PDA

Zobacz pełną wersję : aberracja w c-720



michu
23.04.03, 14:44
witam. jestem uzytkownikiem c-720. jest to moj pierwszy cyfrowy aparat i przed jego zakupem duzo czytalem o roznych problemach dotyczacych aparatow cyfr. m. in. o aberracji. przegladajac oferte olympusa nic nie doczytalem o tym problemie, wrecz zachwalali jakosc obiktywow. a tu lipa. po zrobieniu paru setek zdjec, na co 2 wylazi aberracja. najgorzej jest w dni pochmurne. jak napisalem do erokoloru to pan odpisal mi ze aparat ten wykazuje pewna aberracje. jak sie zapytalem dlaczego o tym nie pisza to pan mnie zbyl i napisal aby unikac takich kompozycji. i tu mnie krew zalala. to po to kupilem aparat cyfrowy za 2 i 5 patyka zeby sie teraz ograniczac!!! nie wspomne ze robiac zdjecie z 8 krotnym zoomem zdjecie na bokach jest ciemniejsze a w srodku jasniejsze kolko!!! tragedia!!
prosze o opinie uzytkownikow, nie tylko 720, ale i innych, jak sobie radzicie z aberracja, jak ja poprawic i w jakim programie?

xywameg
23.04.03, 22:25
Aby dowiedzieć się więcej na temat fotografii cyfrowej to do sumy wydanej na aparat trzeba doliczyć jeszcze 100 i kupić sobie przynajmniej dwie książeczki np "Fotografia cyfrowa" i... a zresztą przejdź do działu książki ( na tej stronie) i sam zobacz co jest i wybierz . Można wiele wyczytać i zrozumieć . A tak przy okazji to nie spodziewaj się za dużo po aparacie za 2,5 tys