PDA

Zobacz pełną wersję : BLM-1 na markowych ogniwach , gdzie ???



Strony : [1] 2

robin102
5.06.06, 18:29
Jak ktoś ma doświadczenie gdzie kupić takowy w sklepie netowy żeby był na markowych ogniwach to proszę o info. ( nie na allegro) Dzięki !!!

pete_136
5.06.06, 20:59
Właśnie zamówiłem do swojego E odpowiednik BLM-1 na ogniwach GP z roczną gwarancją ,ale niestety nie z netu. Ale możesz zamówić tu www.batimex.pl

Marx07
6.06.06, 08:25
Witam
Ja kupiłem aku GP na agito.pl szybka przesyłka, dobre ceny osprzętu bo same aparaty mają drożej niż np na cyfrowe.pl
Pozdrawiam

Wiejo
6.06.06, 16:15
http://www.onephoto.pstryk.pl/szukaj.php?spar=did%3D112%26vid%3D105%26tylkonowe% 3D1%26podid%5B%5D%3D60%26podid%5B%5D%3D114%26max_r elevancy%3D&pg=2&hp=10&qs=21
po długich analizach zdecydowałem się na te gdyż ich charakterystyka pracy jest najbardziej zbliżona do orginału co stwierdziłem w jednym z wcześniejszych wątków na forum. Będę je miał za ok trzy tygodnie i wtedy organoleptycznie stwierdzę. Na razie o innych nie myślę. Pozdrawiam. :D

pete_136
9.06.06, 14:33
Właśnie kupiłem aku Batimex poj. 1400mAh a więc wiarygodna. Napis Made In Japan to już mniej wiarygodne. Cena 68 zeta. Zobaczymy jak pracuje.

robin102
9.06.06, 20:01
ja jednak jako fotoamator dusigrosz kupilem 2 sztuki zamiennikaów na allegro po 37 zl Premium Gold . Zobaczymy czy wakacje przetrzymają.

luc4s
9.06.06, 21:05
TE Premium to jest badziew, mam już drugiego, wymienionego w ramach gwarancji i taki sam szmelc jak ten pierwszy, do oryginału to to nie ma nawet porównania. Ale, że tanie można kupić kilka.

KaarooL
9.06.06, 22:56
oszczędzajcie, oszczędzajcie... ja tam wiem, że na fazie nie powinno się zbytnio sępić.

od ponad roku (jeszcze z poprzednim sprzętem) używam 2 sztuk zamienników DIGITAL kupionych w foto-net.pl

chodzą cały czas jak nowe, wydajność porównywalna z oryginałem a cena symboliczna w stosunku do 350 pln za oryginał.

Bartek Ezier
10.06.06, 09:52
no własnie .... jak to jest z premium gold ?? czy jak mowi luc4s to badziew ??

robin102
10.06.06, 10:39
Badziew i to jaki , w ogóle się nie ładują. W poniedziałek odsyłam . I potwierdza sie przysłowie " głupi płaci dwa razy "
NIE KUPUJCIE POWER GOLD

luc4s
10.06.06, 15:03
Pytanie tylko co jest godne uwagi w cenie do 80 zł?

Hal
10.06.06, 20:46
Ja zamówiłem PowerKinga... :? Co to warte nie wiem, ale się niedługo przekonam :|
Recenzje niby dobre ...ale może te recenzje sami pisali :twisted: :razz:
Czas pokaże czy to badziew czy nie.
Foto Tip (http://www.foto-tip.pl/sklep/product_info.php?cPath=26_27_45&products_id=249)

R@fi
11.06.06, 10:06
Ja kupiłem Premium gold'a 2200 mAh jakieś pół roku temu i działa bez zatrzeżeń :mrgreen: Żadnych problemów z ładowaniem, trzymaniem pojemności itd. Jedyne zdziwko jakie miałem to zaraz po otwarciu paczki jak zobaczyłem naklejkę a na niej nadruk 3.7V :?: :!: :?: Jednak miernik rozwiał moje wątpliwości - poprostu chińczyki nakleili złą naklejkę. Nic lepszego za 37 PLN raczej się nie znajdzie.

Magus
11.06.06, 11:00
Właśnie dostałem taki aku - pierwsze moje testy wskazują na poprawne działanie.

Dobrze, że masz go sprawdzonego, teraz ze 100% czystym sumieniem będę go używał.

Hal
13.06.06, 19:59
Właśnie dziś otrzymałem AKU z Foto Tip...wygląda bardzo fajnie właściwie nie różni się od orginalnego :D poza "tłoczonymi"napisami ...Na PowerKingu oczywiście nie ma "tłoczonych" napisów...na nalepce napisane jest że "made in Japan" w środku.
Poza tym na stronie sklepu napisano że jest 7,4 V a na AKU pisze że 7,2V ...więc gitara :D
Poza tym złącze zostało wykonane moim zdaniem lepiej niż orginał bo zostało jakby pozłocone a w moim orginale jest takie zwykłe blaszane. AKU ładuje się zupełnie normalnie a czas ładowania jest porównywalny z orginałem...zobaczymy ile będzie trzymał :|

robin102
13.06.06, 20:43
Fajne te ceny akumulatorków wychodzi za taki niby lepszy zamiennik 80 -90 zl '
To tyle ile dziś kolega z firmy zapłacił za 44 Ah aku polskiej produkcji do samochodu , można się turlać ze śmiechu.

Te trefne powergoldy odeslałem dziś do sprzedawcy obiecał kasę zwrócić

dzemski
13.06.06, 21:01
gdzies na tym forum juz byla dyskusja o zamiennikach i byl tez link do testu porownawczego zamiennikow. z tego co pamietam oryginalny olympus blm1 byl w tym tescie na 3 miejscu (zdecydowanie ze wzledu na cene, ale i na pojemnosc). pierwsze miejsce przypadlo aku nieznanej u nas firmy UNIROSS, a na 2 miejscu byl Energizer. moi znajomi od sigmy polecaja mi aku firmy unomat (do kupienia w polsce za 99 zl)

oto link do testu:
http://t5r.pwp.blueyonder.co.uk/e1/clonetests.htm

ogolnie z aku markowymi jest tak, ze ogniwa produkuje 2-3 firmy i wszyscy biora od nich te ogniwa, laduja w swoje obudowy i gotowe.

Andrzej100
13.06.06, 23:44
Godne polecenia są akumulatory GP - VY L002 w cenie 89 zł (sprawdzone osobiście):
http://www.e-baterie.pl/esklep/pokaz_produkt.php?idprod=263
Pozdrawiam:
Andrzej

robin102
16.06.06, 22:09
sprzedaca oddał kaskę !!! HAAAAA

Hal
17.06.06, 14:33
No i trochę pomęczyłem to moje nowe AKU i jak na razie trzyma jak wściekły :D

robin102
17.06.06, 21:44
Ile czasu się ładował ??? zerknąłeś ???

Hal
18.06.06, 14:25
Dokładnych pomiarów niestety jeszcze nie robiłem ale troszke szybciej się ładował niż orginał.

Bartek Ezier
23.06.06, 11:36
U mnie po 3 ładowaniach premium gold 2200 :-) siada po 50 zdjeciach z czego moze 10 z lampą.

chyba kupie GP

wie ktos gdzie tanio ??

KaarooL
23.06.06, 12:14
nie rozumiem podejścia... chyba macie za dużo czasu na eksperymenty i odsyłanie bubli.

znudzonym eksperymentowaniem polecam ogniwa w foto-net.pl... kupiłem tam dwie sztuki DIGITAL rok temu i obie trzymają jak oryginał albo i lepiej.

robin102
23.06.06, 13:27
co to gdzie to marka DIGITAL ??? , w tym sklepie sprzedają te szajsowne Premium Gold.

KaarooL
23.06.06, 14:29
robin102:

widzę, że już nie mają tych ogniw... znajomy też ujeżdża dwa zamienniki DIGITAL i jest OK.

w sumie foto-tip ma jeszcze jakieś ogniwka 1400 mAh, może warto obadać co to jest?

http://www.foto-tip.pl/sklep/product_info.php?cPath=26_27_45&products_id=249

Bartek Ezier
23.06.06, 18:50
To PowerKing - slyszalem tyle samo dobrych opinii (i złych) co o Premium Gold - ale przy takiej cenie mysle ze lepiej dolozyc do prawdziwycyh GP za 125zł

o przepraszam kolega wyżej znalazl za 89zł :-) http://www.e-baterie.pl/esklep/pokaz_produkt.php?idprod=263

Hal
23.06.06, 19:24
Mój PowerKing jest OK...zresztą zobaczy się za kilka miesięcy.

robin102
24.06.06, 12:26
ZERKNIJCIE NA TEN LINK - równie dobrze mógłby producent napisać 10Ah hi hi hi hi
http://www.allegro.pl/item111584015_bc14a_akumulator_olympus_blm_1_2800m ah_c5060_c8080.html

luc4s
24.06.06, 14:14
Robin gość jest z Białegostoku, może osobiście byś sprawdził co ten szmelc warty? Ja chyba kupię tego GP.

robin102
24.06.06, 15:00
Wstyd mi za ziomka normalnie , też chyba kupię GP ale na allegro jest też wystawiona nówka sztuka orginał olympus za 140 zł.
A słyszał ktoś o ogniwach PLATINUM co to za szajsiki ???

R@fi
24.06.06, 22:21
Ja kupiłem drugiego Premium gold'a (poprawili już naklejkę na aku). Zarówno pierwszy jak i drugi działa bez problemu. Czas ładowania ~5h (tak mi się wydaje, ale głowy nie daję sobie uciąć). Jak dla mnie są OK.

robin102
25.06.06, 12:33
A używał ktoś aku tej marki ???


http://www.allegro.pl/show_item.php?item=111882434&msg=Aukcja+zosta%C5%82a+dodana+do+obserwowanych.%0 A%09%3C%2Fp%3E%3Cp%3EAby+przed+zako%

Bartek Ezier
25.06.06, 21:27
Hahnel w tym tescie http://t5r.pwp.blueyonder.co.uk/e1/clonetests.htm wypadł na 4 miejscu wiec chyba niezle

robin102
27.06.06, 16:39
Robin gość jest z Białegostoku, może osobiście byś sprawdził co ten szmelc warty? Ja chyba kupię tego GP.
gościu mieszka od mnie kilkaset metrów , a nie zgadza się na odbiór osobisty ., pewnie ,że lepiej śmiecie wysyłać w świat , omijajcie tego sprzedawcę !!!

nieboraku
28.06.06, 15:14
Po pierwsze witam wszystkim bardzo serdecznie, bo jestem tu nowy.

Co do baterii - cóż stałem się szczęśliwym posiadaczem E-500 w wersji SE, czyli bez akumulatora. Długo szukałem po necie i trafiłem na akumulatorki marki Uniross i Energizer. Z tego co widzę, ktoś wrzucił link do testu i okazało się, że to bardzo dobre aku. Cóż, będę miał okazję sprawdzić osobiście. To, co skłoniło mnie do zakupu tych aku to dwuletnia gwarancja i cena - około 105pln. Do tego dokupiłem ładowarkę Unirossa uniwersalną do całej masy różnych akumulatorków. Także będę miał okazję przetestować bateryjkę i zdam relację, jeśli kogoś interesuje. Aha, aku kupiłem tutaj (http://www.gmkbatteries.co.uk/olympus-blm1-c-5935_5961_19002.html) wraz z ładowarką. A sama firma uniross ma stronkę tutaj (http://www.uniross.com/uniross.htm) - może się komuś przydać.
Myślałem, czy nie brać energizerów, ale cena wyższa, a gwarancja też na dwa lata tylko.
Aha, unirossy mają cykl 1000 ładowań w odróżnieniu od olympuskich oryginałów.

dorjan
28.06.06, 23:58
nieboraku Firma UNIROSS na swoich ogniwach może wypisywać różne bzdury. Te ogniwa mogą nawet wybuchnąć w ładowarce (przypadek z rozmiarem R6), a podawane pojemności to pobożne życzenia. Żadne ogniwo Li-ion nie osiągnie 1000 ładowań pomimo zapewnień producenta. Markowi producenci podają prawdziwe dane i w rzeczywistości ogniwo Li-ion wytrzymuje do 500 cykli, a najczęściej kończy żywot już przy ok. 350 ładowaniach. Pomyliłeś pewnie te 1000 cykli z aku NiMH, lub NiCd, które rzeczywiście potrafią tyle wytrzymać, lecz przy typowych ładowarkach procesorowych 500 cykli to również sukces.
Osobiście w E-1 używam taniej podróbki za cenę poniżej 30zł i nie mam powodów do krytyki. Wydajność tego aku jest porównywalna z oryginałem, a miernik poziomu energii w korpusie informuje o jego rozładowaniu z wyprzedzeniem do kilkunastu fotek. Okres eksploatacji jest jednak zbyt krótki (dopiero 3 m-ce) i nie mogę polecać wszystkim takiego rozwiązania.
Mam inny niemarkowy aku NB2LH 800mAh do Canona S70 za cenę 25zł i jest on eksploatowany od 1,5 roku i nadal dorównuje oryginalnemu, więc nie widzę powodu kupowania drogich ogniw.
Kupując aku unikam ofert z wysokimi pojemnościami, gdyż ogniwo Li-ion BLM1 powyżej 1800mAh to tylko nalepka świadcząca o nierzetelności producenta i niskiej jakości aku.
Swoje aku kupiłem u poniższego sprzedawcy.

