PDA

Zobacz pełną wersję : instalacja Olka C4000Z w Win ME



qwerty
22.10.03, 09:06
Mam Win ME i chciałbym jakoś zainstalować swojego Olka tak aby widział go komp i abym mógł ściągać zdjęcia bezpośrednio z aparatu i bez dodatkowych programów tzn. w panelu sterowania - skanery i aparaty fotograficzne...
Niestety nie ma tam sterów do C4000Z a jak zadaję inny tam dostępny aparat Olympusa np. model 400 (?) to komp nie widzi mojego aparatu... podłaczonego rzecz jasna kabelkiem USB. Gdzie mogę zdobyć sterownik do C4000Z (jak nazywa się ten plik-czy ktoś mógłby go podesłać?) lub jaki inny aparat wybrać z dostępnego w menu panelu sterowania - skanery i aparaty fotograficzne?
Pozdr.

Hans
22.10.03, 12:43
hmmm , dziwne w win Me powinien juz widziec aparat bez sterownikow( dodatkowy dysk wymienny), jedyne co to moge Ci podeslac sterowniki do Usb ( chyba sa te same i w c4000 i w c5050 ), poszlo na PW :wink:
POzdr

qwerty
22.10.03, 13:46
Dzięki :) chyba nieściśle opisałem problem:
Otóz bez problemu ściągam obrazki z aparatu - winda widzi dysk wymienny ale jest kilka nie fotograficznych programów z funkcją zczytywania obrazków bezpośrednio z aparatu :) no i jak chcę korzytać z tej funkcji w tych programach to w dostępnym przez te programy okienku pojawia mi się TYLKO to co mam zapisane w "panelu sterowania-skanery i aparaty fotograficzne" a w tamtym menu nie ma tego aparatu co jest oczywiste bo za czasów powstawania Win ME nie istniał ten model :) Pytanie brzmi zatem - jak do tamtego menu wpisać mojego Olka?

Arras
22.10.03, 18:15
zgrywasz na dysk a potem do programu i po sprawie.

qwerty
22.10.03, 18:35
Bingo, Arras, ale jak już od początku zaznaczałem tak własnie robię a chciałbym mieć także możliwośc z tamtego okienka! Zresztą nieważne, chyba nikt nie wie a rady będące potwierdzeniem tego o czym sam pisałem nie wnoszą nic nowego. Dzięki za zwrócenie uwagi na ten wątek :)