PDA

Zobacz pełną wersję : Alternatywa ACDSee



Kwera
5.05.06, 00:56
FastStone Image Viewer to dość fajny programik łączący cechy przeglądarki ACDSee i Infran View. Jego wielką zaletą jest bardzo intuicyjna obsługa. Może komuś się przyda http://www.faststone.org/

micmal
28.05.06, 07:13
zgadza sie.. bardzo przyjem,ny program. nie podoba mi sie tylko jedno.. brak mozliwośc "ręcznego" przesuwania zdjęć pomiędzy sobą (adcseee nie było z tym prolemu

GieKa
28.05.06, 08:46
Czy w FS można naładać hurtowo logo na zdjęcia?

micmal
28.05.06, 17:11
ja Ci nie odpowiem bo b krótko uzywam tego programu i go nie zgłębiłem za bardzo jeszcze

Plumek
7.03.08, 03:07
FastStone jest już od jakiegoś czasu spolszczona :)
Leciutka, błyskawicznie mi otwiera caaaaałe archiwum na starym rzęchu:) Ma sporo przydatnych funkcji, jak np. hurtową zmianę nazw plików, hurtowe wstawianie znaku wodnego, hurtowa zmiana rozmiaru, tworzenie indeksów, eksport do PDFa, itp.. Widać w niej też ORFy :)

TUTAJ DO POBRANIA (http://www.faststone.org/FSViewerDownload.htm) - wersja 3.2 jest spolszczona, wystarczy pobrać i zainstalować :)

Plumek
7.03.08, 12:50
Czy w FS można naładać hurtowo logo na zdjęcia?

Można :)

zigger
11.03.08, 10:50
Faktycznie fajny programik, szybko chodzi i sporo przydatnych funkcji a do tego Free for Home Users :D

dzemski
11.03.08, 11:01
Niedawno wyszła aktualizacja darmowego XnView, zawierająca m.in. obsługę ORFów z E3. Do pobrania pod adresem:
www.xnview.com

Program ten jest chyba najlepiej przystosowanym softwarem. Występuje w wersjach na wszystkie platformy systemowe:
Windows
MacOS X
Linux x86
Linux ppc
FreeBSD x86
OpenBSD x86
NetBSD x86
Irix mips
Solaris sparc
Solaris x86
HP-UX
AIX
PocketPC
Smatrphone.

geo
11.03.08, 11:07
tez go używam jest fajny :razz:

tkud
11.03.08, 20:30
FastStone Image Viewer to dość fajny programik

Zgadzam się ;) Zainstalowałem na próbę i chyba przy nim zostanę. Przy pełnym podglądzie ma możliwość uzyskania szybkiej informacji o zdjęciu oraz edycji najeżdżając na odpowiednią stronę zdjęcia. Szybkie dynamiczne powiększenie 100% przez klikniecei na zdjecie. Edytuje również RAWy. Dzieki za linka ;)

tank_driver
11.03.08, 20:35
Dodam tylko że FastStone instaluje i używa się bez problemu pod Linuxem - przez Wine.
Pozdrawiam !

Plumek
11.03.08, 22:24
FastStone Image Viewer to dość fajny programik

Zgadzam się ;) Zainstalowałem na próbę i chyba przy nim zostanę. Przy pełnym podglądzie ma możliwość uzyskania szybkiej informacji o zdjęciu oraz edycji najeżdżając na odpowiednią stronę zdjęcia. Szybkie dynamiczne powiększenie 100% przez klikniecei na zdjecie. Edytuje również RAWy. Dzieki za linka ;)

A na górę jak najedziesz, to masz pasek z kilkoma sąsiednimi miniaturami z podręcznym menu :)

I pierunem można przyciąć, zmienić rozmiar i podostrzyć fotkę :)

dzemski: zainstalowałam 10 dni temu tego XnView i... nie zdzierżyłam go... doprowadzał mnie do szału :) Za to Faścik zawładnął mną totalnie :)

Maro66
11.03.08, 22:43
Również używam od dłuższego czasu FS. Super programik i do tego na potrzeby netu można szybciutko poprawić, zmniejszyć i wyostrzyć zdjęcie.

tank_driver
11.03.08, 22:57
Pytanie - czy Wam to otwiera RAW-y z E510 ? Mam wersję 3.2 tego programu i zamiast zdjęcia mam niebieskawą kaszę z szarym paskiem.

