PDA

Zobacz pełną wersję : acdsee i c5050 zoom



xiaouy
10.11.03, 21:56
po 1: mam acdsee 5.0 i nie mam tam opcji plug-ins (jak mam zrobic ta galerie zdjec???)
po 2 i najwazniejsze: mecze sie z tym juz dosc dlugo.. jak ustawic sobie ostrosc w aparacie c5050?? tak zeby np osoba byla ostra a cale tlo zamazane?? prosze o dokladna instrukcje... w miare mozliwosci oczywiscie :D 8)

(A)rturo
11.11.03, 13:06
A sciagnoles pelna wersje?

Hans
11.11.03, 22:14
jezeli chodzi o galerie polecam http://www.express-soft.com/ uzywam i jestem zadowolony;), jezeli chodzi o druga czesc pytania to , mozesz uzywac trybu portretowego w aparacie, ew uzywac punktowego AF i malej glebi ostrosci to wszystko ;)
POzdr

xiaouy
11.11.03, 22:29
1. tak mam pelna wersje
2. dzieki pobawie sie troszke w to ustawianie ostrosci :P

Esperak
13.11.03, 15:38
P1 jest coś takiego jak Powertools kiedyś to się nazywało picawiew teraz zostało rozszeżone o dodatkowe funkcje oczywiście mówimy o dodatku do Acdsee 5.0 tam jest niezła funkcja HTML generatora działa szybciutko prosto i skutecznie.!

P2 prosta sprawa im wieksza wartość liczbowa przysłony tym mniejsza błębia ostrości.! czyli ustaw przysłone na 8 i rób fotki portretowe.!

kano
13.11.03, 17:59
Akurat odwrotnie, jezeli ustawisz przeslone na 8, czyli najwieksza liczbe przeslony (wowczas otwor jest najmniejszy), to otrzymasz najwieksza glebie ostrosci. Jak z tego wynika, najmniejsza glebie otrzymasz przy liczbie 1.8 (taka chyba jest dla C5050?). Mozna to jeszcze zmienic zoomem i odlegloscia od przedmiotu, ale tutaj C5050 ma troche ograniczone pole manewru (maly zoom).
Pozdrowienia.

krupek
14.11.03, 00:16
Kano ma racje :!:
Najmniejsze wartości przysłony (największy otwór) powodują najmniejszą głębie ostrości. Podobny efekt mozna uzyskać robiąc zdjęcia obiektywem w ustawieniu tele (o odpowiednio długiej ogniskowej).

Hans
14.11.03, 01:17
hehehe swinta prawda;)) akurat c5050 jezeli na przyslonie 1.8 podjedziesz zoomem to za chwile bedziesz mial 2.6 bo 1.8 nie jest dostepna w calym zakresie ogniskowej :( a szkoda.
POzdr