http://www.allegro.pl/item111681468_akumulator_do_olympus_c_5060_blm_1_l i_ion_1800_mah.html

nieboraku
29.06.06, 00:33
Nie wiem, czy to pobożne życzenia, czy przechwalanie się, czy co to jest, ale wiem, że dostałem 2 lata gwarancji na baterię. Tylko Energizer daje tyle. A skoro dali aż tyle gwarancji, znaczy się wiedzą co robią :)
Tak czy siak, patrząc na test zaprezentowany wcześniej, widzę, że bateryjka daje radę. Dziś wyfociła 420 fotek, z czego około 10 tylko na lampie. Bateria ma się dobrze i zobaczymy jak długo jeszcze będzie się miała dobrze :twisted:
pozdro

dorjan
29.06.06, 01:40
To nie ja wymyśliłem, że aku Li-ion mają ograniczoną liczbę cykli ładowań do max. 500x. Wynika to z właściwości samego ogniwa i podawanie wyższych wartości jest wprowadzaniem w błąd kupującego. Nie poddaję w wątpliwość pojemności podawanej przez Uniross_a w przypadku BLM1, gdyż jest to dobry standard. Dwuletni okres gwarancji jest całkowicie realny i w dużej mierze zależy od sposobu ładowania aku. Eksploatacja pełnymi cyklami zdecydowanie przedłuża ten okres. Żywotność baterii Li-ion zależy również od wbudowanego w aku info-chip_a, który odpowiada za prawidłowe ładowanie. Nieprawidłowo działająca elektronika aku potrafi zniszczyć najlepsze ogniwa już po kilkudziesięciu ładowaniach. Kupowanie produktu markowego wiąże się z brakiem ryzyka i wysoką ceną, ale można trafić na doskonałe aku nieznanych producentów za kilkukrotnie mniejsze pieniądze.

robin102
29.06.06, 10:45
dorjan to poleć coś niemarkowego i w miarę porządnego bo ja ostatnio kupiłem premiumgold i to był śmieć , kolega coś innego i trzyma max 100 fotek bez lampy !!!
będę dźwięczny
tu jest niby dobry aku do sprzedania , ale gościu jakiś pazerny , nie dość ,że cena wysoka to za przesyłkę chce 11zł lub 15 z pobraniem.
http://www.allegro.pl/item111882434_hahnel_blm_1_nie_kupuj_chinskiego_zl omu_.html

KaarooL
29.06.06, 14:14
robin:

ten z linka może mieć potencjał... atakuj, ja DIGITAL'e chwyciłem po 8x pln za sztukę - to i tak niedrogo. badziewia za 40 pln bym nie brał.

Bartek Ezier
29.06.06, 20:46
dorjan to poleć coś niemarkowego i w miarę porządnego
co prawda nie jestem dorjan ale po 3 dniach uzytkowania GP jestem bardzo zadwolony a cena 89 na e-baterie.pl to naprawde ok. Nie uwierze ze majac aparat za 3k szkoda wydac 2x wiecej niz za podrobe (ktorego producenta nie widac nawet w necie).

Sadze tez ze ciezko jest polecic podrobe bo z nmi jest loteria - jedni maja i sie ciesza a inni juz zapomnieli ze mieli.

przez chwile mialem Premium G.(...no) i trzymalem do 5 cykli ladowania liczac ze bedzie lepiej ...prawda trzyma dluzej ale aparat sygnalizuje "czerwona baterią" ze zaraz sie wyladuje a tak naprawde jeszcze 50-70 zdjec robi - wnerwiajace !

dorjan
30.06.06, 00:35
robin102 Tak jak napisał ezier kupno niemarkowego aku to loteria i trudno polecać produkt bez nazwy. Podałem link do sprzedawcy, gdzie kupiłem swoją podróbkę, ale nawet w tym przypadku kupowałem BLM1 o pojemności 1500mAh, a otrzymałem 1800mAh. Widocznie tylko z taką nalepką mieli na stanie. Szczęściem jest, że działa poprawnie od ok. 3 m-cy i przez ten czas zdążyłem naładować go dopiero 4x, gdyż używam go na zmianę z oryginałem.
Dzisiaj spróbowałem sprawdzić dostępność zamienników BLM1 w dwóch białostockich hurtowniach (AWA i MONITOR), ale z negatywnym skutkiem. Również rzeszowski FOTO-HURT nie ma w tej chwili żadnego zamiennika BLM1, więc pozostają jedynie sklepy internetowe i Allegro.
KaarooL ma dokładnie takie nastawienie do jakości aku „bez nazwy” jak moje własne do niedawna poglądy, jednak porażka z Energizer_em NiMH 2300mAh zmieniła mój punkt widzenia.
Poprzednio miałem Olka E-10, którego prądożerność była czasami denerwująca. Wykonanie 200 fotek na pełnych markowych aku było niemożliwe, a najnowszy wówczas Energizer 2300mAh wysiadał już przy ok. 100szt. Dziwne było to, że pozostawało w nich ok. 1A niewykorzystanego prądu.
Moja ładowarka to uniwersalny Conrad CHARGE Manager 2010 z wyświetlaczem LCD. Waży to ustrojstwo kilka kilogramów i jest chłodzone dwoma wentylatorami. Można jej używać w trybie auto, lub zaprogramować parametry każdego wkładanego aku. Pokazuje stan każdego ogniwa indywidualnie (napięcie, prąd ładowania, prąd rozładowania, czas trwania procesu dla każdego aku, zadany program dla każdego ogniwa osobno, ilość przyjętego i oddanego prądu ...). Dzięki tej ładowarce widzę różnice i nie dam namówić się na coś takiego jak Camelion, Forever, Uniross. Żadna z tych marek nie posiada pojemności podanej na opakowaniu. Na początku roku otrzymałem do przetestowania jakieś chińskie HFR_y 2500mAh i ku mojemu zaskoczeniu ładowarka potwierdziła wysokie parametry tego ogniwa. Już przy programie formowania wynik był lepszy od renomowanego Duracela, Panasonica, czy Energizera. Olek E-10 nie potrafił ich rozładować nawet przy 300 fotkach, a lampa Metza jest ciągle gotowa do błysku. Te chińskie HFR_y pokazały taką klasę jak ogniwa Sanyo, które uważam za najlepsze dostępne na rynku. Po pół roku te nieznane aku nadal posiada pełną pojemność, a można je kupić za 6-8zł za szt.
Z akumulatorami Li-ion też różnie bywa. Stosowane ogniwa mogą być „made in Japan”, ale info-chip to element decydujący o ładowaniu takiego ogniwa. Od jego programu i info wysyłanemu do ładowarki zależy sprawność i trwałość całego aku. Znane są przypadki wymiany całych partii aku do laptopów (np. Compaq, HP, Sony) z powodu przegrzewania się i możliwości wybuchu. Jednak markowe to wyselekcjonowane aku. Możemy liczyć na bezpieczeństwo i trwałość, chociaż cena oryginałów jest nieakceptowalna. Sięgamy więc do tańszych (półmarkowych) produktów, ale ryzyko kupienia bubla jest niewiele mniejsze, niż w produktach „bez marki” za ok. 30zł. Takiej kwoty nie żal postawić na loterii i wielu wygrywa otrzymując sprawne baterie, a nieszczęśliwcy mogą reklamować wadliwe aku, aż do pozytywnego skutku. Życzę udanego losowania w tej loterii, bo innej recepty na kupno taniego aku nie ma.
Pozdrawiam.

robin102
1.07.06, 12:25
zamówiłem tego hahnela za 79 zł , zobaczymy , potestuję, napiszę

dzemski
1.07.06, 12:27
Ja natomiast zamowiłem tego GP i już go mam, także potestuję i napiszę wrażenia.

maryo
1.07.06, 12:55
a ja ostatnio znalazlem w sklepie takie coś:

Lithuim Ion Battert Pack
Peplace PS-BLM1
1900mAh
za 60zl

wie moze ktoś co to jest warte?

chomsky
1.07.06, 13:10
Dorjan- gdzie mozna kupic te porzadne HFR-y.
Szukam ogniw BYD- rowniez wielkosci r6, ale nie moge ich znalesc.
To ogniwa przemyslowe, bardzo porzadne.- chyba, ze na takie natrafilem.
Czesc.ch.

robin102
1.07.06, 14:14
maryo a w jakim sklepie , w netowym ?? pokaż fotkę tego aku.
chomsky zaineresuj się ANSMANNEM - w życiu lapsiejszych aku AA nie miałem

dzemski
1.07.06, 18:29
Maryo, nie kupuj tego PS-BLM1 1900, właśnie takie ***** wyrzuciłem dziś do kosza. Po 3 ładowaniach trzymało 20 zdjęć i nie dało się naładować (po 30 minutach ładowania zaczynała migać czerwona dioda w ładowarce). Przestrzegam wszystkich żeby nie dali się złapać na ten shit.

nieboraku
1.07.06, 20:22
Ja ze swojej strony mogę powiedzeić tylko tyle, że na nowej baterii naładowanej po raz pierwszy zrobiłem już 680 fotek, z tego około 60 z lampą. Dodatkowo na baterii ściągam zdjęcia z aparatu i czaem oglądam moje dzieła analizując małe co nie co :).
Póki co oznak wykończenia aku nie widać, ale pewnie należy się spodziewać w każdej chwili i jak się skończą nie omieszkam się podzielić wrażeniami. Tak czy siak, test zaprezentowany na stronie podanej przez kolegów zdaje się mówić prawdę, co mnie bardzo cieszy, bo cena ogniwka mała nie była i wyniosła około 106pln.
BTW - czy ktoś może powiedzieć, ile robi na standardowej Olympusowskiej baterii zdjeć, i czy na jej żywotność na wpływ robienie fotek na AF i MF.

robin102
1.07.06, 22:01
nieboraku Oczywiście że na konsumpcje energi z aku ma wpływ czy ogniskujesz paluchem czy AF . Tam przecież jest motorek który ciąga tubusem obiektywu. Oczywiście czas pracy LCD też ma bardzo duży wpływ , temperatura otoczenia i jak ustawisz sobie usypianie aparatu. Jak to opanujesz to może i 1000 fotek dojedziesz jak to ktoś testował na orginalnym aku , trochę wierzyć mi sie nie chce. Ale 680 zrobionych ,a apart masz chyba kilka dni , nie ma co ładny wynik. Ja potrzebuje 3-4 miesiące na tyle zdjęć.

dorjan
1.07.06, 22:14
chomsky Dystrybutorem aku R6 HFR NiMH 2500mAh jest białostocka hurtownia Monitor. Te aku są konfekcjonowane w kartonach po 200szt, bez blistrów, ale sprzedają je również luzem na sztuki we własnym sklepie po 8zł. Przy większej ilości można uzyskać cenę 6zł za szt. Można je również kupić w sklepach RTV AGD. W razie kłopotów służę pomocą.
Tak wyglądają aku HFR.

http://img66.imageshack.us/img66/9646/hfr25002mh.jpg

nieboraku
1.07.06, 23:31
Ale 680 zrobionych ,a apart masz chyba kilka dni , nie ma co ładny wynik. Ja potrzebuje 3-4 miesiące na tyle zdjęć.

Hehe, fotek to jest zrobionych więcej, bo około 1300 - przesiadłem się z A70 i po uruchomieniu Olka w zasadzie to strzelałem do czego się dało, aby zobaczyć, co mogę a czego nie. Cały czas się uczę aparatu i robię po kilkanaście zdjęć jednego, aby zobaczyć efekt końcowy. Niestety nie da rady się nauczyć wszystkiego, więc jadę po kolei - balans, ekspozycja, przesłona, etc. Potem analiza w domku, a potem znowu od nowa w połączeniu z innymi ustawieniami... Ogólnie jazda na maksa, bo uważam, że aparat zrozumiem i zasady jako takie fotografowania za hohoho, pewnie nie jedna lustrzanka dokończy żywota. Także uczę się fotografii, aparatu i od nowa poznaję okolicę, a okolice przepiękne - za tydzien przyjeżdża teściowa, więc odwiedzimy kilka przepięknych zakątków - może zrozumiem na tyle aparat, by robić fotki znośnie.
BTW - zauważyłem, że w trybie AF aparat ostrzy wyśmieniciei nie mam problemów żadnych. Natomiast w trybie MF zdjęcia są nie ostre i nie wyostrzone na pewno na to, co próbowałem ostrzyć - co jest grane? :roll:

chomsky
1.07.06, 23:50
Dorjan- dzieki, sprobuje zlapac na nich namiar.
czesc.ch.

dorjan
2.07.06, 01:05
chomsky Dopiero na fotce aku HFR zauważyłem, że widnieje na nich adres www producenta. Na stronie są dane techniczne i wykresy parametrów. Ta informacja może sie do czegoś przyda.
Pozdrawiam.

maryo
2.07.06, 09:59
ROBI|N102 nie bede juz zamieszczac zdjecia tej PS-BLM1 bo już DZEMSKI wyjsnił zze to nic dobrego, ale tam byla tylko naklejka z napisem co napisałem wczesniej.



Jak to opanujesz to może i 1000 fotek dojedziesz jak to ktoś testował na orginalnym aku , trochę wierzyć mi sie nie chce. Ale 680 zrobionych ,a apart masz chyba kilka dni , nie ma co ładny wynik. Ja potrzebuje 3-4 miesiące na tyle zdjęć.

ja swoją baterie dopiero 4raz ładuje właśnie. na początku - pierwsze ładowaenie bardzo mało zrobiłem zdjec ok 100, po drugim ok 300, ale po trzecim to juz sporo bo 300 z lampą i 200 bez lampy (bo bylem na weselu).

myslalem ze pojemnosc bateri nie bedzie mi rosła, tylko odrazu po pierwszym ładowaniu bedzie max. ciekawe jak bedzie teraz po 4.naładowaniu.

dzemski
2.07.06, 11:05
BTW - zauważyłem, że w trybie AF aparat ostrzy wyśmieniciei nie mam problemów żadnych. Natomiast w trybie MF zdjęcia są nie ostre i nie wyostrzone na pewno na to, co próbowałem ostrzyć - co jest grane? :roll:

Masz może wadę wzroku ?

maryo
2.07.06, 12:07
wie ktos moze czy orginalną baterie trzeba ładować do końca (ok 5h)?

robin102
2.07.06, 19:35
trzeba ładować , aż czuwająca nad tym elektronika da Ci o tym znak . Czyli DEL w ładowarce zmieni barwę na zieloną , jeśli nie masz orginalnej ładowarki to zazwyczaj nawet na takich jest podawany czas ładowania jakiś tam aku o jakiejś pojemności, trzeba tylko skorygowac ten czas odpowiednio do BLM-1 plus z 2-5 % - czyli tak po indijańsku, chyba ,że masz sprzęt co można pomierzyć i policzć.

nieboraku
3.07.06, 13:36
Masz może wadę wzroku ?

Kurde, no mam, ale nie na to oko, którego używam do focenia. Poza tym jeśli przy AF widzę zdjęcia ostro, a przy ustawieniu MF też są ostro, a wychodzi kaszana... może kurcze ostrzyłem nie w tym miejscu :roll: ale dziwne, że aż w tylu fotkach tak kiepsko wyszło...

Tak jest na AF ustawionym centralnie


https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://www.dagmaralukasz.anv.pl/lastmth/01072006/slides/Picture%20025.jpg)

A tak jest na MF też ustawionym centralnie (chyba)


https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://www.dagmaralukasz.anv.pl/lastmth/01072006/slides/Picture%20048.jpg)

dzemski
3.07.06, 16:28
a nie masz przypadkiem ustawione AF+MF ? po AFie doostrzasz manualnie, ale moze spuszczasz palec ze spustu migawki. Mnie sie jeszcze nie zdazylo zeby zdjecie ostre w wizjerze bylo nieostre (no chyba ze poruszylem). Ciekawi mnie czy tak samo sie dzieje na innych szklach. Jesli tak, to wadliwe jest ustawienie lustra.

nieboraku
4.07.06, 12:56
Zdjecia byl robione na 40-150 i na "pelnym MF" :) Nie robilem na innym szkle. Co ciekawe, zdjecia wygladaja na ostre w wizjerze, ostro na LCD, a po zrzucie na komp - jak widac wczesniej :? Porobie proby z drugim obiektywem i zobacze. Bede pozniej sie pytam ewentualne w osobnym watku, bo sie chyba OT zrobilo :)

robin102
5.07.06, 08:38
W TEMACIE BĘDZIE !!!!

Dotarł do mnie akumulator Hahnel 1500 mAh.Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne .Porządnie zapakowany przez producenta w bardzo estetyczne przezroczyste opakowanie z info ,że to odpowiednik BLM-1 Dołączona sensowna karta gwarancyjna na 2 lata !!! oraz karta gwarancyjna sprzedawcy. Jakby ktoś kupowal to proście sprzedawce o dowód zakupu bo jest niezbedny do ewentualnych roszczeń gwarancyjnych -zapis z gwarancji. Prócz tego ciekawa instrukcja z ktorej wynika ,że trzeba go przed użyciem naładować - niby oczywiste , ale jest także zapis ,że po dłuższym leżakowaniu należy go rozładować i potem na full naładować. Z oględzin wynika ,że dotarł do Polski z Irlandi , ale pewnie jest składany w Chinach jak wszystko teraz. Nie ma info o miejscu produkcji .Duży plus na początek. Sam Aku wykonany bardzo dobrze . Suwmiarka w rękę i mierzymy . Wszystko idealnie jak w orginałkach. Styki chyba nawet pozłacane (chyba) ale dokładnie umieszczone i wykonane . Nalepka dość dobrze przyklejona i ze wszystkimi informacjami. Sama obudowa prócz trzymania wymiarów wykonana z wysokiej klasy tworzywa, niczym nie ustępuje orginałowi.
Teraz multimetr w rękę . Po wyjęciu z opakowania napiecie bez obiążenia 7,55 V , po podłączniu minimalnego obciażenia spadek do 6,5 V czyli jest "trochę " naładowany. Wszystko tak jak w orginalnym który niedawno dostałem z E-1.
I szus go do orginalnej ładowarki wolniejszej tej od E300. Ładował się równo 3,5 godziny czyli tyle samo co nowy orginał w pierwszym ładowaniu. Po naładowaniu. Napięcie na stykach 8, 355 V czyli dla porównania w orginalnym Olkowskim było 8,353, czyli tak samo !!! . Po 24 godzinach od ładowania podłączenie małego obciażenia i spadek tylko do 7,95 V .Orginał z tym samym obiążeniem po 24 godzzjechał do 7,85 V. To się dobrze zapowiada !!!!. Uklad kontorli ładowania pracuje co najmniej identycznie jak w orginale . Podczas ładowania Aku grzał się minimalnie mniej niż orginał choć temperatura otoczenia jest wyższa,( albo to złudzenie)
Po 24 godzinach bez obciażenia napiecie spadło tylko o 0,03 , a w orginale jak mierzyłem to spadło o 0,05 v , można by rzec jak orginał.
Koniec zabawy powedrował do aparatu.
Dalsze relacje za tydzień , dwa , czyli po urlopie gdzie go z kilka razy będe ładował.. Na chwile obecną uważam ,że świetny zakup. Aku nie był zleżały, nie zakurzone opakowanie lecz brak daty produkcji i przydatność, Swoją drogą mimo zachwytu i tak myśle ,że to jakiś odrzucik z wymagajacych rynków bo nawet na stronie sprzedawców netowych kosztuje znacznie wiecej, szczególnie za granicą.
Rozprowadza je na Polskę firma z Sopotu (detalista zapomniał zerwac nalepki z danymi importera , wiec mamy namiary HURAAA), a kupiłem od detalisty z Krakowa. Ja zapłaciłem z przesyłką (pobranie ) 94 zł.
Ogólnie u mnie poprawa humoru po poprzednim zakupie szajsownego premium golda. SHIT z nim, ale kase odzyskałem

maryo
5.07.06, 12:27
no no, super robota, niemal recka wyszła ztego.
moze teraz podasz namiary na obie firmu z sopotu i krakowa?

robin102
5.07.06, 20:50
firma handlująca akumulatorami HANHEL z Krakowa to sklep internetowy www.digimania.pl
Użytkownik allegro które je sprzedawał to :digimania_pl
Importer na Polskę dający 2 letnią gwarancję K-Consult sp.zoo ul. Fleszarowej-Muskat 3 81-509 Gdynia www.kconsult.pl
Następny kupię GP i zobaczymy czy coś wart. Z tego jestem zadowolon !!!

robin102
10.07.06, 12:04
ponad 200 fotek na liczniku, a napięcie bez obciążenia 7,55 V !!!! a wygląda tak jak poniżej na fotkach.

http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/P1010268n.jpg

http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/P1010269n.jpg

maryo
10.07.06, 15:02
robin102 niestety na zadnej podanej przez ciebie stronie nie moge odnaleźć powyzszego produktu. w jaki sposób zatem zamówiles tą baterie? może niestety juz wyczerpał sie produkt?

szukałem tutaj:
http://www.digimania.pl/baterie-fotolitowe
www.kconsult.pl

robin102
10.07.06, 16:25
na tej aukcji gusciu wystawia , ja też kupowałem przez allegro , ale możesz sie kontaktować bezpośrednio z importerm , gdzieś wyżej podawałem adres

http://www.allegro.pl/item114037370_hahnel_blm_1_nie_kupuj_chinskiego_zl omu_.html

robin102
19.07.06, 12:14
Doniesienie z ostatniej chwili
Wytrzymał po pierwszym ładowaniu ponad 600 fotek bez użycia lampy ( chyba 3 razy błysnąłem) !!!!

luc4s
19.07.06, 14:00
U importera kosztuje 100 zł i na razie brak :/

luc4s
19.07.06, 14:34
Też zamówiłem, jutro szwagier odbierze osobiście w Krakowie to potestuję :)

robin102
20.07.06, 15:28
wiadomość z ostatniej chwili.

drugie ładowanie 4 godziny 45 minut !!!

luc4s
20.07.06, 22:15
chwilowo się skończyły w Krakowie :( beda w przyszlym tyg.

LubMich
24.07.06, 19:50
szukam zamiennikow bll-1 co mozecie napisac o aku z batimex.pl ? ktos juz kupowal blm tam - jak one trzymaja?
Ktos widzial gdzies jeszcze bll-1?

dog_master
28.07.06, 12:51
Przyczytałam całą Waszą dyskusję i nadal nie mogę się zdecydować :roll:

Który aku. będzie lepszy?
GP http://e-baterie.pl/esklep/pokaz_produkt.php?idprod=263
Hahnel http://www.allegro.pl/item114037370_hahnel_blm_1_nie_kupuj_chinskiego_zl omu_.html

lopez
29.07.06, 22:48
Przyczytałam całą Waszą dyskusję i nadal nie mogę się zdecydować :roll:

hyh... to tak jak ja :mrgreen:
dobrze, że jeszcze aparacik nie dotarł :P

pdzr :mrgreen:

dog_master
31.07.06, 00:48
W najgorszym wypadku można wziąć oba ;]

Okej, nvm, zamówiłam GP :)

mardergang
4.08.06, 11:47
Zdecydowałem sie na GP w e-baterie, ale chyba cała załoga była na urlopie. Złożyłem zamówienie i przez tydzień zero odzewu - nikt nie potwierdził zamówienia, nawet nie odpisywali na maile, a telefonu nie odbierali. Zależało mi na czasie, bo chciałem sformatować baterię przed urlopem. Wczoraj, dokładnie po tygodniu się odezwali, ale jakoś się zraziłem. Zresztą, nie mam czasu czekać.

Rafał Czarny
4.08.06, 13:33
Zależało mi na czasie, bo chciałem sformatować baterię przed urlopem. .

Tych baterii nie trzeba formatować.

robin102
4.08.06, 16:32
mardergang przecież na allegro są porządne akumulatorki

dog_master
7.08.06, 11:59
mardergang, jak widać z mojego postu w/w ;) zamówiłam 31 lipca. Do dziś bateria nie przyszła, a również niedługo wyjeżdżam. Dziś do nich zadzwonię, jak nie będzie kontaktu, zamawiam Hahnela, jakby przyszła, to będę miała extra trzecią...

KaarooL
7.08.06, 12:31
dog_master:

i dobrze, dopiero trzy ogniwa dają pewien komfort. dwa to absolutne minimum jeśli mówimy o czymś więcej, niż zabawa.

kriss
9.08.06, 11:16
Poczytałem sobie o problemach związanych z doborem dodatkowego ogniwa do Olka i przyznam szczerze, że za "namową" robina kupiłem sobie na allegro Hahnela. I - potwierdzam pozytywną opinię wystawioną dla tego aku! Machnąłem kilka serii zdjęć, ostatnio podczas wesela prawie 400 szt. (większość przy użyciu lampy) i bateryjka świetnie się spisała. Polecam. :D

maryo
9.08.06, 11:34
chcialem kupic HANHELA na allegro ale juz aukcja zamknieta,
zamowilem więc GP http://e-baterie.pl/eskle....php?idprod=263

zadzwonilem do nich, podobno jutro bedzie u mnie, wiec dam znac czy warto.

dog_master
10.08.06, 14:10
Uff, przyszło GP - ale się naczekałam... ale Hahnela i taaak kupię ;)

maryo
10.08.06, 18:53
Uff, przyszło GP - ale się naczekałam... ale Hahnela i taaak kupię ;)
ja tez dzisiaj dostelem. czekales tak długo bo z hurtem był klopot. ładuje swoją teraz.

Rafał Czarny
10.08.06, 19:06
Ja właśnie zamierzam odesłać sprzedawcy w ramach półrocznej gwarancji. Kupiłem na Allegro Premium Gold. I nawet w tym samym wątku kilka miesięcy temu chwaliłem ten akumulator. Pierwszych kilka ładowań było git, ostatnio ten akumulator rozładował mi się po około 70 fotach. :evil:

maryo
10.08.06, 21:35
naładował mi sie ten GP w ok 3godz. hm mylsałem ze bedzie to trwalo ok 4-5godz. zobaczymy teraz jak trzyma.

kriss
11.08.06, 10:11
Mój hahnel ładowany 6 razy. Na razie nie obserwuję jakiegoś obniżenia długości "trzymania" - wydaje się, że wszystko chodzi tak jak powinno. No, ale ja mam go krótko, Robin102 ma dlużej, to może on się wypowie, czy nadal trzyma go "pozytywna ocena" tego aku. :D

robin102
11.08.06, 10:47
ja ładowałem dopiero 4 razy , po tym czwartym jest cały czas w aparacie , robię po prostu mało zdjęć . Następne ładowanie pewnie w październiku , ale to dobrze sprawdze w jakim stopniu ulega samorozładowaniu. he he he he ( mam 3 aku)

salvadhor
19.08.06, 19:15
Planuję sobie kupić dodatkowy akumulatorek, wychodzi na to, że GP jest dobry wyborem - tego się trzymać, czy może ma ktoś coś innego godnego polecenia ?

robin102
19.08.06, 21:15
myśle ,że GP powinien być przynajmiej tak dobry jak ten co powyżej testowałem

sijas
23.08.06, 09:20
Pomocy. W całej Polsce na razie nie ma Hahnela, jedyne co znalazłem to Ansmann A-Oly BC M 1, tylko nie wiem, czy on tak do końca jest przeznaczony do E-500, poza tym ma mniejszą pojemność... Co o nim myślicie?

http://www.fotobis.net.pl/index.php?s=details&cat_id=93&id=755

A może ktoś wie gdzie można teraz kupić coś dobrego w rozsądnej cenie?