Bodzip
11.03.08, 23:32
Dzięki dzemski za linka do xnview :)
Przy okazji zapytam - mój gimp otwiera i przetwarza *.orf ale zaraza nie chce zapisać w tym samym formacie, tylko sugeruje jakiś znany format (linux)

greq
12.03.08, 01:35
Pytanie - czy Wam to otwiera RAW-y z E510 ? Mam wersję 3.2 tego programu i zamiast zdjęcia mam niebieskawą kaszę z szarym paskiem.
U mnie to samo tzn.ten sam problem z miniaturkami jednak ORF-y otwiera .

witia
12.03.08, 08:05
Pytanie - czy Wam to otwiera RAW-y z E510 ? Mam wersję 3.2 tego programu i zamiast zdjęcia mam niebieskawą kaszę z szarym paskiem.
U mnie to samo tzn.ten sam problem z miniaturkami jednak ORF-y otwiera .
A myślałem, że to tylko tak u mnie.
Pozdrówka.

paszczol
12.03.08, 09:20
Używam Irfanview spolszczony. Ściągnąlem dodatek, dzięki któremu otwieram orf'y. Wcześniej wszystko kopiowałem z aparatu i przglądałem, potem usuwałem. Teraz podłączam aparat i najtragiczniejsze wersje już usuwam przed kopiowaniem. Ale ściągnę FS i przetestuję, może jest lepszy? Zobaczę.

dzemski
12.03.08, 09:35
Podzip, bo ORF to format RAW olka i do niego nie zapisuje żaden ze znanych mi programów. Ale spokojnie mozna zapisywać (przynajmniej wniektórych programach) do formatu DNG (to także RAW).

paszczol
12.03.08, 09:43
dzemski odniosłeś się do mojej wypowiedzi? Powiem tak - otwiera ORF czyli RWA Olka, ale nie zapisuje w tym programie. Można natomiast kliknąć na ORF, kliknąć zapisz jako jpeg, ale bez ingerencji - czyli wykorzystania możliwości RAW'u. Do przeglądania się nadaje.

Program FS sprawdzłem - bardzo fajny, jedyne co mi brakuje to - jest wolnieszy przy przłączaniu sę ze zdjęcia na kolejne w trybie PE, przy użyciu spacji. Irfanview robi to bardzo szybciutko. I nie znalazłem opcji "wyostrz po zmniejszeniu".

Plumek
12.03.08, 09:58
Program FS sprawdzłem - bardzo fajny, jedyne co mi brakuje to - jest wolnieszy przy przłączaniu sę ze zdjęcia na kolejne w trybie PE, przy użyciu spacji. Irfanview robi to bardzo szybciutko. I nie znalazłem opcji "wyostrz po zmniejszeniu".


U mnie hula spacją czy kursorem aż miło. Irfan był dość szybki, ale interfejs mnie dobijał. Jak również jakość obróbki. FastStone jest wg bardziej przyjazny dla użytkownika, a z przygotowaniem zdjęć do szybkiego wrzucenia na www czy wysłania komuś mailem - radzi sobie świetnie. Wg mnie oczywiście :)

Chodzi Ci o konwersję wsadową? Jest w Opcjach zaawansowanych / Dostosowanie taka opcja Rozmyj/Wyostrz. No nie jest napisane, że po zmniejszeniu. Ale może idzie to po kolei, tak jak ustawione okienka Opcji zaawansowanych? :mrgreen: Wtedy wychodzi na to, że po zmniejszeniu będzie ostrzone :D

paszczol
12.03.08, 10:12
Chodzi Ci o konwersję wsadową? Jest w Opcjach zaawansowanych / Dostosowanie taka opcja Rozmyj/Wyostrz. No nie jest napisane, że po zmniejszeniu. Ale może idzie to po kolei, tak jak ustawione okienka Opcji zaawansowanych? :mrgreen: Wtedy wychodzi na to, że po zmniejszeniu będzie ostrzone :D

Możesz dokładniej? Gdzie są opcje zaawansowane?

