PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z zapisananiem na kartę zdjęć obrobionych na kompie



mayki
30.10.03, 16:56
Nie wiem o co chodzi zczytuję zdjęcia z karty (olek 720 smartmedia128 samsung) obrabiam je w fotopoincie (równoważenie poziomów kolorów czasem nasycenie barw i jasność) i po takim zabiegu CZĘŚĆ zdjęć nie daje się zapisać zpowrotem na kartę (błąd zdjęcia) nie wiem czemu, nie wspomnę już że nie widzi zdjęć nazwanych nie tak jak aktualne nazywane przez aparat HEEEEEEEEEEEEEEEEEELLLLLLLLLLPPPPPPPPPPPPPPPPPP

SatH^Raa
30.10.03, 17:10
A moge głupio zapytać po co wrzucać zdjęcia z powrotem na kartę?

marianello
30.10.03, 18:00
:lol: a choćby dla jaj - ja też ostatnio próbowalem zrobić coś takiego jak przegranie zdjęcia z kompa na karte, zmienilem rozdzielczość na taką żeby rozpoznała cyfrówa tj . chyba 640x480 czy jakoś tak, potem nawet nazwalem jak nazywa jpg system w aparacie i przegralem. i jak chce zobaczyc te zdjecia na cyfrówce to pokazuje jakis błąd zdjęcia. czy ktoś wie jak to zrobić żeby działało - to chyba nie zależy od marki aparatu i karty ale ja mam karte SD..

pozdrawiam

mayki
30.10.03, 18:58
wrzucam zpowrotem na kartę aby naprzykład iść do rodziców( którzy nie mają kompa) i pokazać zrobione zdjęcia na telewizorze. To chyba oczywiste?? tylko dziwi mnie fakt dlaczego część zdjęć chodzi a część nie. Oczywiście nie zmieniam rozdzielczości tylko barwy zdjęć.

qwerty
30.10.03, 21:24
Problem występuje w przypadku obróbki fotek programem nieodpowiednio ingerującym w Exif. Wtedy aparat "nie widzi" fotek zapisanych ponownie na karcie.

marianello
31.10.03, 11:12
ja mam taki problem z jpgami...

qwerty
31.10.03, 12:40
aparat zapisuje w exif-ie x.y (nie pamiętam 1.1, 1.2, 2.1 lub 2.2) i jeśli zdjęcie nie posiada takiego samego względnie kompatybilnego exifa:
a) od początku swojego istnienia :)
b) po obróbce jakimś programem
to koniec... można próbować naprawić exif ale... ja straciłem cierpliwośc jak kiedyś próbowałem :)
Pozdr.