KaarooL
23.08.06, 10:19
sijas:

Ansmann to dobra marka a mniejszą pojemnością się nie sugeruj. bcm-1 to błąd w nazewnictwie. z opisu i fotek wynika że to zamiennik blm-1.

p.s. bcm-1 to symbol ładowarki do blm-1.

komar
23.08.06, 10:30
Rafał Czarny - Jak długo wytrzymał Ci ten akumulator ??, bo ja w zeszłym tygodniu zakupiłem chyba taki sam. Koszt 37 zł i na baterii jest naklejka 2200 mAh. I jak na razie zrobiłem na nim około 600 fotek przez około tydzień.

Pozdr.
Komar

Rafał Czarny
23.08.06, 11:41
Rafał Czarny - Jak długo wytrzymał Ci ten akumulator ??, bo ja w zeszłym tygodniu zakupiłem chyba taki sam. Koszt 37 zł i na baterii jest naklejka 2200 mAh. I jak na razie zrobiłem na nim około 600 fotek przez około tydzień.

Pozdr.
Komar

Ze trzy miesiące wytrzymał. Może Ty będziesz miał więcej szczęścia.

robin102
23.08.06, 16:59
ANSMANN to taki mercedes wsród producentów akumulatorów , najlepszy z najlepszych , a szczególnie w zastosowaniach profesjonalnych . Jak potrzebujesz to bierz bez zastanowienia oby zleżały nie był

sijas
23.08.06, 18:42
Robin
No proszę jak ładnie trafiłem :-) Już jest zamówiony i opłacony, czekam tylko na przesyłkę :-D Chętnie zrobiłbym mu takie profesjonalne charakterystyki jak Ty, ale niestety nie mam sprzętu, dlatego jedyne co mogę zaoferować to za kilka tygodni powiedzieć "czy dobrze trzyma" :-)
A pomyśleć, że wyszedł jeszcze taniej niż Hahnel ;-)

Dzięki za odzew!

sijas
26.08.06, 09:49
Właśnie odebrałem paczkę. Solidnie opakowana, nie wygląda na zeżałą, już się ładuje. W przeciwieństwie do trzy razy tańszych ogniw dostępnych na allegro nie jest "made in japan" a "made in china" :mrgreen:
Zobaczymy jak się będzie sprawowała.

maryo
28.08.06, 16:00
naładował mi sie ten GP w ok 3godz. hm mylsałem ze bedzie to trwalo ok 4-5godz. zobaczymy teraz jak trzyma.

a wiec po naładowaniu miał ok 8,3V wytrzymał mi ok 500zdjęć - w tym ok 300 z lampą - wiec myskle ze to dość dobry wynik. po rozładowaniu miał 7,2V. Ponowne ładowanie również ok 3h i również ok 8,3V. Polecam.

Dudi_
31.08.06, 12:12
Ja również kupiłem na allegro Premium gold za 37 zł, szybko się ładuje, długo trzyma.

dog_master
2.09.06, 19:58
Jeszcze w kwestii akumulatorka GP: właśnie wróciłam z wczasów, podczas których intensywnie eksploatowałąm aparat, GP działał równie dobrze jak Olympus, starczył mi na ok. 200 rawów z lampą, a zwykłych zdjęć ponad 700 (na pewno więcej, ale już nie pamiętam, ile ;))

KaarooL
9.09.06, 22:22
a ja dzisiaj wlazłem na minę. w jednym dniu padły mi oba zamienniki, tak jakby dokładnie wyliczono ilość cykli. na jednym zrobiłem ze 100 fotek, na drugim może 80 i oba kaput. zostałem z oryginałem i ok. 300 fotek do zrobienia (z kasowaniem nadmiarowych) no i miałem niezły ścisk w żołądku (ślub...).

oryginał OLY dał radę a ja w przyszłym tygodniu wyprawiam pogrzeb ogniwom DIGITAL. wytrzymały ponad rok czasu, oba przeszły tyle samo cykli (ok. 20), rozładowywane zawsze na maxa, doładowywane może po jednym razie.

teraz namierzę hahnela i GP, kupię po jednym i zobaczymy który lepiej da radę. ****.

siwyjohn
10.09.06, 10:06
Kupiłem jakiś czas temu zamiennik Premium Gold - zdechł po ok. poł roku używania (kilkanaście ładowań w BLM-1). Na początku trzymał bardzo ładnie (nawet nieco lepiej niż oryginał), teraz da się nim cyknać poniżej 100 fotek. Nie polecam nikomu więc tych akumulatorów - to czysta loteria, a jak wiadomo w toto lotka wygrać niełatwo ;)

Teraz na allegro próbują wciśnąc to samo z nalepką 2800mAh...
Uwierzę jak zmierzę...

Nie kupujcie tego szajsu! Na prawdę lepiej dopłacić do GP, Ansmanna lun Hahnela.

Piotr Grześ
15.09.06, 17:23
Podpowiedzcie proszę! Z miesiąc temu ładowałem baterię BLM-1 do mojego E-300. Zrobiłem może kilkadziesiąt fotek. Jutro mam ważną okoliczność i muszę focić. Czy mogę doładować baterię, choć nie jest całkowicie rozładowana? Boję się, że mi jutro prądu zabraknie, a nie mam zamiennika.

siwyjohn
15.09.06, 17:51
Podpowiedzcie proszę! Z miesiąc temu ładowałem baterię BLM-1 do mojego E-300. Zrobiłem może kilkadziesiąt fotek. Jutro mam ważną okoliczność i muszę focić. Czy mogę doładować baterię, choć nie jest całkowicie rozładowana? Boję się, że mi jutro prądu zabraknie, a nie mam zamiennika.

Ładuj bez obaw - to w końcu li-ion i można go doładowywać bez specjalnych ceregieli.

Piotr Grześ
15.09.06, 18:11
Serdeczne dzięki. Pozdrawiam.

robin102
15.09.06, 22:32
Po dłuższym leżakowaniu nie nalezy akumulatorka ładować ot tak sobie . Trzeba go najpierw rozładować , a potem ładowanie na FULLL.

grizz
16.09.06, 10:59
A jak szybko i bezpiecznie je rozładować?

siwyjohn
16.09.06, 11:51
@robin102
Jaki konkretnie czas masz na myśli jeśli piszesz "długie leżakownie". Po roku większość akumulatorów będzie znacznie rozładowana.

Przechowywanie akumulatorów to nie jest najprostszy temat... Np. Li-ion najlepiej przechowywać w obniżonych temperaturach (poniżej 15°C), naładowane do 40% pojemności (ok. 2,5V celę). Wtedy nawet rok nie robi na nich specjalnego wrażenia (ułamkowe samorozładowanie).

@grizz
Akumulator możesz rozładować samym aparatem - wyłącz opcję sleep i zostaw włączony na noc. Szybkie rozładowawanie musiałbyś przeprowadzić poza aparatem podłączając obciążenie rezystancyjne. Dla li-ion i Ni-MH lepiej nie przekraczać prądu 0,5C, gdzie C to pojemność akumulatora w Ah.

1. Obliczyć prąd rozładowania I [A] (zakładając max 0,5C [Ah])
2. Obliczyć wartość rezystancji obciążenia z prawa Ohma (R=U/I), gdzie U będzie napięciem od którego zaczynasz rozładowanie.
3. Obliczyć moc wydzielaną na obciążeniu P=UI [W] - dobrać odpowiedni rezystor o większej mocy niż P (im większy zapas mocy tym trudniej będzie się o niego sparzyć ;) )

UWAGA1: W trakcie rozładownia należy kontrolować napięcie na akumulatorze, by nie rozładować go poza zalecany próg (li-ion 3,5 - 2,0V, NiMH 1,0 - 0,9V na celę; BLM-1 to dwie cele li-ion połaczone szeregowo, więc napięcie graniczne należy pomnożyć przez 2). Najlepiej wykonać układ automatycznie odcinający obciążenie po przekroczeniu zadanego progu. Liczenie czasu nie jest dobrym pomysłem za względu na nieliniowość procesu (spada napięcie -> spada prąd).

UWAGA2: Żarówka nie jest dobrym obciążeniem do rozładowywanie (ma rezystancję włókna zmienną w funkcji jego temperatury, a więc prądu przez nie płynącego).

Ogólnie to nie widzę żadnej potrzeby specjalnego rozładowywania sprawnych akumulatorów li-ion - to tylko skracanie ich żywotności, wynoszącej ok. 300 cykli. Rozładowując wykonujemy kolejny kawałek cyklu.

robin102
16.09.06, 11:57
siwyjohn Miesiąc to już jakiś okres leżakowanią. Ja w każdym razie tak robię i porządni producenci zamieszczają taką info w instrukcji.

siwyjohn
16.09.06, 12:29
Miesiąc dla li-ion przechowywanego w temp. pokojowej to nic. Można je normalnie wsadzić w aparatu i uzywać. Chyba, że je trzymasz w aparcie - wtedy musisz wziąść pod uwagę, że dzisiejsze cyfraki nie wyłączają się nigdy w pełni i jakiś niewielki prąd zawsze pobierają.

Z punktu widzenia użytkowinika po przechowywaniu występują dwa przypadki - albo akumulator jeszcze pociągnie aparat, albo już nie. To całkiem normalne, że naładowany po prostu się używa zamiast go ładować. Jeśli zaś po okresie przechowywania będzie rozładowany to oczywistą jest konieczność jego naładowania. Z tego co napisałes wynika, że po leżakowaniu zawsze będzie naładowany:


Po dłuższym leżakowaniu nie nalezy akumulatorka ładować ot tak sobie . Trzeba go najpierw rozładować , a potem ładowanie na FULLL.

A co w przypadku, gdy jest rozładowany?

Jak w ogóle według ciebie ma wyglądać to rozładowanie po przechowywaniu? Po prostu używając aparatu, czy masz jakies inne metody?

Samorozładowanie zależy od wielu czynników: m.in. od rodzaju wykonania ogniwa (nazwy li-ion czy NiMH kryją pod sobą dziesiątki różnych technologii), wieku ogniw, stanu początkowego naładowania, czasu i temperatury przechowywania. Miesiąc dla jednego zbioru warunków przechowywania oznacza ułamkowe samorozładowanie, a dla innego zupełne rozładowanie. Ergo, bez jednoznacznego określenia warunków i typu ogniwa podawanie okresów naprawdę nie ma sensu. Np. zamiennik BLM-1 może zachowywać się zupełnie inaczej niż oryginał.

PS.1. NiMH potrafią się rozładować w ciągu miesiąca znacznie.

PS.2. Aby sprawdzić stopień samorozładowania wystarczy zmierzyć napięcie pod niewielkim obciążeniem (0,05 - 0,1C) przed i po przechowwywaniu. Jako obciążenia można użyć po prostu miernika z ustrojem analogowym, o niskiej rezystancji wewnętrznej.

Pozdrawiam,
siwyjohn

robin102
16.09.06, 12:47
........... Z tego co napisałes wynika, że po leżakowaniu zawsze będzie naładowany:.....

Przeczytałem jeszcze 3 razy to co napisałem powyżej i jakoś nie mogę dojść do tego wniosku co Ty napisałeś o mojej wypowiedzi., może dlla tego , że jestem elektronikiem z zawodu i nie umiem myśleć abstrakcyjnie.

siwyjohn
16.09.06, 13:19
Po dłuższym leżakowaniu nie nalezy akumulatorka ładować ot tak sobie . Trzeba go najpierw rozładować , a potem ładowanie na FULLL.

Ja rozumiem Twoją wypowiedź w taki sposób: po "leżakowaniu" nie należy ładować akumulatorka, tylko najpierw go rozładować. Pytałem więc co zalecasz w wypadku, gdy po "leżakowaniu" ów zbiorniczek energii jest rozładowany, bo tego nie napisałeś. Czy teraz jestem zrozumiały i mniej abstrakcyjny? ;)


jestem elektronikiem z zawodu i nie umiem myśleć abstrakcyjnie.

Też zajmuję się elektroniką, ale nie bardzo rozumiem jaki związek ma wykonywany zawód z myśleniem abstrakcyjnym ;)

Pozdrawiam!

robin102
16.09.06, 13:55
Czyli ja to robię TAK:
Po leżakowaniu wkładam akumulator do apartu i go normalnie używając rozładowuje. (mam drugi w razie deficytu energi w ważnym momencie). Potem po normalnym rozładowaniu w body do napiecia 7,3 v (bez obciażenia) normalnie ładuję w ładowarce od E300 bo ta od E-1 za dużym prądem laduje (tak moim zdaniem)
I WSZYSTKO MAM NADZIEJE JUŻ JASNE.

siwyjohn
16.09.06, 14:15
Prościej było od razu tak napisać ;) Ja wiem jak traktować akumulatory, ale inni czasami mają watpliwości i lepiej pisać dokładnie w czym rzecz. Nie obrażaj się, ale ja nie precyzyjnych techniczych wypowiedzi nie lubię - za łatwo kogoś wprowadzić w błąd.

lessie
22.09.06, 08:12
http://alfaklub.pl/forum/showthread.php?t=414&page=4&highlight=li-ion

u konkurencji tez wałkują temat zamienników i akurat na tej stronie trochę piszą o przechowywaniu, używaniu itp...

