PDA

Zobacz pełną wersję : Olympus C750 UZ



markos
28.10.03, 12:58
Witajcie mam Olympusa C 750UZ
Jestem totalnym laikiem i mam do was pare pytań:
1. Czy można tak ustawić aparat aby robiąc zdjęcie bylo ono całe ostre bo mi wychodzi tak że jak robie fotke na ktorym jest z przodu drzewko a za nim samochod to drzewo jest extra a dalsze tlo jest juz dużo gorsze.(mam statyw)??
2.Jak robić fotki w domu z tym mam tez problemy , robiąc na AUTO te zdjecia nie wygladaja najlepiej ,mam słabe oswietlenie w domu jak powinienem mieć ustawioną lampę, moze robic na A,S, lub P , albo jakie ISO najlepiej mieć w domu ,jaką ustawiać migawke i przesłone.(prosze podpowiedzcie cos bo juz glupieje z tymi ustawieniami)??
3.Mam filtry polaryzacyjny i uv , czy w domu uzywać ktoryś z tych filtrów i kiedy używac UV bo polaryzacyjny chyba kumam kiedy.

Dziekuje wam bardzo za odp. jak by ktoś chciał pogadać na GG 3406380 jestem na kompie b.czesto bo jestem na wozku :cry: .
Pozdrowionka .

SatH^Raa
28.10.03, 13:13
1. Czy można tak ustawić aparat aby robiąc zdjęcie bylo ono całe ostre bo mi wychodzi tak że jak robie fotke na ktorym jest z przodu drzewko a za nim samochod to drzewo jest extra a dalsze tlo jest juz dużo gorsze.(mam statyw)??
Ustaw maksymalną wartość przesłony (znacznie wzrosnie czas naświetlania), rób na pełnym wide (szerokątnie, nie używaj zoomu) - w ten sposób uzyskasz maksymalną głębię ostrości. Cudów się jednak nie spodziewaj, odległość obiektów jest kluczowa.

2.Jak robić fotki w domu z tym mam tez problemy , robiąc na AUTO te zdjecia nie wygladaja najlepiej ,mam słabe oswietlenie w domu jak powinienem mieć ustawioną lampę, moze robic na A,S, lub P , albo jakie ISO najlepiej mieć w domu ,jaką ustawiać migawke i przesłone.
Auto z flashem, ISO jak najniższe, reguluj kompensacją lampy błyskowej.

3.Mam filtry polaryzacyjny i uv , czy w domu uzywać ktoryś z tych filtrów i kiedy używac UV bo polaryzacyjny chyba kumam kiedy.
Polaryzacyjny na krajobrazy, samochody i inne obiekty silnie odbijające światło. Filtr UV nie przeszkada praktycznie w żadnej sytuacji, a pomóc może przy robieniu zdjęć na dużych wysokościach (góry) i może nad morzem (plaża) ;).

markos
28.10.03, 14:21
Dzieki Sath.Rea za pomoc
Ale powiedz mi jeszcze jak mozesz czy w domu zakladac jakiś filtr czy nie?
Mam jeszcze jedno pytanie jak robie zdjecie w ruchu np. ktos idzie chodnikiem to jak mam miec ustawiony aparat aby go zlapac bo mi wychodzi tak ze zanim zrobie fote to ten ktos juz mi przejdzie a ustawiam na aparacie funkcje zdjec sportowych , tak samo jest z jadacym samochodem zrobie zdjecie potem ogladam a tam go nie ma.
Pozdrawiam

krupek
29.10.03, 01:51
Wydaje mi się, że twoje problemy są zbliżone, do problemów tych urzytkowników, którzy bezskutecznie próbują "ustrzelić" kropelkę, lub coś podobnego. Ty masz chyba jednak o wieeeele prościej...

Twoje problemy wynikają zapewne z tego, że po naciśnięci spustu migawki występuje pewne opóźnienie związane z nastawianiem ostrości i innymi wewnętrznymi procesami aparatu. Możesz temu zaradzić wciskając spust do połowy, a dopiero po chwili (w odpowiednio wczesnym momencie) docisnąć go do końca.

markos
29.10.03, 12:17
Witaj krupek wcale nie jestem az tak wymagającym uzytkownikiem tego aparatu i nie chce ustrzelic zadnej "kropelki" ale widzialem zdjecia robione takim aparatem i są owiele ładniejsze od tych ktore mi wychodzą.
Poprostu prosze was o jakies porady i wnioski.
Pozdrawiam

SatH^Raa
29.10.03, 14:48
W domu odpuściłbym sobie używanie tych filtrów, które wymieniłeś. Co do "widzialem zdjecia robione takim aparatem i są owiele ładniejsze od tych ktore mi wychodzą" - ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć...

BTW. Dzisiaj po raz kolejny ide robić katedrę nocą... :twisted: