PDA

Zobacz pełną wersję : zamiana C4000- C5050



qwerty
21.10.03, 08:06
Niniejszego posta kieruję do osób które takiej zamiany dokonały z prośbą o uczciwe i szczere :) opisanie widocznych w fotograficznej praktyce zmian na lepsze. Czy C5050 "z definicji" pozwala na robienie mniej miękkich za to ostrzejszych fotek? A może w jakimś punkcie jest jakaś malutka zmiana... na gorsze? Pozdr.

Hans
21.10.03, 08:31
witam
ja zmienilem i troszke zaluje :wink: ale coz cos za cos, moim zdaniem ostrzejsze fotki robil c4000 , mniejsza aberakcja chromatyczna( dot. c4000), akurat w moim egzemplarzu cos piszcza kondensatory przy lampie blyskowej i jest to troche denereujace :? , co jeszcze... c4000 moim zdaniem ma lepszy trub super macro,na plus oczywiscie w c5050 jest obietyw 1.8 :D , jezeli chodzi o ostrosc zdjec to mozna wszytsko ustawic w ustawieniach- ostatnio tym sie bawilem i powiem tak ze szumy zmalaly i to dosyc widocznie :) . ale ogolnie to jestem zadowolony ze zmiany na c5050. Jak bys mial jakies bardziej doglebne pytania wal smialo, ew na priva :wink:
PozDr

qwerty
21.10.03, 09:07
dzięki! Tym bardziej że aktualnie w mojej sytuacji marzenia to jedno a financial situation to drugie... :) Ale wdzięczny jestem że w morzu peanów na cześc C5050 dałeś opinię nie do końca jednoznacznie preferującą C5050 wobec starszego modelu :) Jak będę miał dalsze pytanka to chętnie skorzystam z zaproszenia, thx :)
... ale chyba najpierw oddam mojego C4000 do serwisu - póki na gwarancji... niech sprawdza bo wziąłem w sklepie ostatni z półki no i mam wątpliwości czy nie zdarzył mu się w tym sklepie jakiś drobny "wypadek"...

Hans
21.10.03, 09:12
fakt nie ma idealnego aparatu :cry: ( dla mnie najwiekszym minusem np lustrzanek cyfrowych- np 10d, 300d lub nawet olkow 20 czy e1 jest niestety brak mozliwosci kadrowania na lcd choc bylo by to mozliwe gdyz kilka aparatow posiada polprzepuszczalne lusto migawki ale coz...) c5050 jest dobry ale niestety tez ma kilka minusow ktorych nie mial c4000, ale ogolnie nie narzekam :lol:
Pozdr

xywameg
29.10.03, 09:44
Pytanko do Hansa
Cześć czy mógłbyś powiedzieć o innych minusach C5050 wobec C4000 .niż te opisane wyżej właśnie. Stoję przed wyborem na co zmienić 4000a do wyboru mam właściwie dwa 5050 lub 750 no ewentualnie 5060 ale o tym modelu to jeszcze nie widziałem żadnego postu chociaż na zdjęciach i w opisie prezentuje sie znakomicie. Oczywiście z 4000 jestem zadowolony ale korci mnie troche ten zoom a mam kupca na mój a głupio sprowadzać ze stanów taki sam model jak już jest

Hans
30.10.03, 00:13
to sa w sumie takie glowne, natomiast napewno bym nie zamienil na 5060 nie dosc ze wyglada jak nic , to jeszcze ma ciemny obiektyw- lepiej bym zostal przy sprawdzonym c4000, natomiast jezeli chcesz uzywac zoomu kupuj 750 wszytsko zalezy czy bedziesz z tego korzystal :wink:
POzdr

Hans
30.10.03, 00:14
to sa w sumie takie glowne, natomiast napewno bym nie zamienil na 5060 nie dosc ze wyglada jak nic , to jeszcze ma ciemny obiektyw- lepiej bym zostal przy sprawdzonym c4000, natomiast jezeli chcesz uzywac zoomu kupuj 750 wszytsko zalezy czy bedziesz z tego korzystal :wink:
POzdr

xywameg
30.10.03, 16:02
Dzięki Hans sprawa się na tyle wyjaśniła że kupiec zrezygnował tak więc sprawy nie maale dzięki za uwagi wiem do kogo można się zwrócić o jakieś porównania c4000,c 5050