KaarooL
22.09.06, 10:32
hehe, zmienili adres - znak czasów...

wracając do tematu: Hahnel żyje i ma się dobrze. teraz próbuję zorganizować GP, jeśli się nie uda to chwytam drugiego Hahnela i styka.

motoko
1.05.07, 01:55
Zachęcony opiniami i testem (TEST (http://t5r.pwp.blueyonder.co.uk/e1/clonetests.htm#urblm1)) nabyłem Unirossa. Jak na razie bez problemów, trzyma lepiej niż oryginał (który ma nieco ponad rok). Poczekam na kilka pełnych cykli i zobaczę ile da się z niego wyciągnąć.

KaarooL
1.05.07, 08:59
prawda wylezie po 15-20 cyklach... wtedy napisz jak jest...

dziekan
1.05.07, 10:04
nie wiem czy u nas takie coś bywa, ale za oceanem nabyłem BLM-1 marki e-film - pocztałem na forach Hamerykańskich opinie o tym ogniwie i wyszło na to że żywotność pokroju orginalnego a trzyma póki co podobnie jak BLM-1 Olympusowy. Używam go już niespełana rok wiec chyba nie jest taki zły. Osobiście mogę Polecić to coś - koszt samego Aku na nasze to ok 50zł.
pzdr

ziemia01
2.05.07, 12:17
Dziekan:
w teście ogniw podanym przez Motoko jest "coś" takiego jak "e-Film (Delkin) BLM1" i wypadł dosyć słabo "Verdict: Well below average. Construction 1* - Capacity 1* - Protection 1* - Cost 4* - Overall 1*" widywałem je też na alledrogo :) chyba poniżej 50 zł ale mogę się mylić.
Jeśłi działa u Ciebie dobrze to dobrze :D oby jak najdłużej :)

dziekan
2.05.07, 12:35
Dziekan:
w teście ogniw podanym przez Motoko jest "coś" takiego jak "e-Film (Delkin) BLM1" i wypadł dosyć słabo "Verdict: Well below average. Construction 1* - Capacity 1* - Protection 1* - Cost 4* - Overall 1*" widywałem je też na alledrogo :) chyba poniżej 50 zł ale mogę się mylić.
Jeśłi działa u Ciebie dobrze to dobrze :D oby jak najdłużej :)

Toś mnie trochę przestraszył, ale w praktycę na prawde nie mam zastrzerzeń póki co jak pisałem :] Co do konstrukcji: nie wiem co wewnątrz (a pewnie to oceniał autor testu) ale wizualnie nie odbiega od orginału i jakość wykonania super wiec nie wiem za co ta ocena 1*, pojemność tak jak pisałem, Zabezpieczenie ? tego nie czaje za bardzo wiec ciężko mi się wypowiedzieć. Cena - taniocha. pzdr

motoko
2.05.07, 17:50
prawda wylezie po 15-20 cyklach... wtedy napisz jak jest...

Na razie jestem mile zaskoczony ile fotek udało mi się zrobić po pierwszym ładowaniu. Tak jak piszesz, 15-20 cykli to czas po jakim akumulatory "dochodzą" do swojej nominalnej pojemności. Zwykle nowy komplet akumulatorków "AA" do "małpki" mojej żony ładuję i rozładowuje je kilkukrotnie zanim zdecyduję się na zabranie ich z aparatem w plener. A Uniross jak na razie wykonał ponad 300 fotek na dziewiczym ładowaniu i żadnych oznak zmęczenia.

raven66
3.05.07, 16:49
Pytanie - naiwne. Sorki, nie bić ;)

Czy zamienniki baterii typu Hahnel czy GP można normalnie ładować w ładowarce Olympusa, która jest w zestawie?

motoko
3.05.07, 19:20
Pytanie - naiwne. Sorki, nie bić ;)

Czy zamienniki baterii typu Hahnel czy GP można normalnie ładować w ładowarce Olympusa, która jest w zestawie?

Nie można - trzeba!

burbot
18.08.07, 12:03
Kompendium wiedzy na temat obsługi akumulatorów stosowanych w fotografi na:

http://zapory.110mb.com/Zbyma72age_Zasilanie_czyli.pdf

Natomiast test akumulatorów BLM-1 na:


http://t5r.pwp.blueyonder.co.uk/e1/clonetests.htm

dog_master
18.08.07, 17:23
Hahnel, GP... czy macie dswiadczenia z jeszcze jakimis dobrymi zamiennikami? Tak z ciekawosci pytam, Hahnela odsylam, bo znow zwariowal, kase maja mi zwrocic, to moze cos innego kupie, jezeli jest podobne....

Ehh, ostatnio na GP ~1100 zdjec! :D

Ggrzesiek
26.08.07, 23:21
Witam

Pozwolę sobie zadać pytanie w "obcym" wątku, co by nie zaśmiecać forum. Czy jest w Warszawie sklep, gdzie od ręki mógłbym kupić akumulator do E-400 (BLS-1)? Ewentualnie jakiś zamiennik? Ten otrzymany z aparatem działa bez zarzutu ale jednak zapas by się przydał.

Pozdrawiam

Legal
27.08.07, 09:51
Witam

Pozwolę sobie zadać pytanie w "obcym" wątku, co by nie zaśmiecać forum. Czy jest w Warszawie sklep, gdzie od ręki mógłbym kupić akumulator do E-400 (BLS-1)? Ewentualnie jakiś zamiennik? Ten otrzymany z aparatem działa bez zarzutu ale jednak zapas by się przydał.

Pozdrawiam

Tutaj masz:
E-Trade
Ul. Targowa 66 Pawilon28
03-734 Warszawa
+48 22 618-40-91

http://www.e-trade.com.pl - sklep w Warszawie

Sam kupilem pere dni temu ale przez Allegro. Zamiennnik jest Premium Gold - pewnie sie posmieja forumowicze, ze to lipa.
Ale jako drugi, to pozwolilem sobie zaryzykowac 49 zl.

W kazdym razie fizycznie pasuje i zachowuje sie normalnie ;)

Ggrzesiek
27.08.07, 13:36
Witam

Dzięki za informację. Myślałem co prawda o oryginalnym akumulatorze ale dziękuję za odzew. Ten Premium Gold faktycznie pod względem ceny jest bardzo kuszący. Boję się tylko, żeby nie napytał mi jakiejś biedy.

W każdym razie gdyby ktoś wiedział gdzie znajdę oryginał to będę wdzięczny za informacje.

Pozdrawiam

salvadhor
27.08.07, 15:06
Warto też zainteresować się aku sygnowanymi przez firmę Ansmann. Mi jeden taki od roku działa równie dobrze, jak originał (jak nie lepiej).
Są droższe niż GP, ale przypuszczam, że tym samym jednak lepsze.

dog_master
27.08.07, 18:08
Ansmann mowisz... Sprawdze ;]

A gdzie go mozna dostac oprocz Fotobis? Nie mam z nimi dobrego doswiadczenia, wolalabym z jakiegos pewnego zrodla.

Ok, znalazlam, i to tuz "obok", cyfrowe.pl maja ;)

Edit: uuu, tyko 6 miesiacy gwarancji? Na Hahnela mam 2 lata... :/

salvadhor
27.08.07, 19:38
@dog_master
Kto nie ryzykuje, ten nie ma dobrych akumulatorów :)
Ale fakt - 6 msc to nie 2 lata. Niestety.

Lgrzechu!!!
29.08.07, 15:34
Jesli ktoś jest zainteresowany to Hahnel jest aktualnie dostępny najtaniej za 95 zł tu: http://allegro.pl/item230454070_hahnel_blm_1_e_300_e_330_e_500_gw_2_ lata_krakow.html

olifant
29.08.07, 18:43
Sam mam zamiennik Ansmanna. Wydaje się być ok, nie pamiętam już gdzie kupowałem i za ile :roll: Z drugiej strony odkąd kupiłem gripa to praktycznie nie korzystam z BLM-1 - BLL-1 to prawdziwy potwór, ładuję średnio raz na miesiąc :roll:

dog_master
29.08.07, 20:53
A jeszcze jedno moje pytanie ;)

Czy istnieje pojemnik w kształcie BLM1, do którego wkłada się zwykłe AA?

dorjan
29.08.07, 21:42
Nie jest możliwe zastostosowanie aku lub baterii typu AA, gdyż dla osiągnięcia napięcia 7,2V potrzeba aż 6 ogniw NiMH o napięciu 1,2V. Taka ilość w żaden spsób nie zmieści się w komorze na aku BLM-1.

dog_master, możesz zaryzykować i kupić aku u tego sprzedawcy. To jest naprawdę niewielka kwota.

http://www.allegro.pl/item231271149_akumulator_do_olympus_c_5060_e1_e300 _e500_blm_1.html

Ja kupowałem już kilkukrotnie różne aku od adko i na razie nie zawiodłem się. Mój zamiennik jeszcze działa tak jak oryginał, a minęło już 1,5 roku. Inny aku do S70 Canona działa już ponad 2,5roku, a zapłaciłem zaledwie 19zł.
Nie przejmuj się negatywami u tego sprzedawcy, gdyż możesz otrzymać aku z inną nalepką niż wystawiona w aukcji. Ja kupowałem 1500mAh, a otrzymałem z nalepką 1800mAh, co wcale nie wpłynęło na zwiększenie ich pojemności, ale jak widać po komentarzach wielu kupujących jest święcie przekonanych do prawdziwości danych na nalepce. Najważniejsze aby trafić na świeże aku, które nie leżało kilku lat w magazynie.
Pozdrawiam.

dog_master
29.08.07, 22:13
Dzieki :) No coz, myslalam, ze moze w Olku da sie wsadzic AA ;) Trudno.

Co do tego aku., jakos i tak sie boje ;) cena i no-name, a nie chcialabym, zeby mi padl... Kupie Ansmanna czy jak mu tam, bo wielu go tu poleca, tylko jak troszku kasy przybedzie ;]

dorjan
29.08.07, 23:16
Rzeczywiście jest to aku "no name", ale tylko za 25zł i objęty 2 letnią gwarancją. Sprzedawca istnieje na Allegro ponad 7 lat i myślę, że to bardzo bezpieczny zakup. Kupowałem już kilkakrotnie u tego sprzedawcy i tylko jeden raz przysłany aku nie pasował do urządzenia. Był to aku do kamery JVC, która wymagała specjalnego czipa w aku w celu sprawdzenia jego pojemności i oryginalności. Odesłałem aku i bez problemu otrzymałem zwrot pieniędzy na konto. Dlatego uważam, że to uczciwy sprzedawca, a przy takiej cenie aku ryzyko jest niewielkie. Przy odrobinie szczęścia może być lepszy niż bardziej markowe zamienniki.
Pozdrawiam.

rodia
29.08.07, 23:35
dog_master:
istnieje pojemnik w kształcie BLM-1 do którego wkłada się trzy bateryjki CR123A.
Wygląda to tak:

dog_master
29.08.07, 23:53
O, dzieki Rodia :) Szkoda, ze to CR123A :( Dobrze wiedziec, ze istnieje :) A ja mam po prostu duzo aku. AA i na awarie byloby fajne :) A jak nie ma, to trudno ;]

Hmm... Dorjan, a wiesz, ze mozliwe, ze sie skusze? ;) Bo na dniach bede kupowala baterie do telefonu, a on taką ma :D Więc jezeli zdecyduje sie na tą od niego [jeszcze musze sobie porownac, bo sa rozne modele ;)], to pewnie i aku. się zapląta ;)

RobertW3D
30.08.07, 08:40
A ja mam po prostu duzo aku. AA i na awarie byloby fajne :) A jak nie ma, to trudno ;]

Kup sobie FL50 i zacznij walić seriami - problem sam się rozwiąże :-)

rodia - czy to jest ten sam pojemnik, który był kiedyś dawany przez Olka do "ubogiego" KITa E-500 razem z 17,5-45?

