PDA

Zobacz pełną wersję : Pomozcie mam malo czasu,a chce kupic cyfrowke!!!



sam
20.05.06, 18:09
Mam dylemat ktory wybrac aparat:
Canon Powershot S3 IS,
Olympus SP-500 Ultra zoom,
Panasonic Lumix DMC-FZ30,
Panasonic Lumix FZ7,
Sony Cybershot DSC H5,
no chyba ze macie jeszcze jakis inny pomysl!!!
Poprostu potrzebuje prosty w obsludze aparacik z latwym menu,w miare lekkim,zeby nie byl bardzo skomplikowany w obsludze,bo to dla kobiety!!!a poza tym do 2000zl,moze z automatycznym zoomem,bo sie zastanawialem nad modelem Panasonic Lumix DMC-FZ30,ale on ma recznie ustawiany obiektyw z pierscieniami ato chyba dosc sskomplikowane jak dla amatora no chyba ze ktos ma inne zdanie na ten temat!!!Poprostu ma robic extra zdjecia i dobre filmiki!!!
jesli ktos ma ktorys z tych aparatow prosze mi opisac zalety i wady i ktory poleca!!!
Wielkie dzieki z gory!!!

RZArt
20.05.06, 23:28
..moze z automatycznym zoomem,bo sie zastanawialem nad modelem Panasonic Lumix DMC-FZ30,ale on ma recznie ustawiany obiektyw z pierscieniami ato chyba dosc sskomplikowane jak dla amatora no chyba ze ktos ma inne zdanie na ten temat!!!Poprostu ma robic extra zdjecia i dobre filmiki!!!...
Co to jest automatyczny zoom?
Dwa w jednym? Do zdjęć są aparaty fotograficzne, do filmów są kamery.
Extra zdjęć, to żaden nie zrobi sam. Trzeba mu w tym pomóc :)
Jeżeli nie masz specjalnych wymagań, to jest chyba obojętne co kupisz.
Wymieniłeś aparaty z dużym zoomem, więc dobrze byłoby mieć stabilizację obrazu. Albo statyw.
Przejedź się do sklepu, weź każdy z nich do ręki, zrób kilka próbnych zdjęć (zwracając uwagę na obsługę aparatu) na swoją kartę (hmmm: SD, MS i xD?), sprawdź w domu wynik i kup to, co Ci najbardziej spasuje.
I rób zdjęcia. I ciesz się.
Pozdrawiam

sliwka
20.05.06, 23:49
WITAM !
Przedstawiłeś do wyboru aparaty, które w swojek klasie "10-12 ZOOM" są najlepsze. Miałem aparacik z tej półki, i jakbym był na Twoim miejscu brałbym zdecydowanie CANONA. (chociaż miałem OLKA )
Dalaczego?
Wykonanie, stabilizacja, uchylany LCD, 12 X zoom, najlepsze macro, z tego co sie orjentuje bardzo dobrej jakości filmiki z dzwiękem stereo.
Prosty wybór!
:D