pozdrawiam!

krupek
30.11.03, 10:05
A orientuje się ktoś jak to wszstko się zmieni gdy wejdziemy do Unii?
Ceny spadną do poziomu tych z Niemiec? Będzie można przewozić zakupiony sprzęt bez większych formalności? Co z cłem?
Pytam, bo jak by się jakaś rewolucja szykowała, to najwyżej poczekam i jak coś to wyślę znajomego do Dojczów i mi zakupi sprzęcik...
Zna się ktoś na tej całej polityce i odpowie?

than
4.12.03, 11:36
kiedy kupić????..WCZORAJ!!!...szkoda czasu i pieniędzy..policz ile fotek robisz roczniexwywołaniexfoty nieudane=całkiem sympatyczna cyfrówka

Jeronimo
4.12.03, 18:52
ja jak dobrze pojdzie to kupie na Allegro :-) (mam nadzieje ze nie bede zalowal... no ale sprzedawca wyglada na porzadna firme)
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=18290038