Sagarmatha
30.08.07, 10:38
Witam
Przepraszam, że może trochę off topic.
Kiedyś na ślubie widziałem jak fotograf do aparatu miał kablem podłączone pudełko z zasilaniem które trzymał zawieszone na pasku.
Co to za system? Nie jestem pewien teraz czy kabel był podpięty do aparatu czy do lampy.
W każdym razie miało to sporą pojemność, bo wykonał kilkaset zdjęć na ślubie i weselu oraz jakieś pozowane w międzyczasie i myślę, że 90% z lampą.
Pozdrawiam

skow
30.08.07, 11:25
Witam
Przepraszam, że może trochę off topic.
Kiedyś na ślubie widziałem jak fotograf do aparatu miał kablem podłączone pudełko z zasilaniem które trzymał zawieszone na pasku.
Co to za system? Nie jestem pewien teraz czy kabel był podpięty do aparatu czy do lampy.
W każdym razie miało to sporą pojemność, bo wykonał kilkaset zdjęć na ślubie i weselu oraz jakieś pozowane w międzyczasie i myślę, że 90% z lampą.
Pozdrawiam


https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://www.olympusclub.pl/olypedia/images/a/ae/Flash_small.jpg)


https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://www.olympusclub.pl/olypedia/images/5/51/Olympus_SHV1.jpg)

Więcej szcegółów:
Zestaw wysokiego napięcia (http://www.olympusclub.pl/olypedia/index.php?title=Olympus_zestaw_wysokiego_napiecia_ SHV-1)

Sagarmatha
30.08.07, 15:22
Dziękuję.

dog_master
30.08.07, 20:36
[quote=dog_master]Kup sobie FL50 i zacznij walić seriami - problem sam się rozwiąże :-)

Hehehe :D FL36 musi mi starczyc :( Wlasnie do niej mam zawsze kilka kompletow aku. przy sobie ;)

Lgrzechu!!!
13.09.07, 10:30
Witam... używa ktoś co najmniej od kilku miesięcy aku PowerKing ( w sklepach, np. Foto-tip informują, że jest na oryginalnych ogniwach GP ). Ciekaw jestem jak zachowuje się po 20-30 cyklach.

pete_136
18.09.07, 11:35
Mam od ponad roku zamiennik GP i działa bez zarzutu . Gp wykonuje ogniwa także dla innych producentów i być może że BLM1 są właśnie te ogniwa.Nie wiem czy był ten wątek ,ale oprócz jakości ogniw duży wpływ na żywotność akumulatora ma elektronika zamknięta w akumulatorze a także niedopuszczanie do ich przemrożenia .

zslawek
28.09.07, 08:25
Witam
Znalazłem na Allegro odpowiednik BLM-1 firmy Hama z 5 letnią gwarancją. Co myślicie o tych akumulatorkach? Czy ktoś miał z nimi do czynienia?
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=6262093&gr_id=11728
Pozdrawiam

youlekart
28.09.07, 10:13
Witam
Znalazłem na Allegro odpowiednik BLM-1 firmy Hama z 5 letnią gwarancją. Co myślicie o tych akumulatorkach? Czy ktoś miał z nimi do czynienia?
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=6262093&gr_id=11728
Pozdrawiam

Ale ja nie wiedze tam nigdzie BLM1

zslawek
28.09.07, 11:56
Witam
Bardzo przepraszam, może się wyraziłem niezbyt precyzyjnie. U tego sprzedającego dostępne są także akumulatorki BLM-1. Wystawia je gdy ktoś zgłosi takie zapotrzebowanie. I dlatego moje pytanie czy ktoś je testował? Czy są tak dobre skoro udzielana jest pięcioletnia gwarancja?
Pozdrawiam

KaarooL
28.09.07, 13:50
Hama robi dużo akcesoriów, ale zwykle jest to segment budżetowy.

jeśli nie chcesz wtopić -> Hahnel BLM-1 i po sprawie. mam 3 sztuki i wszystkie śmigają. jeden kiedyś mi padł, ale wymienili bez pierdnięcia...

leodan
28.09.07, 15:49
Tylko Hahnel ,jest w porządku.

barber
28.09.07, 22:58
Szkoda że nie mogę wkleić zdjęcia, kupiłem(39zł) specjalnie żeby sprawdzić cóż to za elektrownia "Star power" 3500mA z napisem polymer, choć na aukcji było bez polymer. A że muszę wiedzieć co jest co z miejsca go otworzyłem i wewnątrz ukazały się ogniwa o pojemności 1250mA. Takie bzdety piszą na opakowaniu. Jak dawniej kupiłem zamiennik do kamery Panasonic firmy Rowi to wewnątrz było to samo co w oryginale za 1/3 ceny.

raven66
29.09.07, 09:23
Szkoda że nie mogę wkleić zdjęcia, kupiłem(39zł) specjalnie żeby sprawdzić cóż to za elektrownia "Star power" 3500mA z napisem polymer, choć na aukcji było bez polymer. A że muszę wiedzieć co jest co z miejsca go otworzyłem i wewnątrz ukazały się ogniwa o pojemności 1250mA. Takie bzdety piszą na opakowaniu. Jak dawniej kupiłem zamiennik do kamery Panasonic firmy Rowi to wewnątrz było to samo co w oryginale za 1/3 ceny.
A czego oczekiwałeś po takim zakupie?
To tak, jak na Allegro pojawiają się akumulatorki AA "Mega-Hiper-Energy" o bajecznej pojemności 3500-4000mAh... i ludzie to kupują.
Nie bacząc na to, że w chwili obecnej największa rzeczywista pojemność to ok. 2700mAh (bodajże).

barber
29.09.07, 10:02
Szkoda że nie mogę wkleić zdjęcia, kupiłem(39zł) specjalnie żeby sprawdzić cóż to za elektrownia "Star power" 3500mA z napisem polymer, choć na aukcji było bez polymer. A że muszę wiedzieć co jest co z miejsca go otworzyłem i wewnątrz ukazały się ogniwa o pojemności 1250mA. Takie bzdety piszą na opakowaniu. Jak dawniej kupiłem zamiennik do kamery Panasonic firmy Rowi to wewnątrz było to samo co w oryginale za 1/3 ceny.
A czego oczekiwałeś po takim zakupie?
To tak, jak na Allegro pojawiają się akumulatorki AA "Mega-Hiper-Energy" o bajecznej pojemności 3500-4000mAh... i ludzie to kupują.
Nie bacząc na to, że w chwili obecnej największa rzeczywista pojemność to ok. 2700mAh (bodajże).

Nic nie oczekiwałem, kupiłem po to żeby sprawdzić jak się ma napis na obudowie do tego co jest we wnętrzu po przecztyaniu dyskusji w tym temacie. Tylu narzeka, że zamiennik jeden lub drugi trzyma pojemność tak krótko, a ja prosto z paczki potraktowałem go nożem i wiem jaką przedstawia wartość. Jeżeli okaże się w praniu że posiada te 1250mA to za 39zł nie będzie tak źle, a jak nie do kosza bez żalu po to był kupiony i teraz wiedzą wszyscy jak to wygląda. Akumulatorki AA kupuję tylko firm wiodących w tym segmencie.

raven66
29.09.07, 10:13
A no to jeśli do celów doświadczalnych... ;)

slaszysz
30.09.07, 16:26
jeśli nie chcesz wtopić -> Hahnel BLM-1 i po sprawie. mam 3 sztuki i wszystkie śmigają. jeden kiedyś mi padł, ale wymienili bez pierdnięcia...
Wg mnie jest jednak znacząco gorszy od oryginalnego aku (pi razy oko 1/4 mniej zdjęć niż na aku Olympusa). Pewnie lepszy niż jakieś no-name, ale cudo to też nie jest.

dog_master
30.09.07, 16:32
Stawiam, ze po prostu trzeba trafic na dobry egzemplarz zamiennika i tyle... Jakby posumowac temat, to nie istnieje dobry zamiennik ;) Co user to opinia...

KaarooL
30.09.07, 16:38
slaszysz:

kurde Panie, ale kosztuje 3x mniej... pewność daje tylko oryginał, ale kilka dobrych zamienników to znacząca siła. mnie ciekawi dlaczego te zamienniki ładują się prawie 2x szybciej, niż oryginał, z tym że dopiero od drugiego cyklu.

slaszysz
30.09.07, 16:40
Zgadza się, za tą cenę przecierpię mniejszą wydajność. :)

budda
30.09.07, 21:13
ja mam GP i jest ok,nie odstaje od orginału

Warmik
2.10.07, 15:09
a ja właśnie dostałem zamiennik Hahnel BLM-1. Wkładam do E-510... i nic. Nie działa. :evil:
ładuje baterię, wkładam do E-510... i nic. Nie działa. :evil:
Jestem zły :evil:
Zobaczymy co na to sprzedawca... :evil:

pete_136
2.10.07, 16:02
Jeżeli jest to jakiś wykładnik jakości , to ja używam w hld3 oryginalnego BLM1 i zamiennika GP i obydwa rozładowują się jednakowo co może swiadczyć o porownywalnej jakości zamiennka do oryginału. a o to chyba chodzi.

dzemski
2.10.07, 17:02
Zakupiłem akumulator zastępczy marki GP. Na weselu strzeliłem na nim 650 zdjęć, w tym jakieś 20% z lampą (dobłysk przodu kadru na 1/16). Aku pracuje u mnie już 1.5 roku.

KaarooL
2.10.07, 19:04
używam trzech ogniw Hahnel i oryginału. nie widzę różnic w długości pracy na poszczególnych egzemplarzach.

Warmik
3.10.07, 14:23
Sprzedawca napisal, że mam zwrocić baterię a oni ją sprawdzą. Sam to zrobilem (z małą pomocą) przy pomocy kabelka i żarówki, żarowka na chwilę się zapaliła ( ale się przepaliła, bo była 2,2 volta). Teraz nie wiem co zrobić. Czy oni sprawdzą baterię w ten sam sposób? Wtedy nie ma sensu tego wysylać bo stwierdzą, że bateria jest sprawna a ja będe musiał ponosić dodatkowe koszty. Nie mam możliwości stwierdzenia czy na innym aparacie bateria działa.
Zauważylem, że oryginał ma trochę głębiej "zatopione" styki, a w zamienniku trochę bardziej wystają i są trochę większe, czy to może mieć jakieś znaczenie? Czy ktoś mi może coś poradzić?
Pierwszy raz coś mi nie działa i nie wiem co z tym fantem zrobić :oops:

dzemski
3.10.07, 14:28
to czy działa to jeszcze nie wszystko. Pytanie jak długo działa.

Warmik
3.10.07, 14:33
to czy działa to jeszcze nie wszystko. Pytanie jak długo działa.

w aparacie nie działa wcale, żarówka się przepaliła, tyle wiem :|

ziemia01
3.10.07, 18:28
najlepiej miernikiem sprawdzić napięcie może jest za małe na rozruch aparatu a za duże dla żarówki.

Warmik
25.10.07, 10:34
a ja właśnie dostałem zamiennik Hahnel BLM-1. Wkładam do E-510... i nic. Nie działa. :evil:
ładuje baterię, wkładam do E-510... i nic. Nie działa. :evil:
Jestem zły :evil:
Zobaczymy co na to sprzedawca...

poproszę was o pomoc drugi raz
sprzedawca poinformował mnie, że sprawdzili baterię na innym egzemplarzu E-510 i u nich wszystko było ok, ale mimo to powiedział, że przyślą inną baterię
wczoraj bateria do mnie dotarła, bardzo się cieszyłem, gdy okazało się, że aparat się uruchomił, no ale bateria szybko się rozładowała, więc naładowałem ją i okazało się, że po ładowaniu aparat się już nie uruchamia
czy ktoś się domyśla, dlaczego tak się dzieje?
czy to wina baterii? aparatu? ładowarki?

qbic
25.10.07, 11:35
Kurcze, zupełnie nie rozumiem czemu bawić sie w jakieś tam twory dziwnych producentów...

Mam BLM-1 z E-1 oryginalna już ponad 2 lata i nadal bez problemu trzyma 300 zdjęć, idąc tym tropem zakupiłem sobie zapasowe oryginalna baterie Olympusa.

Szkoda czasu, pieniędzy i nerwów.

dzemski
25.10.07, 11:37
dzwi trochę ten Hahnell. Z testów które oglądałem wypadał najlepiej. Może te hahnele które kupujesz są jakiegoś dziwnego pochodzenia.

Ja mam zastępnik GP i sprawuje się idealnie (oryginalny Olek BLM-1 ma te same ogniwa).

Warmik
25.10.07, 11:42
Szkoda czasu, pieniędzy i nerwów.

kto kupuje tanio, ten kupuje dwa razy


Z testów które oglądałem wypadał najlepiej. Może te hahnele które kupujesz są jakiegoś dziwnego pochodzenia

napisali, że z Irlandii

lessie
25.10.07, 11:50
dzemski gdzie kupowałeś GP? daj jakiś namiar...
ja głupi się połasiłem zna Premium Gold i do dzis mój synek ma zabawkę, bo do aparatu to się nadaje na pierwsze 10 minut :mrgreen:

KaarooL
25.10.07, 11:51
brałem 2 sztuki Hahnel z digimania.pl i jedną z multifoto.pl - poza jednym padem kiedyś tam (wymieniono ogniwo na nowe) wszystko chodzi cacy.

z drugiej strony oryginalne BLM-1 potaniały i chodzą już po 200 pln a 2-3 lata temu były po 350...


lessie:

dajesz małemu ogniwo do gryzienia? nieładnie...

lessie
25.10.07, 11:56
dzięki Karol,
mi szczerze mówiąc to jeszcze bardziej przydałby się dodatkowy aku do gripa...zwłaszcza że zima idzie...Samoloty żrą mi prąd jak mało co - cały czas AF-C- zmiany ogniskowych a co za tym idzie AF, seria za serią...sporo podglądania zimno, mokro...

już nie gryzie... ;) teraz z buta uderza albo z liścia w pysk wygarnie...aku głównie słuzy za towar na ciężarówie

dzemski
25.10.07, 12:03
kupiłem 2 lata temu na alledrogo. Cena była około 100 zł. Przez 2 lata korzystam i na ostatnim ślubie i weselu machnąłem na niej ponad 700 fot :)

Rafał Czarny
25.10.07, 12:05
dzemski gdzie kupowałeś GP? daj jakiś namiar...
ja głupi się połasiłem zna Premium Gold i do dzis mój synek ma zabawkę, bo do aparatu to się nadaje na pierwsze 10 minut :mrgreen:

Też się połasiłem na ten szit. Mogę to polecić tylko moim wrogom.

lessie
25.10.07, 12:06
ładny wynik...
ja mam często coś takiego że po całym dniu focenia mryga mi brak prundu ale jak odstawię graty na półkę to po dwóch dniach potrafi jeszcze ze dwie kary zapełnić

mariouche
25.10.07, 12:20
Dziekuję za super temat - po przeczytaniu zdecyduję się jednak na GP.

ziemia01
25.10.07, 12:27
poproszę was o pomoc drugi raz
sprzedawca poinformował mnie, że sprawdzili baterię na innym egzemplarzu E-510 i u nich wszystko było ok, ale mimo to powiedział, że przyślą inną baterię
wczoraj bateria do mnie dotarła, bardzo się cieszyłem, gdy okazało się, że aparat się uruchomił, no ale bateria szybko się rozładowała, więc naładowałem ją i okazało się, że po ładowaniu aparat się już nie uruchamia
czy ktoś się domyśla, dlaczego tak się dzieje?
czy to wina baterii? aparatu? ładowarki?
a na innej baterii aparat działa bez problemów? miernikiem sprawdż po naładowaniu jakie jest napięcie.