Plumek
12.03.08, 10:39
Chodzi Ci o konwersję wsadową? Jest w Opcjach zaawansowanych / Dostosowanie taka opcja Rozmyj/Wyostrz. No nie jest napisane, że po zmniejszeniu. Ale może idzie to po kolei, tak jak ustawione okienka Opcji zaawansowanych? :mrgreen: Wtedy wychodzi na to, że po zmniejszeniu będzie ostrzone :D

Możesz dokładniej? Gdzie są opcje zaawansowane?

W menu:

Narzędzia ==>> Zmiana/Konwersja

i dalej okienko, a w okienku button Zaawansowane, a dalej zakładka Dostosowanie (żeby się wyświetliły opcje, trzeba zakliknąć okienko Użyj: Dostosuj

no i tam jest.

paszczol
12.03.08, 10:45
Dokopałem się w końcu, ale mam wrażenie, że każdy plik zapisywany (zmniejszony czy też nie) będzie wyostrzany. :(

Plumek
12.03.08, 11:22
Dokopałem się w końcu, ale mam wrażenie, że każdy plik zapisywany (zmniejszony czy też nie) będzie wyostrzany. :(

?? Nie qmam. Jak zaklikniesz, to będzie.

witia
12.03.08, 12:04
Z tego wnioisek, że miniaturek z 510 nie otwiera. A może "przeoczyłem" jakieś opcje?
Pozdrówka.

Bodzip
12.03.08, 21:57
Podzip, bo ORF to format RAW olka i do niego nie zapisuje żaden ze znanych mi programów. Ale spokojnie mozna zapisywać (przynajmniej wniektórych programach) do formatu DNG (to także RAW).
Dzięki - wszystko jasne

Iwo
19.01.09, 14:13
Bodzio, to jak odpalać ORFy w Gimpie?
Pod Linuksem i Windowsem. Dzięki.

grizz
19.01.09, 14:28
Bodzio, to jak odpalać ORFy w Gimpie?
Pod Linuksem i Windowsem. Dzięki.

wtyczka ufraw

Iwo
20.01.09, 17:26
wtyczka ufraw
no tak, ale to jest oddzielny program... da się zrobić tak, by od razu odpalało w Gimpie, a nie jedno po drugim?

grizz
20.01.09, 18:09
no tak, ale to jest oddzielny program... da się zrobić tak, by od razu odpalało w Gimpie, a nie jedno po drugim?

Nie napisałem program ufraw, ale wtyczka ufraw.

salvadhor
20.01.09, 18:15
Konkretnie chodzi o wtyczkę gimp-ufraw.

Ale nie wiem dlaczego nie uważasz za wygodne kliknięcie na zdjęciu, które się otworzy w Ufraw'ie, a potem pacnięcie w przycisk 'wyślij do' (obok ikonki 'zapisz'), który wyśle wywołane zdjęcie prosto do Gimpa.

Iwo
22.01.09, 16:13
możecie dać mi bezpośreni link do celu?
http://ufraw.sourceforge.net/

grizz
22.01.09, 16:49
możecie dać mi bezpośreni link do celu?
http://ufraw.sourceforge.net/

http://sourceforge.net/project/platformdownload.php?group_id=127649&sel_platform=3514

wtyczka jest razem z programem.

Jounin
23.01.09, 00:34
Bardzo dobry program, szkoda że u mnie jakoś wolno chodzi :(