Warmik
25.10.07, 12:30
a na innej baterii aparat działa bez problemów? miernikiem sprawdż po naładowaniu jakie jest napięcie.

nie mam innego zamiennika, oryginał działa bez zarzutu
spróbuje z tym napięciem

ps. czytałem gdzieś na forum, ze istnieje coś takiego jak sklep firmowy Olympusa, nigdzie nie mogę znaleźć linka do niego? ktoś zna adres?

edit:
http://pc-abc.pl/ceneo-p-FOTOLYAKU0006.html
czy dobrze rozumiem, że to jest zestaw ładowarka + oryginalna bateria?

ziemia01
25.10.07, 14:08
to byłaby ciekawa propozycja :D

barber
25.10.07, 14:41
a na innej baterii aparat działa bez problemów? miernikiem sprawdż po naładowaniu jakie jest napięcie.

nie mam innego zamiennika, oryginał działa bez zarzutu
spróbuje z tym napięciem

Jeżeli działa z oryginalną baterią, to jak napisano wyżej sprawdź napięcie i oporność pomiędzy (T) a (-) powinna wynosić 9-10k.

Warmik
25.10.07, 14:52
Jeżeli działa z oryginalną baterią, to jak napisano wyżej sprawdź napięcie i oporność pomiędzy (T) a (-) powinna wynosić 9-10k.

muszę poczekać aż brat wróci, bo ja się na tym zupełnie nie znam, mam jakieś urządzenie do mierzenia tych wszystkich prądów, ale tylko na jednym ustawieniu coś pokazuje (8,4), ale nawet nie wiem czego

Warmik
25.10.07, 17:01
napięcie jest 8,4
oporność 9,94 k
z tego co pisał barber, wiem już że oporność jest ok
a co z napięciem? na baterii jest napisane, że ma 7,2V

barber
25.10.07, 17:26
napięcie jest 8,4
oporność 9,94 k
z tego co pisał barber, wiem już że oporność jest ok
a co z napięciem? na baterii jest napisane, że ma 7,2V

U mnie po naładowaniu oryginał i ten za 30zł mają napięcie 8,35V. Proponowałem sprawdzić oporność czy nie jest za niska i Ci się przez to nie odłącza akumulator. Między stykiem (T) i (-) jest wpięty termistor, który w temperaturze pokojowej ma około 9,5k, a gdy temperatura aku rośnie to oporność maleje. Jeżeli Twój zamiennik miałby niską oporność to wtedy mógłby się zachowywać jak opisujesz, chociaż myślę że to działa podczas ładowania w szybkich ładowarkach, a nie w zasilanu. Przykładowo w moim tanim szajsie zamiast termistora jest wpięty zwykły rezystor 10k i funkcja zabezpieczenia termicznego nie działa.
Napięcie 7,2V to wartość znamionowa aku, króry ładowany jest maksymalnym napięciem 8,4V i takie po odłaczeniu od ładowarki przez jakiś czas się utrzymuje z tendencją spadkową do około 7,5V.

Warmik
3.11.07, 13:46
wiecie może czy BCM-1 (ta ładowarka co ładuje baterię w 2 godziny) ma jakiś negatywny wpływ na baterię?

KaarooL
3.11.07, 14:15
BCM-1 może mieć negatywny wpływ na tańsze zamienniki, bo ładuje je w godzinę. BCM-2 jest bezpieczna, bo ładuje dwukrotnie wolniej - mniejszym prądem.

Warmik
3.11.07, 14:38
BCM-1 może mieć negatywny wpływ na tańsze zamienniki, bo ładuje je w godzinę. BCM-2 jest bezpieczna, bo ładuje dwukrotnie wolniej - mniejszym prądem.

czyli z oryginałem nie powinno się nic dziać? chodzi mi głównie o to czy nie zmniejszy się ilość pełnych cykli ładowania

KaarooL
3.11.07, 14:47
ładuj i nie wnikaj, używałem BCM-1 przez ponad dwa lata i oryginał działał elegancko, Hahnele też. jakby co, to takie podrzędne zamienniki po 50 pln mogą padać szybciej.

Warmik
3.11.07, 15:06
http://pc-abc.pl/ceneo-p-FOTOLYAKU0006.html

skusiłem się i zakupiłem
teraz mam tę BCM-1 i się zastanawiam czy mi to potrzebne, najważniejsza była dla mnie bateria, a ta działa bez problemu :mrgreen:

ps. mam do opylenia nie działającą w moim aparacie BLM-1 Hahnela ;)

barber
3.11.07, 19:25
http://pc-abc.pl/ceneo-p-FOTOLYAKU0006.html

skusiłem się i zakupiłem
teraz mam tę BCM-1 i się zastanawiam czy mi to potrzebne, najważniejsza była dla mnie bateria, a ta działa bez problemu :mrgreen:

ps. mam do opylenia nie działającą w moim aparacie BLM-1 Hahnela ;)

Jak chcesz nie za wiele, to kupię ją żeby wybadać co to za okaz.

paszczol
8.11.07, 20:04
Właśnie dotarła do mnie BLM-1 Maxxcel'a 3500 mA. Naładowała sie w godzinę, ciekawe jak będzie pracować. Jak stestuję, to napiszę. Kupiłem przez Allegro - u tego sprzedawcy Allegrowicz (http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=2981609)

barber
8.11.07, 23:38
Właśnie dotarła do mnie BLM-1 Maxxcel'a 3500 mA. Naładowała sie w godzinę, ciekawe jak będzie pracować. Jak stestuję, to napiszę. Kupiłem przez Allegro - u tego sprzedawcy Allegrowicz (http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=2981609)

Napewno nie ma więcej pojemności jak 1250mAh. Ja kupiłem Taki (http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=260812613) to dopiero atrakcyjny zakup. Sprzedawca wywiązał się z transakcji wzorowo.

grizz
8.11.07, 23:43
Czy atrakcyjny, to zobaczysz po kilku miesiacach...

mi jeden z tych atrakcyjnych padł na amen, a drugi zdycha :/

barber
9.11.07, 00:02
Czy atrakcyjny, to zobaczysz po kilku miesiacach...

mi jeden z tych atrakcyjnych padł na amen, a drugi zdycha :/

Za darmo (prawie) to można kupować i nie przejmować się ile czasu wytrzyma. Na pewno nie wytrzymam i go rozkroję, to będzie wiadomo co jest w środku i na co można liczyć.

Kris_1
9.11.07, 00:06
Taką "atrakcyjność" przerabiałem już kilka razy (akumulatorki Star Power 3500mAh, lekki statyw plastykowy, filtr polar f-my King, soczewki makro +4 Fox) i od pewnego czasu uczę się na błędach. Nie stać mnie na taką "atrakcyjność" :evil:
BTW: zapasowy akumulatorek kupiłem f-my Hama (za 70 zł).

black_bird
17.01.08, 01:06
Właśnie dotarła do mnie BLM-1 Maxxcel'a 3500 mA. Naładowała sie w godzinę, ciekawe jak będzie pracować. Jak stestuję, to napiszę. Kupiłem przez Allegro - u tego sprzedawcy Allegrowicz (http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=2981609)

Napewno nie ma więcej pojemności jak 1250mAh. Ja kupiłem Taki (http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=260812613) to dopiero atrakcyjny zakup. Sprzedawca wywiązał się z transakcji wzorowo.

Jak sie spisuje, to z Wrocławia a ja jestem stąd wiec moge osobiscie podejsc i kupic, poczekam jednak na Twoją opinię ...

black_bird
17.01.08, 01:34
kupiłem 2 lata temu na alledrogo. Cena była około 100 zł. Przez 2 lata korzystam i na ostatnim ślubie i weselu machnąłem na niej ponad 700 fot :)

Patrzylem na strone GP http://www.gpbattery.pl/gp.php?section=produkty&sub=38

Mają inną symbolikę, BLM1 nia ma w ofercie, jesli mozesz zerknij jaką masz symbolikę? Moze to ktorys z nich? Rano zadzwonie i spytam ich.

barber
17.01.08, 01:53
Napewno nie ma więcej pojemności jak 1250mAh. Ja kupiłem Taki (http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=260812613) to dopiero atrakcyjny zakup. Sprzedawca wywiązał się z transakcji wzorowo.

Jak sie spisuje, to z Wrocławia a ja jestem stąd wiec moge osobiscie podejsc i kupic, poczekam jednak na Twoją opinię ...

Jeszcze jej nie użyłem (za 1 zł grzech było nie kupić) teraz cykam na oryginalnej.

paszczol
17.01.08, 08:53
No przetestowałem już parokrotnie i muszę powiedzieć, że jestem w 100% zadowolony. Mam wrażenie, że chodzi podobnie długo co oryginał, a co najmniej 80% oryginału. Na ilość cyknięć nie patrzę, bo czasem robię Raw, czasem jpeg a te zapisują się z różną prędkością. Polecam.

dzemski
17.01.08, 09:44
oto ten model:
http://www.gpbattery.pl/gp.php?section=produkty&sub=40&p_id=270579

black_bird
17.01.08, 13:05
No przetestowałem już parokrotnie i muszę powiedzieć, że jestem w 100% zadowolony. Mam wrażenie, że chodzi podobnie długo co oryginał, a co najmniej 80% oryginału. Na ilość cyknięć nie patrzę, bo czasem robię Raw, czasem jpeg a te zapisują się z różną prędkością. Polecam.

Podjechalem dzis i kupilem BLM 1 w "Fotoenergii" jeden akumulator w cenie 34 zł, ma zwiększona pojemność co nie bardzo mi sie podoba. Na razie ładuję go i poobserwuje jego pracę, muszę wiedzieć z czym pójdę w plener ...
Wziałem też przy okazji 2G Kingstone za 60 zł.
Jak coś będzie nie tak, dam znać tutaj ...

black_bird
17.01.08, 13:25
oto ten model:
http://www.gpbattery.pl/gp.php?section=produkty&sub=40&p_id=270579

Dzemski, dzieki za szybkie info ;) pozwolilo mi to zlokalizowac namiary na hurtownie we Wrocławiu:
http://szczegoly.pkt.pl/fortis_hurtownia_baterii_i_akumulatorow_gp_e70b4f8 ed82721b384f71435beeac20f.html

Mają te BLM1 w cenie 79 zł, na razie nie ma na stanie magazynowym ale mila pani Joanna podała mi maila i poinformuje kiedy będą. Na razie pomęczę tę sztukę z Fotoenergii i zobacze co jest warta, ta Twoja budzi jednak większe zaufanie ...;))

Marge
17.01.08, 15:08
No przetestowałem już parokrotnie i muszę powiedzieć, że jestem w 100% zadowolony. Mam wrażenie, że chodzi podobnie długo co oryginał, a co najmniej 80% oryginału. Na ilość cyknięć nie patrzę, bo czasem robię Raw, czasem jpeg a te zapisują się z różną prędkością. Polecam.
Potestuj jeszcze i napisz jeszcze raz, jak się ma po kilku ładowaniach.
Z 4 posiadanych przeze mnie akumulatorów Maxxcel'a, dwa są niezłe, jeden działa połowę krócej, a jeden działa tylko bezpośrednio po naładowaniu, po odłożeniu na 24h okazuje się rozładowany. Z tym, że żaden to nie jest BLM-1, a mam zamiar kupić. Myśl, że wdrapię się na jakąś górę i braknie prądu wyjątkowo mi się nie podoba.

paszczol
17.01.08, 17:03
Chętnie bym potestował, ale przez tydzień już (i najbliższy też) pracuję od 9 do 22 :(
Braknie czasu...

dzemski
17.01.08, 17:07
ja się tylko raz dałem nabrać na PowerGolda i więcej nie dam. Po pierwszym ładowaniu 600 zdjęć, po 2 ładowaniu 300 zdjęć, po 3 ładowaniu 40 zdjęć, 4 ładowania nie było, bo ładowarka sygnalizowała błąd. 70 zł w błoto poszło, a mogłem dołożyć 30 i mieć hahnela, czy GP. No ale za 2 razem kupiłem już GP :)

rah
17.01.08, 18:01
Ja mam bardzo dobre doświadczenie z firmą Batimex. Mają tam też BLM-1 za 51 zł http://www.batimex.pl/towar.asp?idtowaru=789 . Jakieś 3 lata temu kupiłem u nich akumulator do kamer SONY taki o zwiększonej pojemności w stosunku do oryginału. Jest rewelacyjny. Po naładowaniu używałem niewiele i leżał ponad pół roku z kamerą. Po tym czasie uruchomiłem i nagrałem całą kasetę w przeciągu kolejnego miesiąca. Byłem zaskoczony takim stanem. Do tej pory ma taką wydajność. Sam zamówię u nich BLS-1 do mojego E-410 to sobie porównam z oryginałem.

d@nielski
17.01.08, 19:24
Też noszę z zamiarem zakupu zamiennika BLM-1. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć w sieci tych GP.
Znalazłem tylko Hahnel HL-M1 (Olympus BLM-1) za 89 zł i Albinar (OLYMPUS BLM-1) 7.4V/1400mAh za 94 zł. Co polecacie Hahnel czy Albinar? A może znacie jakiś sklep internetowy który sprzedaje GP?

dzemski
17.01.08, 19:46
Google: po wpisaniu modelu pierwszy link:
http://www.sklepfrk.pl/p/pl/169/vyl002.html
drugi link:
http://www.r6.com.pl/go/_info/?id=2323

paszczol
21.01.08, 07:53
Sugestia działania Maxxel (czy jak się pisze) skłoniła mnie do kolejnej próby. Będąc w plenerze chciałem jak najszybciej rozładować oryginał, aby załączyć Maxxelka. Ale jak to w życiu - bateria Olympusa już na drugim wypadzie i się jak na złość nie chciała skończyć... Aż po 20 min. cykania fotek z ambony zaświeciła się czerwona kontrolka. No to hop, wymieńmy baterię... Trzeba było widzieć moje zdziwienie, jak z aparatu wysunęła się właśnie Maxxelka, a Olyego baterie miałem w torbie... Mój błąd, wniosek tyko taki, że przestałem zauważać różnicę w tych bateriach. Pozdrawiam (mam nadzieję, że napisałem w miarę zrozumiale).

olexxx
30.01.08, 00:47
Sprawiłem dziś sobie zamiennki energeizera, 2 lata gwarancji dają cena 140 zeta troche drogo, ale zawsze 80 dych taniej zobaczymy co z niego będzie, już jest naładowany czas na testy :)

Krolik77
27.02.08, 20:31
Szukam akumulatorka Hahnel HL-M1 (Olympus BLM-1)
3 lutego zamówiłem w fotozakupach czas realizacji podany był 2-7 dni do teraz czekam i nie mogę się doczekać . Był niedawno na allegro ale już go nie ma . Wiec jak ktoś z was wie gdzie jest dostępny to proszę o info .Pozdr.

rocco
27.02.08, 20:41
Może tu?
http://fototel.pl/hahnel-akumulator-olympus-hlm1-p-2105.html

Temuta
27.02.08, 21:01
http://multifoto.pl/go/_category/index.php?idc=8_19_50

Kupowałem tam statyw, bez problemów, przy odbiorze osobistym było już następnego dnia do odebrania.

sisman
27.02.08, 21:15
nabyłem drogą kupna (na rezerwę) coś takiego
http://allegro.pl/item313364450_akumulator_do_olympus_blm_1_3100mah_ warszawa.html
i powiem szczerze, trzyma dobrze
przynajmniej ja jestem zadowolony

raven66
28.02.08, 10:52
Szukam akumulatorka Hahnel HL-M1 (Olympus BLM-1)
3 lutego zamówiłem w fotozakupach czas realizacji podany był 2-7 dni do teraz czekam i nie mogę się doczekać . Był niedawno na allegro ale już go nie ma . Wiec jak ktoś z was wie gdzie jest dostępny to proszę o info .Pozdr.
W MediaMarkt ostatnio kupowaliśmy Hahnela za 99 złotych. Przynajmniej w Krakowie, ale oni chyba mają ceny identyczne w całej sieci?

Krolik77
28.02.08, 16:36
W MediaMarkt ostatnio kupowaliśmy Hahnela za 99 złotych. Przynajmniej w Krakowie, ale oni chyba mają ceny identyczne w całej sieci?[/quote]

Byłem ostatnio w komputroniku który ma na swojej stronie internetowej w ofercie Hahnela niestety usłyszałem że nie prowadzą sprzedaży tego typu akumulatorków i odesłali mnie właśnie do MediaMarkt . Tylko ostatnio nie mam czasu więc szukam dobrego sklepu internetowego . Na fotozakupy chyba nie mogę liczyć więc wybiorę sklep który podał Rocco lub Temuta Za co im gorąco dzękuje . Pozdr

MELCER
1.03.08, 00:16
W MediaMarkt ostatnio kupowaliśmy Hahnela za 99 złotych. Przynajmniej w Krakowie, ale oni chyba mają ceny identyczne w całej sieci?

Byłem ostatnio w komputroniku który ma na swojej stronie internetowej w ofercie Hahnela niestety usłyszałem że nie prowadzą sprzedaży tego typu akumulatorków i odesłali mnie właśnie do MediaMarkt . Tylko ostatnio nie mam czasu więc szukam dobrego sklepu internetowego . Na fotozakupy chyba nie mogę liczyć więc wybiorę sklep który podał Rocco lub Temuta Za co im gorąco dzękuje . Pozdr[/quote]
wybacz ale nic nie poradzę, że nasz zapas magazynowy sie skończył a dystrybutor K-consult nie ma produktu w swoim magazynie. Mają być za kilka dni.

Gundi
10.03.08, 11:50
Co myślicie państwo o tym http://www.allegro.pl/item324946963__f]_akumulator_olympus_e500_blm_1_blm1_3300mah.html ?

Interesuje mnie bo wziałbym od razu z adapterem m42 w jednej paczce http://www.allegro.pl/item319724863__f]_adapter_bagnetowy_olympus_e_m42_z_blokada.html


Warto ryzykować?

Plumek
10.03.08, 12:02
nabyłem drogą kupna (na rezerwę) coś takiego
http://allegro.pl/item313364450_akumulator_do_olympus_blm_1_3100mah_ warszawa.html
i powiem szczerze, trzyma dobrze
przynajmniej ja jestem zadowolony

Miałam takie. W zasadzie nadal mam, ale leżą odłogiem, gdyż po 3 miesiącach sie makabrycznie zużyły. Nie trzymały pojemności wcale. Zapas miałam, ale o pofoceniu dłużej niż 20 minut mowy nie było.

Kupiłam dwa zapasowe Hahnele i... to jest to :D Fakt - 3 razy drożesze od tych Premium Gold, ale za to 30 razy pewniejsze :)

Kupiłam w DIGIMANII (http://www.digimania.pl) w Krakowie, ale prowadzą też sprzedaż via Internet.

robak_70
10.03.08, 19:15
ja zapomogłem się w takowe (http://robo_70.fotosik.pl/albumy/388657.html) ...używam naprzemiennie z tym co miałem przy olku...jak na razie spoko...

subbar
12.03.08, 18:03
Kupiłam w DIGIMANII (http://www.digimania.pl) w Krakowie, ale prowadzą też sprzedaż via Internet.
tez tam kupilem mimo ze kazdy z przetestowanych byl mniejszy niz oryginalne ogniwo i delikatnie goni w aparacie jednak nie wypada.

OKI
12.03.08, 18:22
Zakupiłem zamiennik BLM1 firmy MAXX Cell na której pisze max3500mAh (oczywiście tym się nie sugerowałem)
Postanowiłem ją zmierzyć i podłączyłem ją pod ładowarkę z pomiarem pojemności (multicharger)
Po naładowaniu okazało się ze jej pojemność to skromne 1041 mAh.

KaarooL
12.03.08, 18:27
nie kupujcie badziewia o mitycznej pojemności na naklejce... jakby można było sensownie upchać coś powyżej 1500mAh w takim ogniwie, OLEK by to robił... a tak, dobre markowe zamienniki mają 1400-1500mAh.

IwoR
12.03.08, 19:13
A PS-BLL1? ma ktoś jakiś zamiennik?
Czy tylko oryginały?

Iwor

black_bird
12.03.08, 22:26
Moze tu?
http://multisort.pl/product/4152.Akumulator;do;cyfrowego;aparatu;fotograficzne go;Olympus.html

robak_70
14.03.08, 19:06
jest taki jak mój..tutaj (http://www.allegro.pl/item327699577_super_okazja_olympus_ps_blm_1_brak_c eny_minimalne.html)

IwoR
14.03.08, 19:12
BLL-1 Bateria do gripa do e1...

puciu
14.03.08, 21:17
BLM-1 Hahnela w Komputroniku jest po 86PLN.

Jeronimo
17.03.08, 01:16
Moze tu?
http://multisort.pl/product/4152.Akumulator;do;cyfrowego;aparatu;fotograficzne go;Olympus.html uzywam GP od 2lat i jest spoko (z tym ze nie wiem czy to ten sam model co w linku)

mariouche
21.03.08, 00:41
ja mam nawet wrażenie, że mój GP sprawuje się lepiej niż markowy olkowy aku - pewnie placebo, ale jestem w stu procentach zadowolony z zakupu.
Ja mam dokładnie ten (http://www.komputronik.pl/Aparaty_cyfrowe/Akumulatory_zamienniki_do_aparatow_cyfrowych/Olympus/Akumulator_GP_zamiennik_Olympus_BLM_1/pelny,id,17181,s,1/).

Pozdrawiam

dog_master
21.03.08, 20:40
Moje GP tez super :)

A mi juz drugi Hahnel nawala... 250-300 zdjec... Po swietach odsylam do wymiany...

d@nielski
3.04.08, 21:46
a ja właśnie dostałem zamiennik Hahnel BLM-1. Wkładam do E-510... i nic. Nie działa. :evil:
ładuje baterię, wkładam do E-510... i nic. Nie działa. :evil:
Jestem zły :evil:
Zobaczymy co na to sprzedawca... :evil:
Witam
Mam ten sam problem co kolega. Dzisiaj dostałem Hahnel HL-M1 OL z Komputronika i co wkładam do E510 nie działa myslałem że pewnie rozładowana. W ładowarce naładowała się w 2 godziny wkładam do aparatu aparat się nie uruchamia :(. Dziadostwo i tyle.
Nie wiem czy odesłać i skorzystać w prawa zwrotu do 10 dni, czy reklamować i ządać wymiany ale z tego co widzę to towar juz na wyczerpaniu :(

grizz
3.04.08, 21:56
Witam
Mam ten sam problem co kolega. Dzisiaj dostałem Hahnel HL-M1 OL z Komputronika i co wkładam do E510 nie działa myslałem że pewnie rozładowana. W ładowarce naładowała się w 2 godziny wkładam do aparatu aparat się nie uruchamia :(. Dziadostwo i tyle.
Nie wiem czy odesłać i skorzystać w prawa zwrotu do 10 dni, czy reklamować i ządać wymiany ale z tego co widzę to towar juz na wyczerpaniu :(

reklamuj!
Przy zwrocie ponosisz koszty wysyłki.

KaarooL
3.04.08, 23:03
mnie padł tylko jeden, bezproblemowo wymienili na nowy... pozostałe 3 chodzą póki co.


dog_master:

nie przemroziłaś tego ogniwa za bardzo? bo dziwi mnie że tak wykańczasz jednego za drugim.

zimny
3.04.08, 23:25
Dzisiaj w komputroniku zamówiłem zamiennik BLM-1 ale GP, chociaż gość mi proponował hanhela. Zobaczymy, jak sprawują się GP od komputronika.

yac
3.04.08, 23:47
hahnel nie jest zły.Ja dałem sobie spokój i- kupiłem orginał i zapomniałem o temacie

Jeronimo
4.04.08, 00:10
Dzisiaj w komputroniku zamówiłem zamiennik BLM-1 ale GP, chociaż gość mi proponował hanhela. Zobaczymy, jak sprawują się GP od komputronika.co prawda nie kupiłem w komputroniku ale polecam GP (używam chyba od ponad 2lat i nie mam wogle problemów)


hahnel nie jest zły.Ja dałem sobie spokój i- kupiłem orginał i zapomniałem o temacie ja pewnie też tak zrobie jesli mam mieć gripa to lepiej miec dwa porządne akumulatorki ;-)

Warmik
4.04.08, 00:27
http://www.hoopla.pl/Olympus,Zestaw-zasilajacy-BLM-1-BCM-1-bateria-ladowarka-,prod,53218.html
tu z ładowarką gratis :grin:

Plumek
4.04.08, 05:36
Trzeba klikać na Alle... Za całe 122 poszła - nóweczka z ładowarką (http://www.allegro.pl/item332961135_olympus_oryginalna_bateria_blm_1_lad owarka_bcm_1.html)

obi
29.06.09, 09:15
Czy ktoś testował takie cos:
http://www.allegro.pl/item674833818_akumulator_blm_1_blm1_olympus_e_500_ e_510_e_520_e3.html

?

Jest tam trochę inne napięcie niż w oryginale. Czy może to mieć wpływ na działanie sprzętu? Jak jest z żywotnością tego akurat, bądź generalnie nieoryginalnych zamienników?
Sklep mam pod nosem, ale wolę zapytać się tutaj, bo wiadomo co tam mi odpowiedzą:)

Miłego dnia wszystkim

NightCrawler
29.06.09, 10:19
Odpuść sobie takie zamienniki.
Lepiej dołożyć i kupić Hame albo Henhel (chyba tak się to pisze).
Sporo osób na forum ma i sobie chwali.
Zreszta nie jeden temat o tym był. Poszukaj.

romek1967
29.06.09, 11:46
Henhel (chyba tak się to pisze).

Pisze się Hähnel :)

Popieram przedmówcę, sam mam i z czystym sercem polecam. Nie wiem czy jest sens za te pare zł robic testy na swoim portfelu.

rocco
29.06.09, 11:59
Korzystałem z Hähnela do E-510 i sprawdzał się całkiem dobrze :roll:

Jeśli chodzi o zamienniki to na forum było o tym już wiele razy, wystarczy poszukać:
https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=19082&highlight=Zamiennik+BLM-1
https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=18182&highlight=Zamiennik+BLM-1
https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=13386&highlight=Zamiennik+BLM-1
https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=12248&highlight=Zamiennik+BLM-1
https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=5227&highlight=Zamiennik+BLM-1
https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=8509&highlight=Zamiennik+BLM-1
Miłej lektury :)

Sebu$
29.06.09, 12:02
mam zamiennik Hähnel`a i jest OK.

obi
29.06.09, 12:23
Dziekuję za pomoc, zazwyczaj szukam, teraz szybko napisalem wychodząc i chciałem mieć gotowca bo czasu brak <leń>
Pozdrawiam